PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468951}
6,1 1 762
oceny
6,1 10 1 1762
Gentlemen Broncos
powrót do forum filmu Gentlemen Broncos

8/10

ocenił(a) film na 8

Nie wiem czy cieszyć się, że jestem jednym z nielicznych do których ten film i jego konwencja trafiły czy smucić, że większość ludzi to jest zbyt ograniczona i nudna by czerpać z niego przyjemność. Uwielbiam ten film za jego wręcz uderzającą nierealność i poczucie, że uczestniczy się w jakimś przedziwnym śnie. Niby pojawiają się te fantastyczne wstawki z opowieści o Bronco ale przy tym sam świat stworzony w tym filmie jak jak jedno niezłe sci-fi. Postaci są tak przerysowane i czasem wręcz karykaturalne a mimo to widź potrafi się z nimi zżyć. Przyjemna historia w nietypowej scenerii i do tego pastisz taniej literatury fantastyczno-naukowej, dla mnie bardzo udany film.
Film okazał się kinową klapą. 10 milionów na produkcję i tylko 100 tysięcy zwrotu... to smuci, gdy wie się, że w tym samym czasie prawdziwe gnioty zarabiają miliony. Mam nadzieję, że film odrobi na sprzedaży DVD i kiedyś zasłuży sobie na miano kultowego, podobnie jak jego starszy brat "Napoleon Wybuchowiec"

ocenił(a) film na 8
Murdoc

Zgadzam sie w 100%. Film niedoceniony... 8\10 jak dla mnie:)

ocenił(a) film na 4
Murdoc

To nie ograniczenie i bycie nudnym sprawia, ze ten film nie trafia do widza.
Pozwol, ze skopiuje:
"Uwielbiam ten film za jego wręcz uderzającą nierealność i poczucie, że uczestniczy się w jakimś przedziwnym śnie. Niby pojawiają się te fantastyczne wstawki z opowieści o Bronco ale przy tym sam świat stworzony w tym filmie jak jak jedno niezłe sci-fi. Postaci są tak przerysowane i czasem wręcz karykaturalne (...) historia w nietypowej scenerii i do tego pastisz taniej literatury fantastyczno-naukowej..."
Z tym sie zgadzam w 100%. Co mi jednak nie pasuje, to wlasnie brak zzycia z jakakolwiek postacia... czulem raczej zal (w przypadku glownego bohatera i jego matki) lub gniew (w przypadku wszystkich innych). Historia nie jest wedlug mnie przyjemna w ogole. Jest irytujaca.
Rozumiem doskonale, ze zamyslem bylo ukazanie polswiatka s-f niejako z punktu widzenia tzw. 'nerdów' w dodatku przerysowane w taki sposob, aby zatuszowac wszelkie pierwiastki 'normalnosci'. Do mnie to jednak nie trafia. Choc historia jest oryginalna, dosyc odwazna (co nie wyszlo na dobre, bo jednak nie zarobil na siebie), to do mnie nie trafila... odnioslem wrazenie, ze zrobiony jest na sile.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones