PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=170896}
5,5 1 597
ocen
5,5 10 1 1597
Fundacja
powrót do forum filmu Fundacja

Niezrozumiałe wątki

ocenił(a) film na 7

Chyba nie do końca pojęłam ten film... Może ktoś wytłumaczyć? Głównie chodzi mi o scenę
kluczową, czyli wizytę Darka i Anki w banku. Co tam załatwiają? No i dlaczego Darek poszedł
siedzieć, a Mieczysław nie - oprócz tego że się leczył. Co do tego miał ten nieszczęsny basen - tak
konkretnie. Niestety na prawno-finansowych kwestiach znam się słabo;)

savonn

Sanatorium musi mieć basen, a ze tam nie było wody więc z sanatorium nici. Tak naprawdę to ten ośrodek Fundacji jest w Szklarskiej Porębie nazywa się Horyzont. Zarządza nim syndyk. Ów ośrodek miał być dla dzieci, ale jest tam całkiem przytulne PIEKIEŁKO. I w pokojach lustra nad łózkami. takie to miało być sanatorium. Specjalnie wybrali obiekt z trudnym dostępem do wody. ;)

ocenił(a) film na 7
adamobowl

tyle to akurat zrozumiałam... (że specjalnie). ale właśnie chodzi mi o to, DLACZEGO. co to miało na celu. chodzi mi o te prawno-finansowe kwestie jak już wspomniałam wyżej;)

ocenił(a) film na 3
savonn

Chodziło o to żeby staremu nikt nie zarzucił, że przejada pieniądze fundacji nie przeznaczając ich na cele statutowe. A Darek poszedł siedzieć, bo ten stary zbierał wydruki z konta, gdy Darek pobierał dla siebie pieniądze fundacji. Staremu niczego nie mogli zarzucić, bo jednak sanatorium było i wody ciągle szukali... idiotyczny ten film, bo naprawdę kiepsko zrobiony, a z tego co pisze adamobowl to temat powinien być nośny.

savonn

Kasa na fundację przychodzi nie na konto bankowe, a przekazem pocztowym i tę kasę pobierał Stuhr poza ewidencją fundacji dlatego go skazali za oszustwo chociaż wydaję sie to dziwne bo sąd podaje konto bankowe do wpłaty nawiązki, ale również ktoś mógł przesyłać pieniądze pocztą na adres fundacji.
Mieczysław "legalnie" wydawał setki tysięcy złotych (ponad milion) na poszukiwanie wody, oczywiście to było legalne bo nie udowodniono mu oszustwa. Płacił rużczkarzom i firmom grosze, a na fakturach krocie. Układ z sanatorium to typowe alibi na wyprowadzanie kasy z fundacji na swoje konto bo po co pomagać na cele statutowe lepiej pchać kasę do kieszeni.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Ale jaki był w tym cel przelewania kasy fundacji na własne konto? Przecież mógł płacić bezpośrednio z fundacyjnego, prawda?

gm95

Sorry, ale już ni kojarzę szczegòłòw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones