PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 935
ocen
7,2 10 1 281935
5,2 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Mistrzostwo

ocenił(a) film na 8

Najlepsza część dla mnie, zupełnie nie rozumiem narzekań wielkich fanów.

ocenił(a) film na 10
werewolv

dla mnie tez ;].A Przebudzenie mocy moze sie schowa bo jest nudny i malo oryginalny.
Nic nie mam tez to Jar Jar Binksa.;]

ocenił(a) film na 8
werewolv

Wg. mnie nie najlepsza, ale dalej bardzo dobra. Mój ranking (gdyby to kogoś obchodziło)
7.Atak Klonów
6. MroczneWidmo
5. Imperium Kontratakuje
4.Nowa Nadzieja
3. Zemsta Sithów
2. Przebudzenie Mocy
1.Powrót Jedi

ocenił(a) film na 7
kubix45

no umnie zdecydowanie inaczej wygląda statystyka ale powiem ci ze ta część najnowsza ma najgorszą ocenę z wszystkich SW jakie widziałem

ocenił(a) film na 8
Baal

A jaki jest twój ranking? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) film na 10
kubix45

Mój ranking jest taki
1 Atak Klonów
2 Mroczne Widmo
3 Zemsta Sithów
Łotr 1
4 Nowa Nadzieja
5 Imperium Kontratakuje
6 Powrót Jedi

i najgorsza część sw
7 Przebudzenie Mocy .

ocenił(a) film na 8
Gokussb

Atak Klonów XDD

ocenił(a) film na 10
kubix45

W co tym złego widzisz ?

ocenił(a) film na 8
Gokussb

dobra, w sumie sorki, każdy ma swój gust i każdemu podoba się co innego ;)

ocenił(a) film na 10
kubix45

i na 8 miejscu w najgorszym sw to
Ostatni jedi

ocenił(a) film na 8
Gokussb

Ta.... I po latach te wszystkie komentarze nabierają nowego znaczenia koledzy i koleżanki.
"Po latach zrozumiesz" - Zrozumiałem. Najnowsza część "Ostatni Jedi" to największe rozczarowanie dekady.
Nowa trylogia by Abrams ssie.

ocenił(a) film na 10
Alkard

nowe sw jest słabe i już

ocenił(a) film na 1
Gokussb

Masz czelność nazywać nowe SW najgorszym stawiając jednocześnie Atak Klonów na pierwszym miejscu w swojej hierarchi?

ocenił(a) film na 10
Darvvvinn

TFA i tlj to są najgorsze sw i nic tego nie zmieni , Atak klonów przy tych filmach to klasyk i arcydzieło tak jak Mroczne Widmo .

ocenił(a) film na 1
Gokussb

Twoje zdanie już znam ale nie podałeś argumentów na jego poparcie

ocenił(a) film na 10
Darvvvinn

To po co do mnie piszesz jeżeli NIE dostrzegasz argumentu ?? Jest tu brak logiki

ocenił(a) film na 8
Darvvvinn

Chociażby wtórność i ilość zabiegów wokół nakręcenia czegoś, co na siebie zarobi i się obroni w oczach fanów. Przecież przebudzenie i ostatni jedi to zrzynka na max z oryginałów Lucasa. Te filmy są po nic, tam nie ma żadnej historii, a już ostatnie wypociny przypominają składanie promu kosmicznego, z tego co akurat mamy we wiosce. To się po prostu nie mogło udać. Tyle ludzi w tym grzebało, każdy miał swoją wizję, presja czasu i efekt taki jaki wszyscy znamy i mogła to być naprawdę świetna opowieść, gdyby się ktoś pochylił nad scenariuszem...

ocenił(a) film na 10
kubix45

Hahahaha też zauważyłem że najgorszą część ma na 1 miejscu xD kolega chyba lubi mdłe romansidła i sztywną grę aktorską xD

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
werewolv

A ile miałeś lat gdy premierę miało SW.MW?

ocenił(a) film na 10
werewolv

Zgadzam się: część jest dobra.

ocenił(a) film na 10
werewolv

Podobnie jak ty nie rozumiem narzekań fanów i zgadzam sie ,ta część sw jest dobra .

ocenił(a) film na 10
werewolv

Zgadzam się. Zawsze wracam do oglądania tego po raz kolejny

ocenił(a) film na 10
NOS_4_A2

To dokładnie tak jak ja.

ocenił(a) film na 8
garfield_7

I teraz popatrzcie na taki "Ostatni Jedi"..... taka szmira, że SW:PM chciałoby się dać 20/10.

ocenił(a) film na 10
Alkard

Właśnie. Słusznie prawisz.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

Ostatni jedi to drugi najgorszy sw zaraz po TFA

ocenił(a) film na 10
Gokussb

W rzeczy samej, Gokussb. Z ust mi to wyjąłeś.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

heh obaj nie lubimy tfa i tlj . Czekajmy więc na Han Solo gwiezdne wojny historie ok ?

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Pożyjemy zobaczymy. Oby był dobry.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

fakt tu masz racje

ocenił(a) film na 10
garfield_7

ja poprostu wiąże nadzieje do tego filmu by ,poprawić sobie nastrój po miernym TFA i tlj .

Co sądzisz o tym ?

ocenił(a) film na 10
Gokussb

To w pełni zrozumiałe.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

fajnie nic tylko czekać do 25 maja wtedy premiera u nas w Polsce .

werewolv

Tak! Bez wątpienia najlepsza część Star Wars. Nie jestem w stanie pojąć powszechnego zachwytu na tym starym chłamem sprzed 40 lat. Niemal nie idzie tego oglądać, a pierwsza część gwiezdnych wojen to całkowita porażka . W końcu sensowne efekty, i akcja którą da się oglądać nie musząc przebijać się do sensu przez obraz jakości jak sprzed pół wieku.
No i w końcu Jar Jar Binks - moja ulubiona postać drugoplanowa w całym uniwersum gwiezdnych wojen zaraz po HK-47.
A co do narzekań starych ludzi, to tak już jest - starcy narzekają "kiedyś to była komuna, a teraz?" "Kiedyś to był hitler, a teraz?", i to samo z gwiezdnymi wojnami: "Kiedyś to były gwiezdne wojny!"
Stare gwiezdne wojny to syf jakich mało, z trudem obejrzałem podczas gdy wszystkie nowe 6 części to chyba moja ulubiona działka kina współczesnego.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
werewolv

Na pewno nie jest arcydziełem ale jest bardzo dobrą I częścią i rozpoczęciem całej historii

ocenił(a) film na 10
werewolv

Jestem tego samego zdania. Każdy hejtuje ten film, udając koneserów i znawców uniwersum, chociaż, dobrze wiedzą że Lucas planowal te prequele. I zrobił to fenomenalnie. Ci sami hejterzy jaraja się Darthem Maulem, wyścigami na Tattooine i walkami na miecze swietlne które w końcu nie są drewniane i mają jakąś choreografie. Ten film to kwintesencja dzieła Lucasa, pokazał w pełni potencjał który ograniczały efekty komputerowe sprzed lat. Gdy ogląda się ten ten film po 20 latach, gdzie nie jest się dzieciakiem i można obejrzeć ten film rozumiejąc bardziej fabule, gdzie efekty komputerowe nie są już najlepszej jakości widać jak pasuje on do kanonu. Nie ma sztucznego głupiego humoru jak w bajkach od Disneya, wszystko trzyma się kupy i geneza całej historii Anakina, Obi Wana, kresu Republiki i początków Imperium ma swoje logiczne wnioski. Każdy hejtuje Jar Jara, a według mnie ta postać jest genialna, dodaje typowego dla SW humoru, nie Disneyowskiego, sama postać jest świetnie zaprojektowana. Prequele wniosły coś nowego, co pasowało w dalszym ciągu do kanonu, prototypy statków czy kostiumów szturmowców tj klonów republiki. Film zrobił robotę i tylko debil tego nie widzi. A taka dodatkowa opinia odnośnie disneyowskiej trylogii: gdyby ta obecną ich trylogia miała numery 10, 11, 12 może wyszliby jakoś z opresji, a zjebawszy kanon ratują się teraz spin offam iczy komiksami. Amen

ocenił(a) film na 3
daw_son

Przecież prequele musiały być ratowane przez serial clone wars i inne książki, więc to co tutaj piszesz to totalna głupota.

ocenił(a) film na 8
Stanislaw_Przybyl

Rozumiesz to, że bez nowej sagi nie byłoby serialu clone wars?

użytkownik usunięty
werewolv

Zgadzam się. Dla mnie jako absolutnego fana Star Treka, SW to generalnie ścierwo, magia i miecz w kosmosie, ale ten film jest akurat naprawdę dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones