PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122844}
5,2 423
oceny
5,2 10 1 423
Hardcover w sztywnej okładce
powrót do forum filmu Hardcover w sztywnej okładce

Jako, iż jestem wielkim fanem talentu i urody Jenny Wright trudno mi było ominąć bodaj jedyny film, gdzie gra główną rolę (chyba, że za taki uznać "Blisko ciemności"). Wciela się ona w rozhisteryzowaną księgarkę, która mimo słabości do horrorów, ciężko znosi ich klimat. Pewnego dnia zaczyna ją prześladować postać z powieści.
"I, Madman" (na kasetach ukazał się jako "W sztywnej okładce", nie wiem skąd to dziwne filmwebowe tłumaczenie) roi się od świetnych pomysłów. Podejrzewam o nie scenarzystę, bo reżyser nie słynie z dobrych filmów. Tak czy inaczej, świetnie spleciono tu ze sobą świat fikcji i rzeczywistość. Smaczku dodają takie szczegóły jak ujęcie przewracanych kartek przerywające sceny z książki oraz nakręcone z wyczuciem morderstwa. Dokonane zresztą przez doskonale wykreowanego killera.
Zabrakło tu niestety ciekawego zakończenia. Wyobraźcie sobie co by było gdyby finał był identyczny jak w "Tajemnicze okno, tajemniczy ogród" Stephena Kinga. Taka puenta postawiłaby "I, Madman" na szczycie horrorów lat 80. Zamiast tego twórca poszedł głupawe fantasy. Dodać należy, że Tibor Takács wykorzystał w tym filmie projekt golema z wyreżyserowanego przez siebie 2 lata wcześniej "The Gate". Autoplagiaty w moich oczach zawsze obniżały jakość dzieła.
Zobaczyć warto, nie tylko dla panny Wright. To dobrze zrobiony, acz czasami absurdalny straszak z niewykorzystanym potencjałem.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

W pełni się zgadzam. Niedawno obejrzałem ten film i przyznam, że gdyby nie zakończenie z potworkiem z "The Gate" moja ocena byłaby wyższa. :)

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

u mnie naciągane 7 (to chyba sentyment do starszych produkcji w szczególności horrorów) ale zgadzam się z tobą .Koniec filmu strasznie mnie rozczarował.

Lucky_luke

Film ten ma oficjalnie dwa tytuly "I,Madman" i wlasnie "Hardcover" czyli w sztywnej okladce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones