PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34655}

Grobowiec świetlików

Hotaru no Haka
8,1 51 552
oceny
8,1 10 1 51552
8,4 24
oceny krytyków
Grobowiec świetlików
powrót do forum filmu Grobowiec świetlików

świetliki

ocenił(a) film na 10

Zwróciliście uwagę na znaczenie świetlików w tym filmie? To smutne, ale świetliki w tym filmie
mają oznaczać małe dzieci, które bez odpowiedniej opieki i warunków podczas wojny, po prostu
umierają, jak świetliki zebrane przez Seitę....Wszystkie umarły podczas jednej nocy, bo nie miały
warunków żeby przeżyć...Ten film wycisnął mi porządną porcję łez na pozostawienie dzieci samych
sobie, na własne przetrwanie. Film zaczyna się końcówką filmu, warto trochę podejść refleksyjnie,
jakie konsekwencje podaje nam na tacy wojna, ile krzywdy i tragizmu dla małych istot, które nie
muszą być skazane na takie zakończenie. Moment w którym jeden z ludzi znalazł Seito martwego a
przy nim prochy jego zmarłej siostrzyczki, nie wiedząc co to i kopnął puszkę w trawę złamało mi
serce. Tyle jest warte życie dzieci podczas wojny, dla walczących pomiędzy sobą krajów.

ocenił(a) film na 10
ginusia

Bardzo trafna interpretacja świetlików. Moim zdaniem film świetny.

ginusia

Może to nadinterpretacja z mojej strony, ale motyw spadających bomb, przypominał sceny z świetlikami.

ocenił(a) film na 8
SirMathiuss

Dokładnie to samo przykuło moją uwagę. Ta opozycja między prawdziwymi świetlikami, a świetlikami-bombami jest przerażająca, ale być może oddaje świat widziany oczami dzieci, niezrozumienie i naiwność wobec tragedii wokół, dziecinny świat marzeń, który pozostaje obojętny na wojnę.

AntiCh

Świetna jest też scena, gdy Seita wspomina ojca i za zapałem udaje, że strzela, a po chwili przed bronią widzi tylko latające świetliki.

AntiCh

Nie powiedziałbym, że Setsuko była obojętna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones