PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10301}

Głębia

The Deep
6,5 1 457
ocen
6,5 10 1 1457
Głębia
powrót do forum filmu Głębia

Nie ma tu żadnych wpisów?

użytkownik usunięty

A film był kilkakrotnie pokazaywany w tv. Nie ma nawet opisu a jest wart obejrzenia.

Powiem krótko - rzecz jest na podstawie powieści Benchleya, tego samego co napisał literacki pierwowzór "Szczęk" więc jak to u tego autora mamy połączenie sensacji, przygody i horroru rozgrywające się w egzotycznej scenerii - to się po prostu ogląda.

Plusami są na pewno świetna obsada, umiejętnie prowadzona fabuła i podwodne zdjęcia - finałowa scena z morderczą mureną pozostaje w pamięci!

Słowem jest to kino rozrywkowe w najlepszym stylu - takich filmów już się nie robi. I nie wiem co może mieć wspólnego z tym badziewiem dla dzieciaków, które przyczepili jako "zobacz też".

użytkownik usunięty

Aha, w opisie obsady jest błąd - Robert Shaw bynajmniej nie grał tu samego siebie.

ocenił(a) film na 3

Nie jest to wybitne kino...Trudne dialogi...Mącące wino...Coś jak gdyby dla poszukiwaczy skarbów...haha!Nie na moją inteligencję...hahaha!Mężczyżni jako aktorzy spisali się pięknie.Dziękuję.

ocenił(a) film na 8

Pamiętam że kiedyś go oglądałem jeszcze jak byłem dzieciakiem i bardzo mi się podobał, fajny klimat, ogólnie wciągająca fabuła i dobrze się ogląda. Mogliby puścic w TV.

ocenił(a) film na 7
FrancoisSteyn27

Robert Shaw jak zwykle zagrał klasowo. Niezły film przygodowy. Szkoda, że tak mało filmów o nurkowaniu.

Skoro już ktoś wspomniał o książce, w jej ekranizacji akcenty w postępowaniu postaci są rozłożone na odwrót i u Benchleya Sanders jest zapaleńcem o wyobraźni rozpalonej wizją skarbu, a Treece studzi jego zapał, żeby sobie za wiele nie obiecywał. Poza tym w powieści Sanders, powodowany własnymi ambicjami, nie chce opuścić Bermudów, w filmie zaś najchętniej wsiadłby w pierwszy samolot do Stanów, gdyby nie powstrzymywał go przed tym dzielny i nieustraszony Treece. Podobnie więc jak w ekranizacji "Szczęk", mamy tu nieobecny w książkowym pierwowzorze charakterologiczny konflikt żółtodzioba i starego wyjadacza.

Oczywiście, różnice między filmem a powieścią to żadna nowość i np. to, że w książce Sanders i Treece nocą nurkowali w piankach, może ujść uwadze odbiorcy; filmowe nurkowanie w wizytowych spodniach i takiejż koszuli (Treece) dosyć jednak dziwi (a nie wiąże się ono z jakąś nagłą sytuacją, wymagającą szybkiego opuszczenia łodzi).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones