PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6076}

Gra o honor

He Got Game
7,5 12 779
ocen
7,5 10 1 12779
6,3 3
oceny krytyków
Gra o honor
powrót do forum filmu Gra o honor

"Wyrzuć z serca tę nienawiść, albo zostaniesz nędznym czarnuchem, jak twój stary". "Idiotyzm, odrzucił szmal". Wydawałoby się, że Spike mierzy się w tym filmie z amerykańskim snem, opartym na oportunizmie i konformizmie, ale nie, przede wszystkim upiększa i nobilituje Czarną Amerykę (dylematy Denzela, "piękny" przeskok Raya), przyglądając się z niesmakiem Białej Ameryce (prostytutka Milla, dający dupy ciemnym jasne studentki). Ma prawo, ale to nic takiego. Jest w tym filmie kilka dobrych scen i ujęć. Słabości - patetyczny, przewidywalny scenariusz, gra wszystkich prócz Denzela. Koszykówka jest tu pretekstem do obserwacji socjologicznych Spike'a, a te nie są zbyt mądre. W sumie - można pooglądać, ale można nie oglądać, nic się nie zmieni.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Spike Lee nie jest żadnym wybitnym myślicielem i jego filmy trwają zazwyczaj z 30-40 minut za długo ale z drugiej strony nikt chyba tak barwnie nie odmalował czarnej ameryki przełomu lat 80 i 90. A że smrodki dydaktyczne - taki już styl reżysera. Nie powiedziałbym że Lee nobilituje tu jakoś Murzynów - jasno daje do zrozumienia że na studia (gdzie czekają już liberalne białe studentki) bohater dostanie się tylko dzięki stypendium, a jeśli nie - czeka go crack/alkohol/aids/strzelaniny i śmierć. Na jego kasę liczą i biali i czarni, wszyscy chcą go wykorzystać. Przynajmniej ja tak odebrałem scenę w samochodzie gangstera. Denzel dał radę, Rosario Dawson była śliczniutka - ja tam polecam :-)

Krzypur

nawet Polki obciągają czarnym za granicą więc w czym problem?

ocenił(a) film na 5
Mothyff

lepsze jest to ze, murzynki obciagaja za granica taniej bo mozna sie dogadac a z biala nie utargujesz

gnat8010

bo rozjechane czarne dziury nawet nie czują białego farfocla to im zwisa....

ocenił(a) film na 5
Mothyff

to jest pocisk na bialych czy na czarnych bo nie do konca rozumiem po jakiej jestes stronie bo po obu byc nie mozesz. Czy tylko jestes botem ktory bedzie pisal mi na przekor co kolwiek napisze?

gnat8010

odpisałem bez sensu jak ty, waliłeś wszystkie czarne i wszystkie białe dziwki za granicą czy co? Bo tak wynika z twojej wypowiedzi, więc wysnułem wniosek że jeśli tak jest naprawdę to znalazłem powód takiego stanu rzeczy....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones