PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113008}

Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter and the Order of the Phoenix
7,5 329 094
oceny
7,5 10 1 329094
6,2 28
ocen krytyków
Harry Potter i Zakon Feniksa
powrót do forum filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

Może być

ocenił(a) film na 7

Przed chwilą skończyłam oglądać ten film i nadal przed oczami mam śmierć Syriusza. Strasznie mi szkoda tego bohatera. Przyznaję, że aż mi się łezka w oku zakręciła, przez chwilkę, ale jednak.
Z racji tego, że film obejrzałam po skończeniu książki to oczywiście porównywałam sobie jedno do drugiego. I oczywiście zauważyłam w filmie brak quidditch'a oraz Zgredka.
Ale poza kilkoma różnicami to jednak nie było aż tak źle. ;)

ocenił(a) film na 4
zezunia22

Nie było... Cho jako donosicielka, Luna opowiadająca o testralach... Końcowa walka w ministerstwie i niemalże randomowa śmierć Syriusza (w książce to inaczej wyglądało), brak scen w szpitalu, z rodzicami Nevila... No i te dziwne warty Filcha pod pokojem życzeń... Prawda jest taka, że to najgorszy film w całej serii.

Kandara

Cho nie była donosicielką, w scenie w gabinecie Umbridge okazuje się że zmuszono ją do wydania Gwardii. Nie zrozumiałam jednej rzeczy w filmie, ale pewnie było to powiedziane w poprzedniej części - dlaczego Voldemort chciał zdobyć proroctwo, do czego było mu potrzebne?

ocenił(a) film na 4
SixteenJones

Skoro wydała, to była. Nie ma co zaprzeczać filmowym faktom.
Nie pamiętam, żeby w filmie w ogóle to było wyjaśnione. A książce zostało powiedziane, że chciał poznać jego pełną treść, bo myślał, że znajdzie w nim odpowiedź jak zabić Harry`go.

Kandara

źle sformułowałam zdanie - Cho dostała jakiś eliksir czy coś takiego, w każdym razie czarami Umbrige wyciągnęła z niej 'zeznania'. Przecież chyba widziałaś że Hermiona i Harry spojrzeli na siebie porozumiewawczo. Chodziło o to że Harry zrozumiał że niepotrzebnie oskarżał Cho.

ocenił(a) film na 7
SixteenJones

Ten eliksir to Veritaseum, zmuszające do powiedzenia całej prawdy osobę, która go skosztowała.

Pamiętacie scenę w 4 części (HP i Czara Ognia), tą, kiedy Szalonooki wziął Harry'ego do swojego gabinetu po odrodzeniu się Voldka? Okazało się wtedy, że to nie Szalonooki tylko Barty Crouch Jr. i Snape podał mu Veritaseum, a ten wszystko wyśpiewał.

To właśnie ten soczek podawała Umbridge każdemu przesłuchiwanemu uczniowi. Trafiła na Cho a ta, chcąc nie chcąc, wszystko wyśpiewała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones