PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 241 322
oceny
7,2 10 1 241322
7,4 42
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Gdy pięć minut po północy na ekranie pojawił się znajomy napis i słynna muzyka, odpłynąłem. Wróciłem nareszcie do jednego z ulubionych uniwersów i mogłem rozpocząć przygodę z nową trylogią.
Pierwsza część filmu ociera się o arcydzieło, mimo wtórności (główna bohaterka, samotna, na piaszczystej planecie spotyka droida, który ma ważne informację dla dowództwa Rebelii - serio ?), którą oceniam jako hołd i szacunek dla starej trylogii, ogląda się to wybornie ! Dynamiczna fabuła, niezły humor, fajne postacie w osobach przeuroczej Rey, mrocznego Kyla i komediowego Finna (choć denerwującego wypowiadaniem kwestii slangiem głupawych komedii z 2015r. a nie w stylu odległej galaktyki, dawno, dawno temu...) nadają ton początkowej fazie filmu a fantastycznie wykreowany lot Sokołem Millenium doprowadza do ekstazy.
Niestety w momencie pojawienia się bohaterów u Maz Kanaty, tempo drastycznie siada. W tym momencie sądzę, że Abrams powinien zrobić nowe otwarcie, zaskoczyć widzów, sprzedać nam historię na nowe stulecie. Zamiast tego dostajemy kolejną Gwiazdę Śmierci. Komentarz kolegi z seansu: "Niezbyt wydajna ta superbroń, na zniszczenie jednej planety przypadły trzy sztuczne śmiercionośne gwiazdy", trafia w sedno. Czy inżynierowie Imperium/Nowego Porządku są aż tak mało innowacyjni i nie uczą się na błędach ?
Druga część filmu obniża poziom, brakuje w niej czegoś nowatorskiego, muzyka nie zapada w pamięć, co nie przydarzyło się dotąd żadnemu epizodowi.

Drugi seans w kinie pozwoli na nowe spojrzenie, już na spokojnie, o normalnej porze, mimo wszystko - POLECAM !

ocenił(a) film na 7
AliEns00

Dobrze gadasz, bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 8
AliEns00

Mam bardzo podobne odczucia, nie jest to arcydzieło ale nie jestem zawiedziona. Mam tylko nadzieję, że ta część zamyka temat podobieństw i następny film będzie opowiadał inną historię niż Imperium Kontratakuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones