PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31258}
7,0 18 974
oceny
7,0 10 1 18974
7,9 16
ocen krytyków
Gosford Park
powrót do forum filmu Gosford Park

Wielkie rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Po przeczytaniu pochlebnych opinii wypożyczyłem sobie ten film, obejrzałem i...jak w tytule. Lubię filmy tego typu, jednak "Gosford park" zupełnie nie przypadł mi do gustu. Sama kryminalna zagadka zajmuje znacznie mniej miejsca i jest mniej ciekawsza, niż się spodziewałem. Zdecydowanie ustępuje miejsca innym wątkom, co może nie byłoby złe, gdyby nie natłok postaci i relacji między nimi, w których łatwo jest się pogubić, gdyż tylko kilka z nich jest na tyle charakterystycznych, aby zapamiętać je na dłużej. Od strony fabularnej nie podobał mi się, ale za dobrą stronę "techniczną" daję w sumie 5.

I jeszcze pytanie na koniec: jakie filmy z tego gatunku (tzn. niekoniecznie osadzone w takich realiach, ale takie, które Amerykanie zwą "mystery movies") moglibyście mi polecić?

ocenił(a) film na 3
mszz8

Noo... Ja tam mimo szczerych chęci nie dotrwałem nawet do mystery ;) Po 55 minutach stwierdziłem, że mam dość przynudzania drętwego towarzystwa.

addam23

Polecam zając się oglądaniem zupełnie innego kina, jak widac kompletnie nie ogarniacie o co chodzi w tym filmie i co autor miał na myśli, wątek kryminalny jest akurat tutaj mało istotny.

ocenił(a) film na 3
Odudu

Całkiem możliwe, wszak prawie go nie ma ;) (a i nawet nie wiedziałem, że będzie - dopiero po wyłączeniu przeczytałem na filmwebie)

ocenił(a) film na 5
Odudu

Nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem, po prostu mi się nie podoba, to, co autor miał na myśli i tyle.

mszz8

"Murder on The Orient Express"

ocenił(a) film na 10
mszz8

Poznaj choć trochę sztukę Altmana, to ten "natłok postaci i relacji między nimi" przestanie cię dziwić. Zagadka kryminalna zaś nie jest sednem tego filmu, lecz jedynie jednym ze środków do ukazania stosunków między światami "jaśniepanów" i służących - to o tym jest ten film.

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Nie mówię, że mnie dziwi, tylko mi się nie podoba.

ocenił(a) film na 10
mszz8

W takim razie poznaj inne dzieła Altmana ("Nashville", "Dzień weselny", "Na skróty"), aż ci się spodoba ;) Naprawdę warto.

ocenił(a) film na 6
mszz8

zgadzam sie z Toba, tez sie rozczarowalam. moze dlatego ze nastawilam sie na kryminał, a tu wątek kryminalny nie byl kluczowy. ciekawe relacje arystokracji i służby aczkolwiek nieco podane w cieżki sposób. a ja bardziej wole motyw zagadki i intrygi...

jesli szukasz wiec takiego klimatu, polecam starsze filmy "The Clue" oraz "Zabity na śmierć"
ja zaś przymierzam sie do obejrzenia "Morderstwa w Orient Expressie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones