PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385052}

Sunflower

Hae-ba-ra-gi
7,4 937
ocen
7,4 10 1 937
Hae ba ra gi
powrót do forum filmu Hae-ba-ra-gi

Uwaga. Dobre kino. Jeśli zaszedłeś tak daleko, że czytasz ten post, to znaczy, że jest w tobie nadzieja. Trafić na ten film to połowa sukcesu. Ale co tam, żadnych znanych - przynajmniej w Polsce nazwisk. Budżet też nie imponujący. Po cholerę dystrybutor ma wprowadzać film na Polski Rynek. Takie myślenie w Polsce panuje. Wprowadza się głównie Amerykańskie Chłamy przeżarte schematem albo artystyczny rodzimy bełkot lub podobny bełkot z Rumunii czy Skandynawii. Zachęcam do sięgania po kino koreańskie. Bo i lepsze i zdrowsze ;) Jest jak Red Bull - oczyszcza ciało i umysł.

A co do filmu. To czysta perfekcja. Jeśli śledzisz Box Office, to porównanie do Człowieka w Ogniu może być trafne. Tylko w tym filmie nie ma żadnej broni. Proszę nie mylić Koreańskich gangów z Yakuzą. Yakuza jeszcze serwowana przez Miike to czysty hardkor. W koreii bardziej kameralnie. Jakiś nożyk, pałka i krzesła ;) Pełna kulturka. Nie walczą by zabijać. Walczą by wygrać. Co jest mocnym plusem koreańskiego kina. Nierealistyczne sceny w realistycznej oprawie. Film jest nieco lepszy od Bitter Sweet Life czy też Rough Cut. Ale klimat podobny.

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

no własnie brak broni palnej mnie zaskoczył,nie wiem jak wyglada koreański półświatek ale nie wyobrażam sobie tego, ze takie typki jak w końcowym rozrachunku nie noszą pukawek

ocenił(a) film na 8
BlackShit

To tak zawsze w koreańskich filmach gangsterskich :O Widocznie bardzo mocno kontrolują tam dostęp do broni palnej.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Kilka miesiecy temu przypadkowo trafilam na koreanski film na YT, Seducing Mr. Perfect, byl na tyle dobry ze zaintersowalam sie kinem koreanskim dlatego postanowilam przyjrzec mu sie blizej i musze przyznac, co bylo dla mnie zaskoczeniem, ze to kino na dosc wysokim poziomie. Obejrzalam miedzy innymi Temptation of the wolves, ktory prawie caly przeplakalam i wlasnie Sunflower. Przyznaje ze po przeczytaniu opisu filmu zabralam sie za niego niechetnie bo wyobrazalam sobie go jako kino akcji, z mnostwem scen przemocy i mordobicia. Rae-won Kim zagral rewelacyjnie i z checia wroce kiedys do tego filmu.

ocenił(a) film na 7
yunnanka

gratuluje odkrycia koreańskich filmów, jak ten napewno Ci się spodoba, obowiązkowo w wersji reżyserskiej
http://www.filmweb.pl/film/Nae+meorisokui+jiwoogae-2004-123869

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Święta prawda. Film piękny, poruszający i smutny zarazem. A jako całość, to kolejne wybitne dzieło rodem z Korei. Brak słów aby się nad tym rozpisywać. Śmiem twierdzić, że tutejsi reżyserowie powinni się od nich uczyć wszystkiego! 9/10

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Zgadzam się w 100% z Finalnym_Odbiorcą,kino bardzo dobre (czyt.dużo lepsze od "amerykańskiego chłamu"Pozdrawiam wszystkich fanów dobrego kina.

użytkownik usunięty
keiyakusha

pozdrowienia przyjęte podaje dalej

ocenił(a) film na 8
keiyakusha

Dokładnie, Kino koreańskie to naprawdę mistrzostwo świata

ocenił(a) film na 8
BioHay

Jeśli miałbym wybrać tylko jeden kraj z którego oglądałbym filmy to Korea .

użytkownik usunięty
daniel87

True that.

daniel87

nigdy sie nad tym zastanawiałam, ale jeśli tak by miało być to również i ja wybrałabym koreańskie filmy i dramy - była to w końcu miłość od pierwszego wejrzenia a raczej obejrzenia :)

kornelia233

hehe ja też, ewentualnie brytyjskie, ale reszta to dla mnie ostatnio kompletna porażka, chłam lub płytkie komedie usa nie daje rady

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones