PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563042}
5,8 51 702
oceny
5,8 10 1 51702
5,4 7
ocen krytyków
Hercules
powrót do forum filmu Hercules

Napisy końcowe

ocenił(a) film na 6

Czy tylko mi się wydaje, czy napisy końcowe, a właściwie animacje przedstawiające starcie herculesa z hydrą, lwem i dzikiem sugerują, że nie był on pół bogiem, a zwyciężył dzięki swoim pomocnikom ? Nawet kiedy pokazana jest walka z lwem nemejskim to widać, jak jeden z ludzi herculesa przebija jego ponoć niezniszczalną skórę ostrzem. Z drugiej zaś strony przez cały film Hercules przejawia swoją boskość, głównie przez siłę, kiedy ciska przeciwnikami jak lalkami i rzuca koniem jak zabawką, jak to w końcu jest ?

ocenił(a) film na 8
Vampire19

No przecież właśnie o tym opowiada film - że może i Herkules był najsilniejszym człowiekiem, ale jednak człowiekiem, który potrzebował pomocy, a legendy tworzą ludzie, którzy je opowiadają...

ocenił(a) film na 6
Lalala22

Film nie był taki zły, ale wolałbym, żeby jednak opowiadał o tym mitologicznym Herculesie :D

ocenił(a) film na 8
Vampire19

Wydaje mi się, że ten film to jedna z najlepszych adaptacji tego mitu ostatnich lat. Wystarczy go porównać z "Legenda Herkulesa", gdzie mamy mnóstwo zbędnego patosu i scenariusz dziurawy niczym szwajcarski ser, nie wspominając o Herkulesie który tak naprawdę niczym nie różnił się od przeciętnego wojownika. Poza tym, porównując oba filmy to właśnie w tym Herkulesie pojawiają się odniesienia do mitu - tutaj mit jest zinterpretowany na nowo, z kolei w Legendzie Herkulesa poza imieniem głównego bohatera i jego siłą to nie ma on zbyt wiele wspólnego z oryginalną historią. W tej odsłonie Herkulesa mamy historię, w którą jestem w stanie uwierzyć - że nietuzinkowy człowiek, wielki wojownik, dzięki pomocy zaufanych ludzi i dobremu PR, stał się inspiracją dla ludzi, aż wreszcie gdy legenda zaczęła żyć własnym życiem urósł do miana półboga. To czy film się komuś podoba zależy czego oczekuje - dla mnie świetny i polecać będę każdemu :D

ocenił(a) film na 6
Lalala22

Legendę Herculesa też widziałem, niezła masakra, prawie kino klasy B :P

ocenił(a) film na 8
Vampire19

noooo...... :D

Lalala22

Scenarzysta gdyby poczytał ,mógłby wtrącić motyw romansu między Atalantą i Herkulesem. Dlaczego?
Gdyż Grecy wierzyli ,że Scytowie są potomkami Herkulesa właśnie. Byłoby to ciekawe wtrącenie dla bystrzejszych widzów z Europy.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Sugerujesz, że bystrość jest mierzona znajomością stosunkowo nieznanych faktów? Przecież zarówno bystrość jak i inteligencja to umiejętność rozwiązywania spraw, coś co nie polega na nauczeniu się czegoś. Każdy debil umie nauczyć się czegoś i wcale nie przyda mu to inteligencji.

DonDominik

Bystry ,czy inteligentny człowiek interesuje się różnymi rzeczami i ma większą wiedzę ogólną niż człowiek mało inteligentny który pożywki dla umysłu nie potrzebuje.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Powiedzmy, że geniusz matematyczny nie widzi świata matematyką. Jest on bystry\inteligentny czy nie?

DonDominik

Nie masz nic ciekawszego do roboty? Ja mam.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Pisanie posta zajmuje mi maks kilka minut, więc nie wiem po co podnosisz ten argument. Jak nie masz nic racjonalnego do powiedzenia, to może wycofaj się z dyskusji? Czy to trudne? Nie, bo wystarczyło nie wymyślać prób zdyskredytowania mnie i po prostu nic nie odpowiadać.

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Zgadzam się że twierdzenie Ottiss przesadził.

Vampire19

Owe bestie nie były nawet prawdziwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones