PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 227 083
oceny
7,2 10 1 227083
5,3 25
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Zastanawia mnie jedno, nie wiem czy był już taki wątek, może nawet ktoś gdzieś to wyjaśnił, ale
jeszcze nie trafiłem na wyjaśnienie, może to jednak błąd w filmie. Anakin przybywa na Tatooine i
poznaje tam swojego przyrodniego brata. Skoro tak jest, pewnie mają jedną matkę, ojcem Owena
jest Cliegg, czyli spłodzić musieli go będąc razem po wykupieniu Shmi z niewoli i ślubie, czyli po
opuszczeniu matki przez młodego Skywalkera. Spójrzcie teraz na Owena i Anakina, Owen wygląda
, jakby był przynajmniej w wieku Anakina, bądź jest nawet starszy, jak to możliwe, więc? Mam
nadzieję, że nie ominąłem żadnego info i zrozumiecie o co mi chodzi, pozdrawiam. ;)

ocenił(a) film na 9
Chrrris

Hehehe wiele osób miało problem taki jak Ty.Przyrodni brat nie musi być z jednej matki czy ojca no co Ty.
Owen jest przyrodnim bratem Anakina bo jego ojciec hajtnął się z matką Skywalkera i to wszystko.

ocenił(a) film na 8
wonski221

Byłby przyszywany. Przyrodni ma jedno z rodziców wspólne.

ParanormalVampire

No tak, dobrze mówicie. Ale autorowi tematu chodziło chyba o to, że przyrodni brat Anakina (w sumie taki faktycznie wujek Luke'a) urodzić się mógł najwcześniej na samym początku trwania znajomości Shmi Skywalker z jej mężem (który ją wykupił i poślubił). A Anakin przecież miał przynajmniej 9-10 lat (mając 9 lat opuścił Tatooine), kiedy Shmi została znowu sprzedana.

Ponownie swoją matkę Anakin spotkał, gdy miał 19 lat. Jego przyrodni brat był oczywiście młodszy od Anakina, bo urodzić mógł się dopiero, gdy Shmi poznała swojego męża-"odkupiciela". No a przecież Anakin już wtedy żył. Wychodzi więc na to, że brat przyrodni Anakina ze strony matki MUSIAŁ (nie ma innej opcji) być młodszy od Anakina przynajmniej o rok. A wyglądał na starszego. Dziwne.

No chyba że to ja pomyliłem postacie i opisuję coś nie tak. Postaram się poszperać i poczytać, w międzyczasie obejrzę wszystkie sześć części (przed premierą ep. VII). Jeżeli jednak ktoś zna odpowiedź, może ją tu zostawić. Będę bardzo wdzięczny za ewentualne wyprowadzenie z błędu :)

Micman1995

Sam już się z błędu wyprowadziłem. Owen był po prostu synem poprzedniej żony męża Shmi, która była macochą dla Owena, który był przyszywanym bratem przyrodnim Anakina. Wszystko się już zgadza.

ocenił(a) film na 8
Micman1995

O to mi chodziło :) Dlatego przyszywany.

ParanormalVampire

No tak :) przyszywany ma w sumie też drugie znaczenie, bardziej dosłowne. I "przyszywany" brat zmienia postać rzecz :D

Micman1995

rzeczy* znaczy się oczywiście

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Gdyby był dosłownie przyszywany, to byłby horror.

ParanormalVampire

"Gwiezdna masakra mechanicznym mieczem" :D

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Prawie jak genealogia w filmie bollywoodzkim, ale tak, to brzmi racjonalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones