PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805105}

Gdyby ulica Beale umiała mówić

If Beale Street Could Talk
6,4 10 814
ocen
6,4 10 1 10814
6,7 35
ocen krytyków
Gdyby ulica Beale umiała mówić
powrót do forum filmu Gdyby ulica Beale umiała mówić

Regina King

ocenił(a) film na 5

Okej, obejrzałem. Mam bardzo mieszane uczucia tak do samego filmu, jak i zwłaszcza do roli Reginy King. Zwróciłem uwagę, jak często jest nagradzana i tak siedziałem i czekałem, aż w końcu zobaczę ten czar roli, szarżę z drugiego planu, coś co złapie mnie za serce. I czekałem, i czekałem, i czekałem... Jest już prawie dwie godziny po zakończeniu mojego seansu, a ja nadal nie wiem, za co te ochy i achy.

Rola solidna, ale w żaden sposób wyjątkowa, zasługująca na tak wielki deszcz nagród. Ciekaw jestem odbioru innych oglądających.

ocenił(a) film na 7
dokurobei

Rola dobra, ale aż takie zachwyty? Też byłam trochę zdziwiona. Może to, że w tak niewielu słowach, a spojrzeniem, pełnym miłości i troski pytaniem: "Tak, kochanie?" (do córki) potrafiła oddać to, co niewypowiedziane.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Oczywiście postać grana przez King jest bardzo, bezwarunkowo wręcz - może nawet aż do przełamania pewnego stereotypu na temat relacji w afroamerykańskich rodzinach, również ugruntowywanego przez kinematografię - po stronie dzieci. Ale to dla mnie raczej zasługa scenariusza i punkt za ewentualnymi nagrodami dla Jenkinsa jako scenarzysty (choć może raczej: jedno usprawiedliwienie dla deszczu nagród dla niego), a nie samej aktorki, która solidnie wykonała swoją pracę, ale nie napisała sama tej roli (chyba że o czymś nie wiemy).

dokurobei

Tak wiele nagród dla niej to dla mnie zagadka równie wielka jak wiele nagród dla Ethana Hawke'a za "Pierwszy reformowany". Z nominacji oscarowych wyruziłbym King i Adams i na ich miejsce dał Foy za "Pierwszego człowieka" i Blunt za "Ciche miejsce", przy założeniu że druga z tych ról uznamy za drugoplanową (jak było na SAG). Jeśli jej jednak za takowa nie uznamy, to chyba dałbym Robbie za "Marię, królową Szkotów" (acz sam film słabawy).

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

O to, to. Drugi plan (choć to równoważnie pierwszy, ale wiemy co i jak) należał w tym roku do "Faworyty", ale Blunt i Foy były moimi pewniakami do nominacji.

ex_machina_durejko

Tak, dla mnie też Weisz i Stone to dwa pierwsze miejsca wśród żeńskiego drugiego planu.

ocenił(a) film na 3
dokurobei

Dla mnie ta rola wyróżniała się w filmie, ale nie dlatego, że była jakaś wybitna, tylko po prostu dobrze zagrana, w przeciwieństwie do wielu innych postaci. Na największy minus to główna bohaterka grana przez Kiki Layne. Aż się łapałem za twarz podczas seansu, bo mi było po prostu wstyd, że w filmie nagradzanego reżysera można tak słabo grać. Choć na pewno drewniany scenariusz i słabo napisana rola jej nie pomogły.

Alex303

No masz, a mnie akurat właśnie ona (Layne) najbardziej się podobała... A zaraz za nią Stephan James.

ocenił(a) film na 5
dokurobei

No i mamy nagrodę dla artystycznie najsłabszej w stawce Reginy King. Obawiałem się tego, ale nadal nie rozumiem. :-O

dokurobei

Ja też nie pojmuję jak można było pominąć taką Weisz, czy Adams. Niepojęte po prostu :(

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

ech tzw poprawność polityczna, Regina tu zagrała kilka marnych minut i ma oscara, a Weisz i Adams grały w swoich filmach znacznie więcej i znacznie lepiej i dupa :/

dokurobei

jak to za co tyle nagród? to ty nie wiesz? przecież niewinnie skazanym jest tu czarny. Nie bądź rasistą ;)

ocenił(a) film na 3
dokurobei

dokladnie takie same odczucie, czekam czekam i nic a Foy naweet nominacji nie dostała Oscary to propaganda i kolesiostwo jak ten film

ocenił(a) film na 5
dokurobei

Mam to samo wrażenie. Zagrała dobrze, ale nic ponadto. Obie dziewczyny z 'Faworyty' były znacznie 'wyróżniające się' z tłumu. Ja na to mówię "czarnuszy parytet" ;) #moonlight

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones