PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 227 044
oceny
7,2 10 1 227044
5,3 25
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Jestem właśnie po seansie GW i zastanawia mnie, jak w temacie: Kto stał za zamachem na życie Padme? Wprawdzie Obi-Wan dotarł do Jango Fetta, ale ten przecież działa na zlecenie, więc ktoś chyba go do tej roboty wynajął. Pytanie kto?
Będę wdzięczna za odpowiedź, bo strasznie nurtuje mnie to pytanie.

ocenił(a) film na 8
martins_92

"A co z panią senator z Naboo czy jest już martwa ? Nie podpisze traktatu dopóki jej głowa nie wyląduje na moim biurku"
"Dotrzymamy słowa wicekrólu"
Powinnaś się tego domyślić we fragmenice jak po naradzie w obecności królowej na Naboo pada zdanie że Wicekról Gunray po czterech procesach przed sądem najwyższym wciąż jest jednym z przewodniczących Federacji Kupieckiej.

rusekolsztyn

Dzięki wielkie. Początkowo myślałam, że to Palpatine stał za tym zamachem, ale nie miałoby to sensu, bo on przecież chciał żeby Padme żyła by mógł ją później wykorzystać jako, powiedzmy, "przynętę" na Anakina.

ocenił(a) film na 8
martins_92

Wtedy to on jeszcze nawet nie widział że między Padme i Anakinem iskrzy gdy pojawiła się groźba zamachu. Uczucie rozkwitło w trakcie śledztwa Obi-wana na kamino. Palpatine obserwował Anakina i zaczął nim manipulować dopiero pod koniec Wojen klonów, bo wtedy zauważył, że konflikt dobiega końca a nie wszyscy Jedi zostali zniszczeni, a desperacko szukający pomocy i niedoświadczony Skywalker był dla niego narzędziem do dalszej realizacji planu w budowie totalitarnego ustroju Imperium galaktycznego. A po za tym Padme stała na czele opozycji republiki tak jak senator Organa czy Mon Monthma czyli gdyby nie drastyczna śmierc na Mustafar z ręki Anakina to Palpatine pewnie chciałby wyeliminować jedną z liderek świeżo powstałej rebelii

rusekolsztyn

Dowód na to, że Palpatine był istnym mistrzem nie tylko manipulacji, ale i improwizacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones