PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113008}

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter and the Order of the Phoenix
7,5 329 094
oceny
7,5 10 1 329094
6,2 28
ocen krytyków
Harry Potter i Zakon Feniksa
powrót do forum filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

Jak dla mnie film z porównaniem z książką jest beznadziejny (I tak bardzo lubie to cz :P ) Rozumiem, że nie mogi wszystkiego nakręcić no bo ile by to trwało, ale że, aż tyle fajnych scen pomineli O_o ;( To nie fair. Dlaczego poprostu nie mogi nakręcić 2 cz tak jak zrobili z isygnią śmierci? Po za tym książka jest bardziej wzruszająca, np śmierć Syriusza. W książce Harry biegał po całej szkole czy może go spotkac w postaci ducha i wogle a tego w filmie mi zabrakło. Albo jak Hermiona oberwała zaklęciem od śmierciożerców i musiała pic ochydne eliksyry, mnóstwo było takich scen poprostu beznadzieja ;/

ocenił(a) film na 4
Wrogux

Bezdyskusyjnie książka.

Z najdłuższej i najciekawszej części HP zrobili paradoksalnie najkrótszy i najnudniejszy film, jak parę osób zdołało zauważyć. Dla mnie ta produkcja to jedno wielkie nieporozumienie. Yates w ogóle nie powinien brać się za kręcenie Pottera.
Zabrakło tylu scen...
Mnie najbardziej brak dwóch scen...
1. Moment, w którym podczas egzaminu z astronomii bodajże, McGonagall staje w obronie Hagrida i obrywa oszołamiaczami.
2. Pobyt w Klinice Magicznych Chorób i Urazów Szpitala Świętego Munga i natknięcie się na Gilderoya Lockkharta oraz Franka i Alice Longbottomów (rodziców Neville'a).
Te luki strasznie mnie raziły. Akurat strasznie chciałam zobaczyć owe sytuacje...

A śmierć Syriusza to jakiś śmiech na sali, parodia. Co to miało być?! Reakcja Harry'ego to też... w filmie rwał się w stronę Syriusza, płakał, krzyczał... a w filmie? Szkoda gadać.

Oceniam to "coś" na 4 tylko ze względu na dobry soundtrack, Imeldę Staunton, Maggie Smith, Alana Rickmana, Helenę Bonham Carter oraz Gary'ego Oldmana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones