PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 241 270
ocen
7,2 10 1 241270
7,4 42
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Witam. Chciałem poruszyć temat Kylo Rena. Z którego dużo osób się poprostu nabija...

Po pierwsze czy znacie kogoś potężniejszego od niego? (chodzi o postacie z ekranizacji sagi, oraz o wydarzenia z filmów) Nawet Darth Vader używał tylko słynnego duszenia. A Kylo zatrzymuje pociski blastera, blokuje ruchy Rey, wchodzi ludziom w umysły czytając je... przecież nikt tego nie potrafił z filmów. Sam jego chód jest potężny i w kinie kiedy on przechodzi wszystko się trzęsie. Według mnie najlepsze sceny z nowej części są właśnie z nim.
Po drugie jego wygląd. Fakt nie wygląda on jako postrach galaktyki gdy zdejmie hełm wszyscy w sali się śmieją "taki henryk chcę zgapiać słynnego Vadera? no way!" i rozumiem ich bo też tak sądze. Ale... Jak wyglądał Anakin? Identycznie. Młody chłoptaś z długimi kręconymi lokami. Pozatym mam wrażenie że jakoś skutecznie go okaleczą i będzie wyglądał "kozacko" bez maski, która według mnie jest bardzo fajna i ma równie zajebisty przez nią głos. Choć w tej kwestii do Vadera mu brakuje. Co do jego stosunków między rodzicami to widać że jest on trochę zagubiony jako młody człowiek widać że chęć przejścia na ciemną stornę jest między innymi wynikiem buntu w dojrzewaniu młodego człowieka( stąd ta udana jak dla mnie wybuchowość i rozwałka wszystkiego mieczem ;) ). Młody gość jest zaszczycony tym że jego dziadek był kimś wielkim, i chce udowodnić że będzie on równie wielki i znany w całej galaktyce. Czuć nawiązania również do współczesnej młodzieży bo każdy chcę dzisiaj być wyjątkowy i mieć swój styl i stąd właśnie wygląd miecza Rena. Przyjmowany z mieszanymi uczuciami słynny i uważany z niepotrzebny, jelec w jego broni Jedi. Według mnie nadaję mu to dużo oryginalności. Na koniec poruszenie walki finałowej. Jak mogła go pokonać w walce na miecze świtlne dziewczynka zbierająca złom... a no tak że Rey jest poprostu córką Skywalkera i najprawdopodobniej ma ona w sobie ogromną moc do tego dzidę który nosiła cały fim na plecach też wywijała nieźle więc szablą wojować też umie. Do tego Kylo był przecież poważnie ranny z kuszy Cheewbacci, która nie raz w filmie udowadniała co robi ze szturmowcami. Podsumowując. Kylo Ren jest najpotężniejszą postacią w galaktyce, mam nadzieję że w njnowszych częściach twórcy dodadzą powagi jego wyglądu i nie mówię tu o masce, jakieś rany albo poparzenia i będzie równie zajebisty co Vader ;) ;) ;) Bo mając krew Skywalkerów (jego matka Leia) i charakterek ojca samego Hana Solo tworzy z niego najlepszą i najpotężniejszą postać sagi, dajmy mu szanse i oby twórcy to z niego uczynili.

PS. Nie powiecie chyba że oglądając "Przebudzenie Mocy" nie lubicie Kylo Rena na ekranie? Razem z Solo kradną film.

ocenił(a) film na 9
Pancziks

Nie wiem czy lepszy, po prostu inny

ocenił(a) film na 9
Himiteshu

Fakt inny. ale napewno udana postać. Nie rozumiem fali krytyki.

ocenił(a) film na 6
Pancziks

A Ja rozumiem ...Kiepska postac a aktor jeszcze gorszy....Duzy minus całego filmu

ocenił(a) film na 2
Machinefilm

Tak jest!

ocenił(a) film na 9
Pancziks

A więc jak to najlżej ująć. To że nie widziałęś Vadera jak np. czytał komuś w myślach nie oznacza, że tego nie robił. Vader był jednym z trzech najpotężniejszych Sithów w historii. Wybacz ale Kylo Ren jest jedynie adeptem i Vader by go zmiazdzyl w pojedynku. Nie mowiac o charyzmie.

Zgadzam się że to coś nowego, świezego. Lubie te postać. Na duzy plus.

ocenił(a) film na 9
JBridges

Fakt. Charyzmy jeszcze mu brak, myślę że Kylo jest jeszcze zagubionym Anakinem z "Zemsty Sithów" niż Vaderem z "Imperium Kontratakuje". Stąd brak charyzmy.

ocenił(a) film na 6
Pancziks

Rozhisteryzowany dzieciak który chce dorównać Vaderowi, potrafi sie wyładować szatkując mieczem na oślep. Nawet żołnierze go mają gdzieś i idą w inna strone gdy ich wzywa. Vader siał strach i respekt. Kylo nawet w połowie mu nie dorównuje.

ocenił(a) film na 7
Adix

To raczej nie kwestia tego że mieli go gdzieś, ale tego że wiedzieli co się z nimi stanie gdy tylko wejdą do środka. Zostaliby przecięci na pół bo i tak da się ich zastąpić.

Adix

Nie wiem, ale dla mnie młody Vader (czyt. Anakin) też zachowywał się jak dziecko. Trochę jak zbuntowany nastolatek, a Ben jest pewnie w podobnym wieku... Tylko, że teraz oglądamy historię o złym z drugiej strony. Wcześniej mieliśmy szacunek do Vadera i jak pojawił się Anakin, to wiedzieliśmy kim się stanie i pomijaliśmy zachowanie Anakina, bo w końcu stanie się tym fajnym złym. Natomiast o Benie mało wiemy. Widzimy go na początku, czyli jeszcze jako rozchwianego chłopaka. Gdybyśmy dostali na początek pierwsze trzy cześci z młodym Anakinem, coś czuje, że fala krytyki byłaby taka sama :>

ocenił(a) film na 4
Melchan

Anakin mając lat 20-21 miał posłuch u podwładnych jak cholera.

https://www.youtube.com/watch?v=wVNhRK3ehoY

Kylo ma ponad 30 i ...

WhiteDemon

około 29 :)

ocenił(a) film na 4
wort801

rok w ta czy we wta:)

WhiteDemon

Ja jeszcze w sprawie Hana Solo (uwaga spoiler )
http://www.youtube.com/watch?v=I83_644_qQM

WhiteDemon

No tak co to za Rożnica :)

Adix

A co do tych żołnierzy, którzy go nie słuchają no to.... ja nie wiem co ty widziałeś, ale ja widziałam w nich strach. To mnie co prawda rozśmieszyło, ale oni uciekali, a nie mieli go gdzieś oO

ocenił(a) film na 6
Melchan

A co ze strachem oficera Niszczyciela w oryginalnej trylogii ? Pomimo poniesionej porażki, wsiadł do statku aby twarza w twarz wytłumaczyć sie przed Vaderem i przyznac do winy. Skonczył tak jak sie spodziewał. To jest prawdziwy respekt. Jakoś nie potrafie sobie wyobrazić Vadera wzywającego straż/oficera/szturmowca, który odwraca sie na piecie i idzie w druga strone.

ocenił(a) film na 4
Adix

"Jakoś nie potrafie sobie wyobrazić Vadera wzywającego straż/oficera/szturmowca, który odwraca sie na piecie i idzie w druga strone."

Dokładnie.

ocenił(a) film na 9
Pancziks

Przepraszam za literówki. Wróciłem z pracy i pisałem "na szybko" ;)

ocenił(a) film na 8
Pancziks

No okazuje się, że Rey jest od niego potężniejsza (co jest dla mnie po prostu śmieszne - dziewczyna pierwszy raz trzyma miecz świetlny i już wywija nim jak mistrz Jedi)

ocenił(a) film na 9
Jacke32

Tak. Ale wróćmy do walki na swojej planecie poskładała tam złodziei BB-8 jak chciała tym swoim kijem. W dodatku nazwa tytułowa filmu może być związana z nią. Przebudzenie mocy, znaczy przebudzenie potężnej i niewyobrażalnej mocy Skywalkerów.

ocenił(a) film na 9
Jacke32

Gdzie ty widziałęś niby, że Rey wywija jak rycerz Jedi? Ledwo co trzymala tren miecz. Ludzie ogladnijcie w uwadze ten film i nie pitolcie bzdur pozniej.

ocenił(a) film na 8
JBridges

Nawet jeśli, to pokonała Rena, który był szkolony przez kilkanaście lat najpierw jako Jedi, a potem jako Sith. Co innego pokonać szturmowców, a co innego doświadczonego wojownika.

ocenił(a) film na 9
Jacke32

Pokonała ciężko rannego ADEPTA ciemnej strony. Kylo Ren nie jest sithem i daleko mu do potęgi takiego Vadera chociażby. Kilkanaście lat treningu? Gdzie to jest powiedziane?
Poza tym łatwo dojsc do wniosku ze force is strong with this one, w przeciwienstwie do Kylo.

Jacke32

Trzeba jeszcze dodać, że go nawet nie zabiła. Ich walka została przerwana, a ona uciekła. Trzeba zwrócić uwagę na to, że ona cały czas się broniła, a Kylo ją atakował. W końcu, kiedy nastąpiła starcie ich mieczy, widać, że Kylo nie chce jej zabić tylko przeciągnąć na ciemną stronę mocy. I w tym momencie Rey ma przebłysk mocy, którą wykorzystuje w walce (czyt. staje się o wiele silniejsza). To natomiast zadziwia samego Kylo i staje się to dla Rey momentem, w którym ma przewagę (przypominam, że Kylo nie chce jej zabić). W dodatku ona przecięła mu twarz. Widać, że po tej sytuacji Kylo dalej jest zdziwiony. Kto wie co zrobiłby z nią później po takiej sytuacji. Jednak tego już nie widzimy bo Rey uciekła ;> A on jej nie goni, co też jest ciekawe.

Melchan

nie :) to ona go atakowała (co zrozumiale bo sie go bała) ,bo chyba za atak nie brałes zucenia o drzewo mocą,to było z jego strony pozbycie sie problemu,to z nim chciał walczyć i zabić go,i to jak sądził zrobił,jej nie chciał zabijac,co do reszty masz absolutna rację

ocenił(a) film na 5
Pancziks

...

ocenił(a) film na 9
ekwi

okej

Pancziks

Co fakt to fakt, nawet Darth Vader nie miał tak mocnego chodu, jak on. Czy jest potężniejszy od Dartha Vadera - wydaje mi się, że tak, bo Vader nie zabił ojca,czy syna, a Kylo zabił swego ojca i nie miał przy tym szczerych wyżutów sumienia, ma więcej zdolności związanych z mocą od Vadera. Jak troszku popracują nad jego wyglądem (nie ruszając maski), to to będzie taki hardcorowy koksu jakiego świat dotąd nie widział (chodzi o sagę SW).

ocenił(a) film na 9
jezdzec2000

Dokładnie tak. Myślę że to jest zamierzone w tej części filmu, nakręcić jak największy hype, dużo niewyjaśnionych wątków czy nawet (co teraz bardzo modne) krytyka tzn. twórcy specjalnie stwarzają wokół Kylo rena mieszane uczucie by potem nas zaskoczyć. Mocno trzymam za to kciuki.

Pancziks

Ooo jeśli chodzi o krytykę. Zauważyłem, od paru lat przeglądania Filmwebu, taką zasadę: "Im film jest większym hitem, tym więcej ma krytyków", a szczególnie na Filmwebie. Ile się już naczytałem postów typu: co oni zrobili, najgorsza część, najgłupsza postać, najgłupsze imię, jak oni mogli, co teraz będzie, ... - nosz kurde dupa będzie, poczekajcie te 2 lata i się wszystko wyjaśni: czemu gen. Hux wygląda jak rudy Hitler, czemu Najwyższy Przywódca Snoke jest taki piękny, że aż mózg się marszczy, czemu Najwyższy Porządek, czemu Kylo Ren jest taki, a nie inny - wszystko się w końcu wyjaśni. Popatrzmy na tę najpierwszą część GW (Ep. IV (na którym był wzorowany Ep. VII)), co widzimy na samym początku jakieś planety, jakieś statki nie wiadomo skąd, jakiś gościu w masce, jakby urwany z choinki. Dopiero potem widzimy co to za gościu, co to są za statki, wszystko zostaje pomału wyjaśniane (seria spin-off'ów, retrospekcje bohaterów) i tutaj będzie podobnie (może bez spin-off'ów), wszystko zostanie wyjaśnione, tylko trzeba niestety poczekać, a nie od razu negować. A ja z niecierpliwością już czekam na kolejną część. Film 10/10 i nic mojego zdania nie zmieni, choćby największe krytyki.

ocenił(a) film na 4
jezdzec2000

Podasz przykłady takich "hitów"? ;)

LukeuszLFC

Zadziwia mnie ŁATWOŚĆ z jaką ludzie dają se wcisnąć byle gówno (jak powyższy film)... :)))

użytkownik usunięty
Pancziks

Od kiedy to zabicie swojego najbliższego świadczy o czyjejś potędze? Ponadto, gdyby Vader nie był tak hmm "poobcinany" to kto wie czy nie byłby potężniejszy. Z resztą potęga Vadera polegała na tym, że potrafił on wrócić na Jasną stronę Mocy a nie tylko na tym czy potrafił coś zatrzymać. A tak swoją drogą, czy pamiętasz może taką pewną scenę gdy Vader zabija na odległość jednego ze swoich oficerów (to było bodajże w Imperium Kontratakuje) - faktycznie słabeusz.

ocenił(a) film na 5
jezdzec2000

Kylo fan Vadera potężniejszy od dojrzałego Vadera.Vader był nietykalny, a taką dziewczynkę zmiażdzył by bardzo szybko błagała by o łaskę.To nie Star Wars, na razie pic

darecki77

Kylo tez mógł to zrobic,ale nie chcial jej zabijać,od samego poczatku w lesie

ocenił(a) film na 7
jezdzec2000

Tylko że to właśnie słabi ulegają Ciemnej Stronie. Prawdziwą siłą jest się jej oprzeć.

Anakin zabiłby osobę, którą kochał najbardziej, dla której poświęcił wszystko. Nie miał też żadnych rozterek, czy zabić swojego mistrza, którego traktował jak ojca. Uległ pokusie i oddał się Ciemnej Stronie. Zapłacił za to ogromną cenę i już nigdy nie stał się tak potężny jak z okresu "Zemsty Sithów".

ocenił(a) film na 4
Ryloth

"Anakin zabiłby osobę, którą kochał najbardziej,"

Co ty opowiadasz, VADER nigdy nie miał zamiaru zabić Padme, zresztą nie robi tego, on tylko doprowadza do utraty jej przytomności.

Jeśli chodzi o Obiego to nawet nie ma pewności czy Vader go zabił, Obi się po prostu poddaje, nie wiem czy zauważyłeś ale gdy Vader wyprowadza cios Obi podnosi miecz do góry, OBI SIĘ SAM PODDAJE, CHCE ŚMIERCI Z RĘKI VADERA. Zresztą po to tam poszedł, Obi miał życzenie śmierci, i to właśnie takiej ,z rąk byłego ucznia którego zawiódł.

Pokusie? On robił wszystko by ratować swą żonę i ich dziecko (dzieci jak się okazało). Tylko to się dla niego liczyło naprawdę. Oddał swą duszę i także życie, jako Anakin umarł oddając się Ciemnej Stronie.

"Zapłacił za to ogromną cenę i już nigdy nie stał się tak potężny jak z okresu "Zemsty Sithów"."

Kto Ci to powiedział? Tak czy siak Vader, będąc czy też czując się najsłabszy w całej swej egzystencji zdołał zabić Imperatora.

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Zabiłby, gdyby Obi-Wan go nie powstrzymał.

Chodziło mi o pojedynek na Mustafarze, a nie o IV część. Anakin umarł po Jasnej Stronie, ale nie mógł cofnąć zła, które wyrządził.

"On robił wszystko by ratować swą żonę i ich dziecko (dzieci jak się okazało). Tylko to się dla niego liczyło naprawdę. " - Dokładnie. Przeszedł na Ciemną Stronę z dobrych chęci, a nie żądzy władzy i to był błąd Sidiousa. Obaj za to zapłacili.

Nie mógł strzelać błyskawicami, nie miał swojej dawnej sprawności fizycznej, nie mógł uderzać mieczem pod pewnymi kontami, bardzo go ograniczał respirator, musiał ciągle na niego uważać. To tyle z tego, co pamiętam. Pomyśl też na logikę. Z takimi obrażeniami ciała i z takim pancerzem trudno walczyć jak dawniej. Imperatora wziął z zaskoczenia i wrzucił go do szybu. W normalnej walce wystarczyła jedna błyskawica w respirator i po walce.

ocenił(a) film na 4
Ryloth

"Zabiłby, gdyby Obi-Wan go nie powstrzymał."

Bzdura. Vader miał zamiar rządzić z żoną Galaktyką.

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Miał taki zamiar. Ale jego żona była mądrzejsza od niego i nie pochwaliła tego planu. Wściekły Anakin (chyba do tego pomyślał, że zdradziła go z Kenobim) zaczął ją dusić i gdyby nie obecność Obi-Wana, to zapewne by ją zabił. Ale się powstrzymał. Kylo nie. I dlatego Kylo okazał słabość.

ocenił(a) film na 4
Ryloth

Ale bredzisz. Po pierwsze na Mustafar nigdy nie było Anakina. Był Vader ale skoro nie rozumiesz różnicy to nie ma sensu dalszej rozmowy.

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Był. Anakin tak naprawdę nigdy nie umarł. A na Mutafarze ciągle jeszcze tkwiła jego cząstka, o której Padme mówi Obi-Wanowi: "Było w nim dobro".

ocenił(a) film na 4
Ryloth

Umarł, a jego duch tkwił w zawieszeniu.

Właśnie, maleńka cząsteczka.

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Nie było czegoś takiego. Duch jest dopiero wtedy, gdy umrze ciało. Vader nigdy nie pozbył się Anakina. Bardzo dobrze pokazano to w książkach.

Ta cząsteczka spowodowała, że Anakin puścił Padme i przegrał z Obi-Wanem, a przebudziła się w pełni w sali tronowej Imperatora.

użytkownik usunięty
WhiteDemon

Na Mustafar był Wybraniec czyli Anakin i jednocześnie Vader. Anakin tam "umarł" a narodził się Vader.

ocenił(a) film na 6
jezdzec2000

To że tatusia dziabnął to akurat nie znaczy że jest potężniejszy tylko bardziej zdegenerowany, ale Vaderowi to on może po fajki do kiosku skakać i tak by pewnie było gdyby się spotkali

ocenił(a) film na 2
filmoborix

Dokładnie. Przede wszystkim za wcześnie zdjął hełm...

ocenił(a) film na 6
Pancziks

Nie uważam Kylo za złą postać, chyba najbardziej go lubię z tego filmu, ale nie zgadzam się z tym postem. Został przedstawiony dokładnie jako pozer, ma duży potencjał jeśli chodzi o moc, ale jeszcze dużo mu brakuje, nie jest jeszcze jakiś potężny. Nie porównuje do do Vadera, dla mnie jest tym czym chciałem by Anakin był pod koniec prawie nowej trylogii :) To nic nie odejmuje, robi z niego ciekawszą postać. I lubię jego wygląd, pasuje bardzo do postaci którą kreują. Porównajmy to do Vadera TYLKO z Nowej Nadziei. Super interesujący to on tam nie był, nawet nie był tam głównym złym, Tarkin był. Pełnił rolę bardziej przydupasa. Prawie wszystko za co kochamy Vadera jest dopiero z Imperium.

ocenił(a) film na 6
Pancziks

Uważam że Kylo jest lepszy pod względem charakteru, widać w nim konflikt, przemianę, u Vadera wszystko poszło zbyt szybko, nie widac było jego przemiany. Ale to Vader ma potężniejsza mroczną aurę.

ocenił(a) film na 2
Dasot

Kylo Ren byłby dobry, ale tylko wtedy, jakby cały film chodził w hełmie. Niestety dla wielu go zdjął...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones