PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1413}

Gia

7,5 32 066
ocen
7,5 10 1 32066
6,4 5
ocen krytyków
Gia
powrót do forum filmu Gia

Nie wiem, pewnie to znaczna nadinterpretacja z mojej strony, ale wydaje mi się, że Gia miała
pograniczne zaburzenie osobowości.
-wahania nastroju i niestabilność emocjonalna
-intensywne napady gniewu,
-niestabilne i silne emocjonalnie związki z ludźmi
-lęk przed odrzuceniem (to w szczególności),
-ciągłe uczucie pustki
-skłonności do popadania w nałogi
-autoagresja (to może niekoniecznie, choć pewnie nie bez powodu chodziła z nożem)
-nieprzemyślane wydawanie pieniędzy
-ogólnie działanie bardzo emocjonalne i impulsywne
-myśli paranoiczne
-problem z identyfikacją seksualną
-zaborczość
-brak poczucia bezpieczeństwa
-częste zmiany kursu działań

To cechy, które odnalazłam u głównej bohaterki filmu.

Nie mogąc poradzić sobie z własną psychiką, a jednocześnie mając łatwy dostęp do pieniędzy i
narkotyków, wpadła w pułapkę z której jak się okazało nie było wyjścia.

Oczywiście nie jestem psychologiem i to tylko moje gdybanie, ale sądzę, że coś w tym jest.

Ps. Bardzo dobry film: 9/10.

goswork

jestem psychologiem i zgodze się z Tobą . Sposób w jaki w filmie przedstawiono bohaterkę sugeruję iż mogła ona cierpiec na zaburzenie z pogranicza

ocenił(a) film na 8
monisia233

Niektóre cechy jednak nie są tego dowodem
lęk przed odrzuceniem (to w szczególności)
-brak poczucia bezpieczeństwa Pokrywają się ze sobą .

Kileeer

aby zdiagnozowac borderline konieczne jest rozpoznanie 5 objawow z 9 opisanych w dsm IV. U bohaterki bylyby to napewno: wysiłki uniknięcia porzucenia rzeczywistego badz wyobrazonego, niestabilne i intensywne zwiazki, autodestrukcyjne zachowanie( narkotyki), akty autoagresji,niestabilnosc emocjonalna, trudnosc z kontrolowaniem gniewu. Te objawy wystarcza aby zdiagnozowac borderline :)

goswork

również nie jestem psychologiem ale ona miała BPD na pewno,a wiem to stąd że sam mam lekkie,niektóre objawy Borderline niestety.

goswork

Powiem szczerze gdybym nie słyszała o borderline i gdybym sama go nie miała, przypisałabym Gia rozkapryszone zachowanie. A tak to ten nieszczęsny border, pacjenci uciekają od terapii, tak jak robiła to Gia. I wiele innych wspólników z tym BPD.
Samą Angelinę podejrzewa się o borderline.

ocenił(a) film na 7
goswork

Bardzo prawdopodobne, tylko właśnie, wtedy nie było takiego rozpoznania. To co teraz wiemy, że jest powiedzmy chorobą, wtedy było kaprysem i np nastoletnim buntem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones