PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790359}
5,3 22 161
ocen
5,3 10 1 22161
4,8 10
ocen krytyków
Hellboy
powrót do forum filmu Hellboy

Właśnie obejrzałem po raz drugi. Nie rozumiem ataków na ten film. To bardzo przyzwoite fantasy. Mam wrażenie, że większość krytyków cierpi na syndrom inż. Mamonia. Nie dali im 3 części del Toro. To zupełnie inny film. Brudniejszy, mniej wystylizowany. Ma kilka świetnych, epickich scen, na które nie zdobyłby się ten wrażliwy stylista. I w sumie jest bliższy bałaganiarstwu i przesadzie Millera. Nie zrozumcie mnie źle, jestem jego fanem. Przez miesiąc usiłowałem skopiować styl jego rysunków. Jednak fabuła u niego jest niechlujna, napiętnowana radosnym szaleństwem i „niepoprawnością polityczną”. I właśnie to znalazłem w nowym Hellboyu. Bardziej niż w wystylizowanych obrazach Guilermo (które uwielbiam). Mamy tu piękne ujęcia Hellboya na smoku w roli Anioła Apokalipsy, mamy potwory w stylu Beksińskiego (trochę za mało) pustoszące zmanierowany Londyn, mamy spasionego i zaniedbanego Hellboya z paskudnymi wałkami i porośniętym rowkiem, mamy kpinę z brytyjskiej arystokracji... Chłopiec we mnie, którego usiłuję utrzymać przy życiu od ponad pół wieku, jest zachwycony. szkoda, że nie będzie 2 części w tym stylu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones