PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563042}
5,8 51 702
oceny
5,8 10 1 51702
5,4 7
ocen krytyków
Hercules
powrót do forum filmu Hercules

Zastanawiam się jaką dać ocene. Po zwiastunach oczekiwałem efektownej rozrywki z Heraklesem, który dokonuje 12 prac. Co otrzymałem? Sam nie wiem. Początek był świetny, ale tylko do 3/4 minuty. Potem można odgadnąć jaki to jest ten nasz Herkules (swoją drogą Herkules to rzymska nazwa greckiego Heraklesa ale zostawmy ten temat). I jak się okazało, Jest on tylko sprytnym i silnym człowiekiem, któremu pomagają dzielni ludzie. Koniec filmu był według mnie najlepszy. No może nie cały koniec, ale jedna scena. W której Amfiaraos kończy swój monolog, mówi że powinien nie żyć i patrzy w góre, gdzie uderza piorun. Może jednak ten film faktycznie jest o synu Zeusa. Na razie wstrzymam się z oceną.

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

Ja akurat uważam, że to bardzo ciekawe podejście do mitologii greckiej. Przez cały film dowiadujemy się, że legenda Herkulesa nie ma pokrycia w rzeczywistości, ale od momentu w którym zerwał łańcuchy, aż do podniesienia kolosalnego pomnika, sugerowane jest, że to naprawdę syn Zeusa, który sam w to nie wierzył, dopóki Amfiaraos go nie przekonał swoją przemową.

ocenił(a) film na 5
Hangman108

Dlatego też myślę, że Amfaraos był Zeusem.

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

Jest to możliwe i pokrywałoby się z częstą narracją, typu- bóg ukrywa się pod postacią inspirującego człowieka-, ale uważam, że to dość daleko idąca interpretacja, której scenariusz filmu raczej nie potwierdza.

ocenił(a) film na 5
Hangman108

Zdecydowanie był Synem Zeusa.

ocenił(a) film na 5
BlakJoint

Tak, tylko nie wykonał swoich prac, bo w rzeczywistości nie miał z kim walczyć. Ciągle dowiadujemy się w trakcie seansu, że każda z tych legend/mitów była fałszywa - nie ma Lwa, hydry, węży, centaurów to nie ma bogów, a co za tym idzie nikt nie może być synem jednego z nich.

Mi w mitologi podoba się właśnie nie sama heroiczność czynów, a właśnie cerbery, pół konie pół ludzie, olbrzymy, bezpośredni kontakt bogów ze śmiertelnikami.

Silny gość o imieniu Herkules który zbudował szopkę na swoich wyczynach nie przekonuje mnie, a wręcz zawiodłem się sromotnie. Rozumiem, że może się to komuś podobać, ale mnie nie, bo lubię mitologię grecką (ale jak słusznie zauważono z Rzymskimi nazwami bogów, bo nie tylko Herkules jest Rzymski, Zeus, Hera i wszystkie te najciekawsze imiona :) ). Dlatego o wiele bardziej lubię serial z lat 90' mimo braku efektów itd.

Film sam w sobie jest dobry, ale miejscami zabawny w swojej naiwności.

ocenił(a) film na 5
segativ

Może i masz rację. Sam też bardzo lubię mitologię.

ocenił(a) film na 6
BlakJoint

Zgadzam sie

ocenił(a) film na 7
BlakJoint

Scena z katem też była niezła , dosłownie wgniatająca w ziemię :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones