PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 241 322
oceny
7,2 10 1 241322
7,4 42
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

https://www.youtube.com/watch?v=sGbxmsDFVnE

ocenił(a) film na 9
yomisiekyo

świetny!

ocenił(a) film na 10
yomisiekyo

Han wreszcie uwierzył w Moc... Przypomnijcie sobie go w EP IV a teraz, łezka sie w oku kręci

ocenił(a) film na 9
Gracu999

Napisałem to samo tylko że w innnym klimacie. Te same odczucia.

Gracu999

Też o tym pomyślałem :D

ocenił(a) film na 4
yomisiekyo

Straszna słabizna ten trailer. Zlepek 1 sekundowych scen akcji sugerujacy, ze będzie tylko bieganie i bitwy PG13. Trailery Mrocznego widma czy Ataku klonów byly o wiele lepiej zrobione. Wczesniejszy teaser sprzed kilku miesiecy też robił na mnie wieksze wrażenie. Zawiodłem sie. Czy twórcy tak widzą target tego filmu? Mam nadzieję ze ten trailer nie odwzierciedla tego jaki będzie cały film.

ocenił(a) film na 9
grpo30

Chyba kpisz porównując ten film z nową trylogią

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Zemsta Sithów była super, nie rozumiem tej alergii wobec nowej trylogii, trochę to już jest nudne i na siłę. stara trylogia też ma słabe strony, a gdyby dzisiaj leciała IV część, to by dopiero została zjechana więc sory

ocenił(a) film na 9
sznapsiarz

Kiedyś nie robiło się każdej sceny na green sreenie :)

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Pisałem tylko o trailerze. Nie o filmach. Tu jest trailer który mnie zadowala, polecam: https://www.youtube.com/watch?v=XIRoASL90EI

użytkownik usunięty
yomisiekyo

Pozamiatane.

użytkownik usunięty

?

yomisiekyo

W końcu coś dobrego. Nie ma szału, film może zostac przygnieciony wagą innych filmów z tego gatunku, ale trailer na pewno lepszy od poprzedniego zwiastuna.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Wspaniały trailer, już teraz miażdżący żenującego Hobbita. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Wspaniałe efekty, zero sztuczności. Liczę na tę serię podwójnie jako że Hobbit jak wiemy okazał się marną kalką to zostały jedynie SW by ratować honor wielkich sag.

ocenił(a) film na 8
JBridges

Człowieku, odwal si wreszcie od tego Hobbita. Jesteś fanem SW, ok, ja też jestem ale nie mieszaj do tego " Hobbita ". To inny film, inny gatunek, inne uniwersum, inna wytwórnia, inne podejście do filmu, inny reżyser, inne założenie artystyczne, finansowe, itp.
GW się sprzedadzą, choćby były nie wiadomo czym i tak na prawdę Disney i Lucasfilm mają łatwiej, bo jadą na znanej i sprawdzonej marce, i to pomimo średniej jakości poprzednich Epizodów ( a zwłaszcza " Mrocznego Widma " ). Szczerze? " Hobbit " bije nową trylogię aktorsko i realizacyjnie i mówię to jako fan SW. Żadna część " Hobbita " od strony technicznej nie wygląda tak źle jak niektóre ujęcia z " Ataku Klonów ", zwłaszcza te, których akcja dzieje się na Coruscant.

użytkownik usunięty
lelen_lis

dlaczego on ma się odczepić od Hobbita skoro kamil najeżdża na fanów SW z powodu tego że Hobbit spotkał się z dużą krytyką? Inne gatunki ? To prawie to samo bo SW też ma elementy fantasy.

ocenił(a) film na 8

To niech to robią między Sobą, może na GG czy innym komunikatorze, a nie na forum.
Niestety, ale to jest zwykła dziecinada i winny jest nie tylko ten, który prowokuje ale i ten, który się daje prowokować.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kamilxxx09

Zgłaszam za obrażanie :)

ocenił(a) film na 10
JBridges

Zgadzam się!

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Hobbit już został przygnieciony więc nie musisz się martwić o to. Jeszcze tylko poczekaj do przyszłego roku do listopada jak cały ten spin of Harry Potter zgniecie Hobbita pierwszą sceną.

ocenił(a) film na 8

Wątpię. HP i Yates to bardzo złe połączenie, więc raczej nie ma szans na coś lepszego. Oby było chociaż na poziomie " Insygniów Śmierci ".

użytkownik usunięty
lelen_lis

Przebije przebije, jeśli nie będzie durnych wątków miłosnych, wymuszonego humoru, tandetnego CGI to przebije. PJ swoją szansę stracił, poza tym za scenariusz tego filmu odpowiada Rowling a nie Yates także przebije Hobbita.

lelen_lis

Dokładnie.

użytkownik usunięty
lelen_lis

poza tym przy Hobbicie Insygnie w tej chwili to arcydzieło.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Masz jakąś space operę niedlugo? co Ty piszesz?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

on nawet na to miano nie zasługuje. Powiedziałbym kto to ale no nie będę zniżać się do jego poziomu :D nie warto

ocenił(a) film na 7
yomisiekyo

Nigdy nie byłem fanem SW i raczej nie będę, teraz natomiast mam możliwość śledzenia ich fenomenu i robię to dość skrupulatnie. Tyle tytułem wstępu :).

Ten trailer mnie mocno zaniepokoił, ponieważ sugeruje, że twórcy zrobili kogoś w rodzaju Vadera 2: przywódca wojskowy, Sith, zamknięty w czarnym skafandrze, który podejrzanie mocno przypomina ten Vadera, no i modulowany głos. Nie wróży to dobrze. Próba skopiowania legendy może się skończyć marną podróbką, co położy cały film. Oczywiście trailer może specjalnie wprowadzać w błąd i ta postać nie jest tą, na którą wygląda, albo mylę się ja i Vader 2 okaże się zajefajny :).

użytkownik usunięty
Mlodzik91

Ren jest świadomym fanatykiem Vadera.

ocenił(a) film na 9

Właśnie

ocenił(a) film na 8
Mlodzik91

Widać, że nie jesteś na pierwszy rzut oka, skoro piszesz, że to "podróbka vadera" i nie wiesz kto to .. podpowiem, że nazywa się Kylo Ren.

ocenił(a) film na 7
ostatnisprawiedliwy_1771

Kim jest Kylo Ren i dlaczego jest fanatykiem Vadera? Mi się podoba ta postać choć znam ją tylko z tych trailerów które jak dla mnie są wyśmienite

ocenił(a) film na 7
ostatnisprawiedliwy_1771

Cóż, to wyjaśnia wiele... być może nawet wszystko :).
Może wybiorę się do kina, by zobaczyć, jaki będzie ostateczny efekt.

ocenił(a) film na 9
Mlodzik91

Lepszy taki wojskowy, tajemniczy dowódca niz zwykli ludzie albo roboty jak wczesniej w nowej trylogii

użytkownik usunięty
Himiteshu

Maul im jednak wyszedł

ocenił(a) film na 9

Masz rację Darth Maul jest świetny ale to przede wszystkim dlatego że się praktycznie nie odzywa

użytkownik usunięty
Himiteshu

to fakt xDDD
Dialogi w nowej trylogii są fatalne, a już najgorszy z najgorszych to (oprócz tych miłosnych) to ten między Anakinem, Palpatimem i Windu

ocenił(a) film na 9

Anakin był jeszcze fajny jak był mały w pierwszej części później to takie popłuczyny wyrzygane ;/

ocenił(a) film na 8
yomisiekyo

Mnie najbardziej zabolało ukazanie Sokoła w nadświetlnej z zewnątrz, a wygląda to dokładnie tak samo jak w Star Treku. Abramsowi chyba się pomyliły uniwersa :/ Poprzedni trailer chwycił mnie za gardło i wywołał łzy, a ten mnie kompletnie nie ruszył. Trailer jak trailer.

ocenił(a) film na 9
Fass_

Genialny

ocenił(a) film na 8
yomisiekyo

W końcu widzimy coś więcej.
Wreszcie widać efekty specjalne, które nie przytłaczają filmu ale jednak są ( podobnie jak w Star Treku ). Bałem się, że będzie tylko ta pustynia, ruiny i nic więcej, więc jest dobrze.
Han jest bardziej dojrzały, mam nadzieję, że jednak go nie uśmiercą, gdyż to moja ulubiona postać z uniwersum SW.
Brak Luke'a to zamierzony efekt, prawdopodobnie pojawi się pod sam koniec filmu i zajmie się edukacją kolejnego Skywalkera - swojej córki? Bardzo dobrze, że trzymają go w tajemnicy i nie chcą pokazać wszystkiego.
Najbardziej przeszkadza mi nowe Imperium i ten ich Vadero podobny przywódca z maską a la kaczy dziób ;0 jego monolog do maski Vadera jest dla mnie bardziej komiczny niż straszny.
Na koniec, świetna aranżacja starych tematów Williamsa.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Nawet sie nie chce komentowac ... A wystarczylo by zebys cokolwiek na ten temat zgooglowal .... No ale poco lepiej wyjsc na wieska co pozjadal wszystkie rozumy.....

ocenił(a) film na 8
Sabcio1234

Ale o co Ci chodzi? Rozwiń swoją wypowiedź.

ocenił(a) film na 6
lelen_lis

Co do świetnej aranżacji theme'ów Williamsa w pełni się zgadzam.

użytkownik usunięty
lelen_lis

też zgadzam się w pełni co do muzyki Williamsa :)

użytkownik usunięty
yomisiekyo

arcyrewelacja tyle powiem zwiastun dostaje ode mnie silne 9 mega epicki, muzyka świetna tym zwiastunem czekam do grudnia.

yomisiekyo

Ale chyba jednak na wizyte w kinie to za mało. Gdzie ta rozpierducha, która miała być?

kamilxxx09

Po co komentujesz film, który Cię nie interesuje? Ja np nie muszę wchodzić na stronę Avengers i komentować filmu, wiedziałem, oceniłem koniec zapominam. Nie jestem frustratem, który wchodzi na strony filmów, które go nie interesują. Idź sobie na strone hobbita

Toma1910

Bo będzie robił na złość

Toma1910

kamilxxx09 piszę tak ponieważ już się boi że Star Wars 7 będzie lepsze od wszystkich Hobbitów .... :) hobbity miały takie sobie zwiastuny ale same filmy mają kiepskie oceny na różnych portalach....wiec kamilxxx09 musi tak komentować ponieważ tylko tyle mu zostało :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones