PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563042}
5,8 51 699
ocen
5,8 10 1 51699
5,4 7
ocen krytyków
Hercules
powrót do forum filmu Hercules

Jeden? Naprawdę próbuję znaleźć jakiś pozytywny aspekt, no ale po prostu go nie ma.

Miałem ochotę zrelaksować się przy mało wymagającym filmie (ostatnio w takim celu włączyłem Immortals i świetnie się bawiłem) i nie oczekiwałem kina ambitnego, no ale to przerosło moje oczekiwania.
Wiadomo co się stanie w każdej scenie, bo film używa schematów tak wyświechtanych, że aż obrzydliwych (dla mnie nie ma nic gorszego).
Efekty są tragiczne. Muzyczka gdzieś tam w tle przygrywa.
Ja nie wiem czy ten film miał być brutalny? Nawet to nie wyszło, trupów niby pełno, ale umierają jakoś bez przekonania. Walki totalnie nierealistyczne (mówię o zwykłych żołnierzach), pierwszą walkę przegrywali na otwartym polu mając włócznię, miecz, pełne uzbrojenie, tarcze, herosów i przewagę liczebną. Szkoda, że im czołgów jeszcze nie dali. Chociaż w zasadzie to były rydwany. W drugiej lekka konnica atakująca hoplitów, powodzenia.
Aktorzy zdradę mają wypisaną na twarzach od pierwszych minut filmu, to tyle o grze aktorskiej. No i sam dobór aktorów - może tylko ja tak mam, no ale nikt mi tu nie pasował, wszyscy wypadli słabo.

Bardzo szkoda, bo legenda fajna. Jak chcieli upchnąć drużynę mogli zrobić film o Argonautach. A właśnie drużyna: skrytobójca, elfka, tank, szaman i krasnolud. Nawet w grach się już takich klas nie robi, bo to za bardzo oklepane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones