PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5920}
5,8 900
ocen
5,8 10 1 900
Gracze
powrót do forum filmu Gracze

Napompowany patosem gniot, pewnie z tej samej ligi, co "Smoleńsk" itp. Propagandowe badziewie dla naiwnych, a szkoda, bo temat ciekawy, o ciekawych czasach...
Dobra obsada aktorska - powinni im dopłacać "szkodliwe" za granie w czymś takim...

Z dobrych filmów w takich klimatach polecam "Ida", albo "Róża", albo "Zawrócony"

ocenił(a) film na 3
Helmut72art

No tak, Smoleńska nie widział, ale "pewnie" gniot, bo Lisy już orzekły. Heh, typowe.

ocenił(a) film na 3
adamcpdst

Ja oglądałem i faktycznie to gniot, nie ma tu nic do rzeczy Tomasz Lis. Nie lubię Lisa a Smoleńsk to dla mnie gniot. Zadowolony?

ocenił(a) film na 3
witek6

Pytanie czy orzekłeś, że "Smoleńsk" to gniot już na wieść, że taki film powstanie czy dopiero po seansie. To jest kluczowa kwestia.

ocenił(a) film na 3
adamcpdst

Przed seansem oglądałem recenzje i wiedziałem czego się spodziewać. Oczywiście obejrzałem sam by wyrobić sobie opinię. Film mi się nie podobał. Po prostu. Nie chodzi tutaj w ogóle o politykę, w 2015 głosowałem na Andrzeja Dudę. Starałem się dać szansę "Smoleńskowi" a i tak rzucało mi się w oczy fatalne aktorstwo, kiepska produkcja od strony technicznej, słaby scenariusz. Niestety, zmarnowana szansa na ciekawą produkcję.

ocenił(a) film na 3
witek6

To prawda, niestety, niewykorzystana szansa. Ale czy mogło być inaczej? Chyba nie, bo druga strona sporu boi się tego tematu jak ognia, a jednak największa kasa i najlepsi twórcy to ci "postępowi".

Pomimo braków warsztatowych film ten dość dobrze przekazuje to, do czego duży budżet był niepotrzebny - a więc pozostawienie rodzin ofiar samymi sobie, manipulacje i krokodyle łzy liberalnych mediów, zupełną bierność ówczesnego rządu wobec Rosjan, którzy szybko połapali się, że tą sprawą mogą nas rozgrywać przez lata.

Oczywiście, fajnie byłoby obejrzeć to wszystko w sztafażu jak z JFK Olivera Stone'a, ale niestety realnie na to patrząc cudem jest, że ten film w ogóle powstał.

PS. Z aktorstwem nie było aż tak źle. Oczywiście groteskowo zła Beata Fido, ale już Lech Łotocki, Redbad czy Aldona Struzik całkiem dobrze zagrali.

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

Oj, Redbad fatalny z tą swoją manierą. Najgorszy w całym filmie. Ale Lech jako Lech zdecydowanie daje radę.

Helmut72art

Przecież w tym filmie jest zero patosu i zero propagandy. Wręcz przeciwnie, momentami wyśmiewają tych polityków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones