PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31866}

Ghost in the Shell

Kōkaku Kidōtai
7,9 69 681
ocen
7,9 10 1 69681
8,0 21
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Moja ocena - 5

ocenił(a) film na 5

Filmy animowane oczywiście należy oceniać inaczej niż te z żywymi aktorami. Ciężko doszukiwać się w nich takich aspektów jak gra aktorska. Z tego powodu w filmach anime zawsze zwracałem uwagę na płynność animacji, muzykę, naturalność postaci oraz tło. Trzy pierwsze aspekty, które wymieniłem wypadły w filmie dość miarowo. Natomiast tło wywarło na mnie ogromne wrażenie. Został tutaj odwalony niewątpliwie kawał dobrej roboty. Jeżeli chodzi o fabułę muszę stwierdzić, że film jest średnio ciekawy. Nie mogę powiedzieć, że oglądając się nudziłem, jednakże produkcja nie potrafiła utrzymać mnie w napięciu, co jest według mnie znaczące przy ocenie filmu akcji.

Wazrek

jw

Wazrek

to nigdy nie był tytuł który miał by trzymać napięcie w takim sensie o jakim piszesz o ile dobrze rozumuje.
Nie w każdym filmie wartość leży w tym, że siedzisz w napięciu i gryziesz paznokcie. nawet konstrukcja fabuły jest taka, że nijak nie da się, żeby tak było bo i nie o to chodzi.
Nie każde dzieło da się łatwo zrozumieć i prawda jest taka, że często nie posiada się dostatecznej wiedzy aby coś docenić.
To bardzo filozoficzne dzieło, prawdziwie metafizyczne a wiem co mówię.
A muzyka? Najwyższy poziom. Głęboka historia i poruszone newralgiczne kwestie ale w bardzo subtelny sposób. Nie kawa na ławę tylko delikatnie tak aby pobudzić do myślenia no ale problem w tym, że trzeba je złapać a nie każdy złapie. Dialogi, świetne no i jak to mówią głębokie. Kadry bardzo dobre, rozplanowanie poszczególnych ujęć bardzo dobre (choćby scena pościgu).
W 95' roku to co nazwałeś miarowym było tak dobre jak się tylko dało i nadal się bardzo nie zestarzało.

ocenił(a) film na 9
maniusiekkk

tnx 4 support

ocenił(a) film na 9
konradleg

spoko, madrym slowom zawsze nalezy sie uznanie :D

maniusiekkk

zarumieniłem się;)

ocenił(a) film na 6
konradleg

Wypieprzaj z tym slangiem typowo czatowym.

RAC_79

XDDDDDDDD

ocenił(a) film na 8
Wazrek

Mówisz ze ciężko sie doszukać gry aktorskiej?... głupota. Nie ma znaczenia czy to film animowany czy nie. Owszem to animacja więc aktorzy we własnej osobie tam nie występują, jednak podkładają głos, czyli jak by nie było żywi ludzie odgrywają role i od nich zależy BARDZO dużo, bez względu na to czy występują bezpośrednio przed kamerą czy nie. Wystarczy sie wsłuchać jak grają, jak świetnie odwzorują różne emocje itd, żeby się przekonać ze gra aktorska jest niesamowicie ważna. Dla kogoś niezorientowanego w kulturze japońskiej i ich języku pewnie trudno jest wychwycić to wszystko, niemniej jednak jak ktoś bedzie chciał to załapie i doceni, a jak ktoś z góry zakłada ze gra aktorska w animacji jest mało ważna to cóż... sporo traci.

ocenił(a) film na 10
DooM07

O, miałem to napisać właśnie ;) Głos to też aktorstwo. Z tego powodu dobrze mi się ogląda anime z japońskim dubem, bo przynajmniej jak ktoś marnie aktorzy to i tak tego nie wychwycę (po japońsku nie znam nic więcej niż "konnichiwa", za to angielski to niemalże mój drugi język i łatwo wyłapuję słabych aktorów)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones