PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 112
ocen
6,7 10 1 78112
6,1 37
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Napisałem to jako odpowiedź do jakiegoś tematu ale wydaje mi się że lepiej żeby odpowiedź na sformułowanie--> " film był fatalny czego dowodem są fatalne wyniki finansowe" była na wierzchu ;)



"Film jest klapą finansową bo nie zarobił fortuny?
To porównajmy go do konkurentów powiedzmy TLJ, RO, AV:IW, DP2
i przeanalizujmy możliwe czynniki.

Marketing? Zawsze u disnaya (na 1-3 byłem jeszcze za mały i nie byłem w kinie) Każdy film był mega reklamowany. Dekoracje kinowe, bilbordy, inne reklamy w centrum wawy. Wszędzie SW. A gdybym obecnie nie interesował się tym universum nie czekał na każdy film, serial itd to bym nie miał zielonego pojęcia że HS wchodzi do kin. Chyba jedyną reklamą którą widziałem to trailer przed AVi DP2 aaa były jeszcze sporadyczne reklamy na yt zresztą możliwe że spersonalizowane przez google bo czasami wchodziłem na bastion. Porównaj to do wszechobecnych reklam konkurencji czy choćby poprzednich filmów z uniwersum SW. Podsumowując w przeciwieństwie do "konkurentów" to w mainstreamie temat filmu się nie pojawiał. Więc dziwisz się że nie był sukcesem? Moim zdaniem to nic dziwnego skoro wielu potencjalnych odbiorców nawet nie słyszało o tym filmie.

To może jakiś hype wśród fanów? Taa nwm jak dokładnie wygląda to na stronach SW bo nie mam czasu za bardzo się tam udzielać ale wystarczy spojrzeć tutaj po tym forum i zauważyć że sporo osób mówi że brak forda dyskwalifikuje ten film. Duża część fanów jest zawiedziona kierunkiem w jakim zmierza marka i w związku z tym uznali że nie ma sensu wydawać hajsu na film który prawdopodobnie będzie beznadziejny jak większość dotychczasowych produkcji SW disneya (Tak myśli wiele osób !!!) . Jak się doda do tego plotki z planu to nie dziwi brak hypu zarówno wśród fanów jak i bardziej letniej widowni oraz takie a nie inne wyniki finansowe.

Warto dodać do tego fatalny termin. Bezpośrednio po dwóch bardzo nahypowanych filmach (słusznie bo zarówno poprzednie części jak i okoliczne filmy były świetne).
Część osób która usłyszała o tym filmie ponadto uznała że liczy się postać bohatera i świat przedstawiony a nie tylko aktor odgrywający rolę a do tego uznała że nie trzeba się zniechęcać fatalnym pijarem musiała jeszcze zdecydować na który z filmów wydać kasę a który obejrzeć piracki/w tv. Bo może jestem nie normalny ale wydaje mi się że spora liczba osób/rodzin nie może sobie pozwolić na 3 wyjścia do kina w tak krótkim okresie czasu.
Nwm może gdyby HS był przed konkurencją a nie pod koniec maratonu hitów to może parę osób więcej by się skusiło,a tak to wchodzi HS i ludzie którzy by mogli pójść wydali już kasę na DP2 i AV:IW

Zresztą porównajmy z sytuacją TLJ. W grudniu konkurował z ... Jumanji: Przygoda w dżungli (btw o dziwo przyjemnie się oglądało :p ) w listopadzie była jeszcze liga sprawiedliwości A zdaje się że o ile DC ma renomę jako twórca serialów to ich ostatnie produkcje kinowe były na bardzo niskim poziomie.To może R1?? eee z marek to jedynie Underworld: Wojny krwi i w listopadzie były jeszcze fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć z pod znaku Harrego Pottera A warto zauważyć że zwierzaki chyba nie są aż tak kojarzone bez jakiegoś podtytułu z HP. Podsumowując Ten film ma zdecydowanie największą konkurencję jeśli chodzi o filmy SW. Więc wiadomo że wyniki będzie miał dużo niższe

Coś jeszcze? Nwm pewnie tak ale jest późno i marzę o pójściu spać ;)


Ogólnie mam wrażenie że SW uznało że nie będą porzucali projektu na który wydali kupę kasy ale nie żywili żadnych nadziej na bardzo dobre wyniki finansowe i rzucili film na pożarcie. Nwm jaki był Budżet ale podejrzewam że niewielki zwrot będzie już jego sukcesem w oczach twórców.

W oczach fana jakim jestem film jest świetny i bawiłem się świetnie. Pewnie moja nota jest ciut za wysoka ale bawiłem się bardzo dobrze a w porównaniu do tak fatalnego TLJ czy TFA to jest prawdziwe arcydzieło ;)"


Na zakończenie dane z weekendów otwarcia. Chyba tylko na rynku amerykańskim ale nie jestem pewien
AV:IW --> $257,698,183
DP2 --> $125,507,153
TFA --> $247,966,675
TLJ --> $220,009,584
RO --> $155,081,681

A nasz poczciwy przemytnik?
HS pierwsze 3 dni $84,420,489. Gdzie warto zaznaczyć że z tego co wyczytałem był to długi weekend w USA więc można doliczyć jeszcze kilka mln. i wtedy zarobił $103,016,812.

ocenił(a) film na 10
shreder221

Dane z: http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=untitledhansolostarwarsanthologyfilm.htm

shreder221

Jest klapą finansową bo nawet sam na siebie nie zarobi.
1. Film kosztował 200 mln... kiedy został cały nakręcony po raz pierwszy.
2. Zmiana reżysera, prawie cały film nakręcony od nowa. Podaje się że finalny budżet wydany na produkcję to 325 mln, przy czym jest to optymistyczne założenie, prawdopodobnie było więcej.
3. To, ze nie widziales marketingu (nie wiem jakim cudem), nie oznacza, ze nie byl masywny. I piekielnie drogi. Co prawda marketing zaczął sie strasznie późno. Co strasznie wywindowało koszty. Przyjmuje sie że poszło ponad 100 mln, blisko 150 mln.
4. Studio bierze tylko polowe kasy w USA, reszte bierze kino, dystrybucja itp. Pieniądze z zagranicy stanow są jeszcze mniejsze, w kazdym kraju rozdzial pieniędzy jest troche inny np. tylko 30-40 % trafia do studia.
5. Otwarcie w stanach było słabe? Swiatowe bylo jeszcze gorsze.
6. W takiej sytuacji film potrzebuje jakies 850-900 mln by zaczal zarabiac, a takiej kwoty on nie osiagnie.
7. Justice League był mniejszą klapą a jakie problemy ma teraz WB z tą marką.

ocenił(a) film na 8
robhans

Wszystko się zgadza ale co to dla takiego giganta ja Disney,szkoda mi filmu i wszystkich pracujących przy nim bo to kolejna rewelacyjna produkcja której masy nie potrafią docenić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones