PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5960}

Gry wojenne

WarGames
6,9 11 267
ocen
6,9 10 1 11267
7,0 7
ocen krytyków
Gry wojenne
powrót do forum filmu Gry wojenne

Kółko i krzyżyk

ocenił(a) film na 8

Skoro film "Battleship" jest ekranizacją gry w statki, śmiało można by wysnuć tezę, że "Gry wojenne" to ekranizacja gry w kółko i krzyżyk - jedna z pierwszych ekranizacji gier - i to niekoniecznie komputerowych.
Czekam jeszcze na ekranizację Arkanoid'a oraz Space Invaders :)

the_orion

Mnie to bardziej zastanawia dlaczego gra w kółko i krzyżyk zawsze kończy się w filmie remisem i jest powiedziane, że nie można wygrać, a pamiętam jak w szkole na przerwie nie jednego przetrzepałem w tą grę :)
Film ma u mnie mocne 7/10, ale mógłby być przynajmniej o 30 minut krótszy, bo wkradają się dłużyzny.

ocenił(a) film na 7
bennyhillshow

Przy PRAWIDŁOWEJ grze kółko i krzyżyk zawsze kończy się remisem i nie da się w to wygrać. Oczywiście jeżeli ktoś popełni błąd i/lub nie wie jak grać, to wtedy można wygrać. Ale jeżeli obaj przeciwnicy grają prawidłowo, wygrana nie jest możliwa.

użytkownik usunięty
the_orion

Skoro w filmie o sztucznej inteligencji w pewnym momencie grali w kółko i krzyrzyk jest to z automatu ekranizacja gry! No po prostu BRAWO GENIUSZU!!! W takim razie każdy film w którym grają w szachy jest ekranizacją gry w szachy.

A co do strategi grania w O i X to ona zawsze doprowadzi do remisu, bo wygrać można jedynie poprzez błąd przeciwnika. A biorąc pod uwagę że WOPR to superkomputer to nie myli się on ani razu i nie może ze sobą wygrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones