PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31258}
7,0 18 973
oceny
7,0 10 1 18973
7,9 16
ocen krytyków
Gosford Park
powrót do forum filmu Gosford Park

Mam pytanie, niedotyczące Gosford Park. Około 10 lat temu oglądałem na TVN-ie w niedzielnym paśmie (ok. godz. 16) dwa filmy. Bardzo mało z nich pamiętam. Jeden opowiadał chyba o jakiejś rodzinie, której członek zginął w katastrofie Titanica lub z niej ocalał. Wiem, że katastrofa tego statku dosyć często się w nim przewijała. Z drugiego filmu pamiętam tylko scenę, w której kobieta była ubrana na czarno i miała kapelusz z woalką na twarzy. Szła wtedy z dzieckiem (chyba w parku) i spotkała mężczyznę. Trzeci film oglądałem natomiast na TVP1. Mówił o starszym mężczyźnie, który chyba traktorem chciał odwiedzić swojego brata, a jego córka sceptycznie podchodziła do tego pomysłu. Jeśli ktoś zna tytuły tych filmów to z góry dziękuję za odpowiedź :)

klap3t

Ostatni film, który opisujesz to chyba ten: http://www.filmweb.pl/film/Prosta+historia-1999-821

pozdrawiam!

rybkasia

Ten pierwszy to może być Downton Abbey to jest serial o bardzo, niemal identycznym klimcie jak ten film jeśli ten film Ci się podoba to polecam

banta

taaaaaaaaak, Downton Abbey 10 lat temu :)

dossie

O rzeczywiście nie doczytałam, że to 10 lat temu. A bardzo pasowało.

rybkasia

Dziękuję za odpowiedź. Zgadza się, to była Prosta historia. Ponawiam prośbę o pomoc w odgadnięciu dwóch ostatnich. W międzyczasie przypomniał mi się jeszcze jeden film, tak więc tytuł tematu nadal będzie aktualny. Kiedyś na Jedynce oglądałem film, być może z cyklu okruchy życia. Opowiadał on o dziewczynie, którą opiekowała się jakaś wredna baba, przypalała ją papierosami itd. i pamiętam, że była tam jakaś scena, że ta baba dała tej małej jakiś kamyk na pamiątkę. Nie pamiętam do końca czy ona się nią opiekowała czy była jej sąsiadką. Film oglądałem z 8 lat temu i nie jest to na pewno Amerykańska zbrodnia. Z góry dzięki za pomoc :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones