PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757236}
2,8 2 363
oceny
2,8 10 1 2363
2,8 4
oceny krytyków
Gejsza
powrót do forum filmu Gejsza

Byłam wczoraj na pokazie specjalnym.
W tym filmie na pewno jest zła jedna rzecz: scenariusz.
Scenariusz i dialogi ( o ile w można je tak nazwać). To dwie rzeczy.
Scenariusz, dialogi i kadry. To trzy.
Scenariusz, dialogi, kadry i reżyseria. To cztery rzeczy.
Scenariusz, dialogi, kadry, reżyseria i muzyka (dwa utwory wykorzystywane na przemian, brzmiące jak muzyka niezależna za 3zł). To pięć.
Scenariusz, dialogi, kadry, reżyseria, muzyka i wreszcie sztywne aktorstwo.
Pani Żmuda Trzebiatowska może i nauczyła się trzech figur pole dance, ale seksowna to ona nie jest. Dobrą postacią był Hajs, ale nie wynika to ze scenariusza, a z tego, że Pan Dziędziel potrafi grać.
Autorzy filmu szczycą się tym, że film kręcony na Śląsku. A mógłby być gdziekolwiek indziej! Śląska nie widać, ani nie czuć.
Podsumowując: odradzam pójście do kina. Chyba, że ktoś ma zajawkę i sam lubi sprawdzać co jest źle.

gattara

ten film jest gorszy niz trudne sprawy
zniknie tak szybko jak sie pojawil

ocenił(a) film na 8
POLO6699

Relacyjna produkcja. Świetna gra aktorska, dobra gra aktorska, ciekawy scenariusz..... Doprawdy trudno się czegoś doczepić. No może poza tym, że film był za krótki. Mam niedosyt. Ogromny niedosyt. Ale to chyba dobrze? :)

ocenił(a) film na 2
kamapoop

Dobrze to ci producent zapłacił.

Lukasz_Broda

Zastanawiam się jak bardzo trzeba być naiwnym żeby wierzyć w coś takiego jak opłacanie przez producentów opinii użytkowników na forach internetowych. Żal mi ludzi, którzy wierzą w takie zjawisko.

ocenił(a) film na 2
Andrzejek324

Przekażę im twój żal.

Lukasz_Broda

Sam sobie przekaż, bo należysz do tej grupy naiwniaków.

Lukasz_Broda

To sam sobie musisz przekazać bo należysz do tej grupy.

ocenił(a) film na 2
Andrzejek324

Tak ciężko dostrzec ironię we wszystkim co napisałem w tym temacie ? Chyba że ciebie producent opłacił.

Lukasz_Broda

JAk nie dajesz na końcu zdania znaku :) to nie jest to żadna ironia.

Andrzejek324

Nie rozpoznałbyś ironii nawet wtedy, gdyby nagle wyskoczyła zza krzaki i kopnęła cię w dupę.
EOT Nie karmić Trolla

wyjadacz_parkietuf

Jeżeli na końcu zdania ktoś nie daje ;) to nie ma prawa tego zdania nazywać ironią. Taka jest prawda i nie jestem żadnym trollem.

Andrzejek324

Ale to tylko twoje zdanie. Gdy rozmawiasz z inną osobą twarzą w twarz, to czy również musi ona machać ci przed nosem karteczką z narysowaną "buźką" - emotikonem byś pojął ironię jej wypowiedzi?
OVER&OUT

wyjadacz_parkietuf

Rozmowa na żywo a pisanie w necie to dwie zupełnie inne sprawy.

ocenił(a) film na 2
Andrzejek324

Ty poważnie? Naprawdę nie załapałeś co oni piszą?

_illusion_

Zrozumiałem, ale jak ktoś chce pisać ironicznie musi dać buźkę na końcu zdania, jeżeli tego nie robi to dla mnie nie jest ironia.

ocenił(a) film na 2
Andrzejek324

Legia wygra z Realem przy pełnym stadionie :)

PS. Ciekawe jak w życiu rozpoznajesz ironię...

POLO6699

Fakt, bo Trudne Sprawy jednak ktoś tam chyba ogląda skoro dalej kręcą xD

ocenił(a) film na 7
gattara

Zastanawiam się skąd w Tobie jest tyle goryczy... Też miałam przyjemność być 31 marca w kinie "Kosmos" i oglądać Gejszę.
Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Pierwsze co poczułam to ulga. Bałam się, że będzie to kolejna, płytka produkcja jakich wiele na rynku. Film zadziwił mnie swoją głębią. Poruszał bardzo wiele trudnych, skomplikowanych wątków. To nie był miły filmik o nie! I dobrze... Piszesz, że nawalają dialogi? Chwalić Pana, że film nie był przegadany! Mało słów, wiele treści.
Muzyka? Bardzo dobra. Po cóż więcej? Oddawała klimat, potęgowała uczucia, podkreślała to co najważniejsze.
Było dobrze.

Iga_Adams

pierwszy nie przegadany i nie trącący banałem polski film
nie ukrywam to trudna produkcja bo wymaga od widza skupienia i rozumu
, który go ogarnie a nie każdy z widzów to posiada....

gattara

No i w Zagłębiu.

ocenił(a) film na 4
gattara

Niestety mnie również film rozczarował. Oprócz względnie przyzwoitego, mrocznego klimatu nie ma w sobie niczego godnego uwagi. Fabuła nijaka, scenariusz cieniutki. Dialogi, które chyba w założeniu miały być szorstkie i lakoniczne wyszły zbyt prosto i efekt był tragiczny. Z aktorów jedynie Dziędziel i Zbrojewicz utrzymali jakiś poziom. "Gejsza" nie porusza żadnego tematu, jest to film płytki i do tego źle zrealizowany. Może pierwotnie był w tym jakiś zamysł, jakaś idea, ale wyszło najzwyczajniej ŹLE. U mnie nie wywołał żadnego napięcia, żadnego oczekiwania....no może oprócz oczekiwania na koniec seansu : ) Mam nielimitowany wstęp do kina (karta unlimited), więc w taki sposób można obejrzeć. Płacąc za bilet normalnie po prostu nie warto.

ocenił(a) film na 2
gattara

Nie będę zakładał oddzielnego wątku. Film jest przede wszystkim nieudolną kalką filmu "Drive". Wiecznie milczący bohater, na którym żadnego wrażenie nie robią piękne kobiety. Fabuła mogłaby się w dowolnym momencie skończyć i nic by z tego nie wynikało. Głębia, może na siłę, ale za kręcenie plagiatów od mnie 2. Dodam jeszcze, ze paskudna realizacja dźwięku. Niektóre dialogi po prostu niezrozumiałe np. pierwszy z Igorem. W dzisiejszych czasach jak sprzęt jest już dosyć tani to po prostu wstyd.

filozof71

Szału nie ma. 3/10 to i tak zawyżona ocena z racji, iż podobała mi się rola Hajsa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones