PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 246
ocen
6,4 10 1 79246
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Ten film to profanacja książki. Mam nadzieje, że nie nakręca następnych części. Nic się kupy w nim nie trzyma. Cała esencja książki została wycięta i film został spłycony do paru scenek, które nijak się mają do orginału. Wiele istotnych rzeczy przeinaczono. Wiadomo, że film nie może przekazać tego co książka. Ale ten film jest gniotem na który szkoda czasu.
I jeszcze ta końcówka... To już był szczyt. Taki kwiatek na dobicie każdego kto czytał książkę.

Jedyny plus tego filmu to efekty specjalne i Ford. Dlatego dałem mu aż 3. Może ktoś kto nie zna książki inaczej odebierze ten film.

ocenił(a) film na 7
dzidek83

Ja ksiazke czytalam jakies 8 lat temu i niewiele pamietalam, moze dlatego film mi sie podobal :) ale nawet przy kiepskiej pamieci koncowka mi jakos nie odpowiadala

hipohondric

Ponieważ kokon (w książce) został znaleziony na jednej ze starych kolonii robali, która została później zasiedlona przez ludzi (była to pierwsza ludzka kolonia poza Układem Słonecznym).

Telafonciek

To Ender znalazł konon i to lata po tym jak zasiedlili kolonie :)

dzidek83

Ten film powinien byc w 2ch czesciach i co tu wiecej mowic.

ocenił(a) film na 2
dzidek83

A ty książkę przeczytałeś? ojciec Endera doprawdy migrował z Polski?

Raze

Spójrz tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsze_spotkania_w_%C5%9Bwiecie_Endera

ocenił(a) film na 7
dzidek83

Gdyby ocena filmu zależała od porównanaia do książkowego oryginału, to w pełni sie z Tobą zgadzam - ocena byłaby w okolicach 2 - 3.
Ale dla osób które nie czytały Carda ( ja do nich NIE należę :) Cały cykl o Enderze, o Alvynie Stwórcy czy "solowe" Glizdawce i Badacze Czasu czytałem kilkakrotnie) film może być całkiem znośny w odbiorze. Niezła gra aktorska, nawet dzieciaków, scenografia i efekty na naprawdę wysokim poziomie - jak dla mnie solidne 7. Dałbym pewnie i 9, ale czytałem oryginał i pewien niesmak jednak pozostał... :P

ocenił(a) film na 7
Noviush

Przeczytałem większość wypowiedzi na temat tego filmu i w zasadzie dopiero pod opinią Noviush mogę się podpisać w 100%. Pozdrawiam wszystkich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones