PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580306}
5,3 431
ocen
5,3 10 1 431
Gosa 2
powrót do forum filmu Gosa 2

Rozumiem historię morderstwa przyrodniej siostry bohaterki,ale nie rozumiem ostatniego ujęcia.
Dobrze wiemy,że sprawca odpływa wraz z duchem Tae-yeon ,więc na kogo tak przenikliwie patrzy się
Se-hee i Gwan-woo ? Ponad to, co wspólnego z cała sprawą miał ten nauczyciel i ten nastolatek
przygruby z trądzikiem na całej twarzy (w trakcie wspomnień tej dziewczyny która była podwiązana w
sali gimnastycznej z sejfem i kluczem przekazywał jej jakieś video/plik audio który oddała w ręce policji
-cos na chłopaka Tae-yeon co go obciążało?) I najważniejsze co do diabła zrobiła Se-hee?! To była jej
siostra przyrodnia,ale miała z nią bardzo dobre relacje,a ona wiedziała o tym od początku? Wiedziała
co jej zrobili i takie nic,w buncie odeszła z grupy lepszych uczniów,choc od poczatku traktowali ją jak
piąte koło?

ocenił(a) film na 5
nitishia

To troszeczkę pogmatwany film i jak to bywa z horrorem tego typu: nie wszystko jest w nim logiczne. Kilka spraw poza tym pozostawiono domysłom. Nastolatek-zboczeniec z całą pewnością zrobił wszystkie zdjęcia na których byli oprawcy, co więcej, szantażował ich i dostawał coś w rodzaju zapłaty (niebieska koperta). Był więc w ten sposób winny, nie przekazał zdjęć policji. Nauczyciel z kolei w retrospekcji rozmawia z kimś przez telefon, zapewniając, iż Ji-yoon nie będzie miała problemów (moim zdaniem rozmawia z prokuratorem, ojcem Soo-ila). Brał udział w zatuszowaniu afery. Co do Se-hee, tak jak sam piszesz: chodzi o to, że wiedząc o zamiarach paczki nic nie zrobiła, by ich zatrzymać. Nie uczestniczyła w zbrodni, nie wiedziała że nastąpi- była w końcu nagła i nieplanowana-ale mogła jej zapobiec. Niewiele nastolatek cieszy się, gdy ich ojciec poznaje nową miłość a w dodatku owa miłość posiada córkę, z która "trzeba się zaprzyjaźnić", to by tłumaczyło nienawiść. Co do ostatniego ujęcia, to moim zdaniem jest to typowy dla wielu horrorów numer, polegający na zasianiu niepewności lub strachu (w "Carrie" jest to ręka wyskakująca z grobu- rzecz absolutnie nie dająca się wytłumaczyć akcją filmu). Nie jest wykluczone, że w ten sposób myślano o zrobieniu kontynuacji. Inna rzecz, że nie pokazano śmierci młodej nauczycielki, dostała gaśnicą w twarz, ale co dalej...?

protekcjonalny_mua

Jak to co dalej, została przekopana przez uczniów u podstawy schodów, jak spadła:) Pewnie ją zatłukli

ocenił(a) film na 5
Gats_2

Przykro mi, odpowiadanie po dwóch latach mija się z celem, słabo film pamiętam a co dopiero losy poszczególnych bohaterów :), tak to niestety na starość bywa, bardziej pamiętam filmy z dzieciństwa. Jeśli za kilka lat powtórzę sobie ten film (w co wątpię, bo chyba nie oceniłem go zbyt wysoko), z cała pewnością ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi (być może Ty z kolei nie będziesz pamiętać o tym co napisałeś i w ten sposób będzie to ciekawa wymiana amnezji- choć wątpię, byś cierpiał na nią w stopniu równym mojemu)

protekcjonalny_mua

Ja szpanuję bo film dooglądałem akurat dzisiaj, wszedłem na jego forum i odpisałem na Twój post:) Twoja pamięć działa bardzo dobrze, film zanalizowałeś w swojej powyższej wypowiedzi prawidłowo, ja po prostu dopowiedziałem wątek, który zapomniałeś, ot co. A film słaby, cz. I o niebo lepsza, bardziej dopracowana logicznie, o ile w przypadku horrorów można mówić o logice;)

ocenił(a) film na 5
Gats_2

Tak z ciekawości spojrzałem, okazuje się, że widziałem obie części, i obie tak samo oceniłem. Pierwszą jakoś tam nawet zapamiętałem, co by wskazywało, iż była tej pamięci warta, więc pewnie moja ocena kuleje. Żeby to sprostować, musiałbym znowu oglądać :) Niemniej- co racja to racja, o logikę w horrorze trudno, o inteligencję w ogóle trudno... Niemniej wciąż ich poszukuję, heh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones