PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 201
ocen
6,4 10 1 79201
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Moim zdaniem film rewelacyjny. Nie czytałam jeszcze książki, ale nie mam wątpliwości, że przeczytam :)
Podobało mi się, że przedstawione były inne realia, gdzie nieodpowiedzialni dorośli nakładali
odpowiedzialność na dzieci. Nie było też wątków nastoletniej miłości, co też było ogromnym plusem
akurat w tym filmie.
Słyszałam, że w książce jest to opisane dokładniej i są bardziej uściślone niektóre wątki. Już nie mogę
się doczekać.

ocenił(a) film na 8
raveleina

W książce to jest poruszonych 50 razy więcej wątków i aspektów niż w filmie. KONIECZNIE należy ją przeczytać , to kanon gatunku SF !

OmniModo

jestem w trakcie i jestem zakochana!

ocenił(a) film na 5
raveleina

I jak wraenia po książce ? ja właśnie skonczyłem :)

raveleina

oczywiście, masz 100% racji.
a wiesz dlaczego niedoceniony? bo lewicowo-pedalsko-liberalna redakcja film-tfuj-webu dostała taki nakaz. :(
oni mają podane na tacy swoje poglądy, oceny i recenzje. wystarczy że będą je przepisywać...

ocenił(a) film na 7
Creep_7

Może coś w tym jest

raveleina

Ksiazka jest duzo, duzo lepsza niz ten film. Zupelnie zepsuli source material

ocenił(a) film na 7
Shinichi

Rzadko filmom udaje się dorównać książkom

użytkownik usunięty
raveleina

"Bardzo niedoceniony film"

film jest niezły a to, że nie jest doceniany to trochę dziwne,bo
patrząc na plejadę aktorów pochodzenia "pejsatego" z naczelnym
Hanem Solo - to powiem szczerze, że gdy pierwszy raz go oglądałem, to musiałem
sprawdzić kraj produkcji - no zatrzęsienie tych "żydków", co nie przesądza o tym
że film jest oczywiście dobry.

ocenił(a) film na 7
raveleina

Książka to absolutny kanon sci-fi. Jest świetna. Autor bardzo sprawnie pokazuje zwłaszcza relacje między ludźmi i wątki polityczne, nie ustępując w tym wcale Gerogowi R. Martinowi. Warto sięgnąć po drugą i trzecią część, które są jeszcze lepsze (Ender jak Bóg przemierzający galaktyki ok. 1000 lat po wydarzeniach z 1 części!) i w ogóle całą sagę Endera rozbudowaną o życie postaci pobocznych. Genialne książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones