PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876242}

Glass Onion: Film z serii "Na noże"

Glass Onion: A Knives Out Mystery
6,6 92 105
ocen
6,6 10 1 92105
6,6 50
ocen krytyków
Glass Onion: Film z serii "Na noże"
powrót do forum filmu Glass Onion: Film z serii "Na noże"

"Na noże" miał w sobie to coś co trzymało w napięciu do końca. Idealnie budowane napięcie trzymające do końca. W "Glass Onion" mamy efekciarską zagwozdkę dla nastolatków z finalną rozpierduchą. Szkoda, bo gra aktorska jest całkiem niezła, ale scenariusz siedzi i czeka, aż aktorzy coś z nim zrobią. Pierwszą część trzeba obejrzeć ze świeżym umysłem i bawić się razem z aktorami. Glass Onion można obejrzeć po ciężkim dniu pracy i potraktować jak zwykły film do obejrzenia - po prostu guilty pleasure.

ocenił(a) film na 7
stefczyk83

Nie tam, pojawia się cała masa możliwych opcji i tak to jest pocięte, że w tej pierwszej części faktycznie każdy każdego może zabić. Tutaj fajnie, że nie męczą do końca, tylko po 2/3 filmu jest wyjaśnienie i usystematyzowanie tego. Zawsze można strzelić, że ten i ten go zabił, ale wszystko jest kwestią jak i w ogóle. Film jest petarda, toczy się intensywnie i szybko, postacie mają energię do działania, naprawdę fajna opcja.

Dla mnie wszystko posypał finał, gdzie jest ten wybuch, który nikogo nie zabija, a w sumie wszystkich ich powinien zabić. To było totalnie bez sensu i później dało początek tej durnej efekciarskiej scenie, gdzie czarni oczywiście muszą sobie rachunek krzywd wyrównać.

stefczyk83

Chyba nie do końca rozumiesz co oznacza guilty pleasure. To nie oznacza "zwykły film do obejrzenia". Guilty pleasure oznacza beznadziejny film, który wiesz, że jest beznadziejny, a mimo to Cię bawi, wsiąkasz w niego i po prostu bardzo Ci się podoba.

To w sumie zabawne jak ludzie w internecie rzucają pojęciem guilty pleasure nie mając pojęcia co to pojęcie znaczy.

ocenił(a) film na 2
_Zero_

Ten syf był beznadziejny, chociaż to się zgadza.

ocenił(a) film na 7
_Zero_

"Guilty pleasure oznacza beznadziejny film, który wiesz, że jest beznadziejny, a mimo to Cię bawi, wsiąkasz w niego i po prostu bardzo Ci się podoba."

Jest zupełnie odwrotnie niż piszesz - GP oznacza, że tobie się podoba ale podświadomie (lub świadomie) czujesz, że z jakichś powodów powinieneś go krytykować (np. wszyscy krytykują).

Salmonella

Co to znaczy "powinieneś go krytykować"? Przecież odbiór filmów jest subiektywny, nie ma czegoś takiego, że powinieneś coś krytykować. No chyba, że jest się osobą, która podporządkowuje swoje opinie innym.

Guilty pleasure to film, który wiesz, że jest zły, ale Tobie i tak się podoba. Widzisz jego wady, ale i tak się super bawisz. Na przykład moim ostatnim guilty pleasure jest Black Adam, film niesamowicie głupi, z dziurawym scenariuszem, ale mnie bawi i ogląda mi się go świetnie. Wiem, że to jest słaby film, ale dobrze się bawię. Nie czuję, że "powinienem go krytykować", bo nie rozumiem niby czemu "powinienem" coś robić wbrew swoim odczuciom?

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Ok, widzę, że potrafisz tylko pisać a z czytaniem, szczególnie ze zrozumieniem, trochę masz na bakier.

ocenił(a) film na 6
stefczyk83

Jedynka lepsza :) bardziej zagadkowa. To coś praktycznie oczywiste od początku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones