PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563042}
5,8 51 702
oceny
5,8 10 1 51702
5,4 7
ocen krytyków
Hercules
powrót do forum filmu Hercules

Mam parę pytań bo chyba czegoś nie łapię w filmie. Może ktoś będzie w stanie to wyjaśnić.
Mianowicie:
- Jeśli król Tracji jest tym złym to kto zorganizował zasadzkę w wiosce i kim byli Ci zieloni ludzie?
bo jeśli to to był Kotys i wynajął Herkulesa do walki ze swoimi dobrze wyszkolonymi fanatykami bo
to żeby ich Herkules na spółkę z niewyszkolonym badziewiem zabił to nie ma chyba większego
bezsensu.
- Jeśli Kotys był taki zły i miał tak słabe wojsko stworzone ze swoich podwładnych (zwykłych
farmerów) to jakim cudem utrzymał władzę.
- A poza tym czym się objawiało bycie złym przez Kotysa - chęcią powiększenia Królestwa i
stłumienia buntu??
- Sprawa objęcia tronu przez Kotysa też jest trochę pokręcona, zabił zięcia i zajął jego miejsce,
czyli nie był z królewskiego rodu, więc królem mógł zostać wtedy jego wnuk a państwem
zarządzałaby córka to momentu osiągnięcia pełnoletniości przez małego, a jego czekał sąd i kara
śmierci, no chyba że miał silne poparcie no ale skąd je wziął skoro był taki zły i nie miał wojsk.
-Spraw sojuszu z Atenami też strasznie naciągana ale powiedzmy że w miarę prawdopodobna
chociaż mam sproro wątpliwości
-No i na koniec. Skąd do jasnej cholery Jolaos wytrzasnął uzbrojenie dla kilkuset żąłnierzy????

ocenił(a) film na 8
dam1lor

A więc tak:
1. Zasadzkę zorganizował zwiadowca ( wiadome wraz z Resosem) którego miał na posyłki generał po bitwie twierdził że nie wiedział o niej i generał króla Kotysa chciał go stracić. Później przed główna bitwą w rozmowie pomiędzy Kotysem i Resosem jeden z jeźdzców ściąga hełm i to jest owy zwiadowca/zdrajca.
2. Zazwyczaj w takich czasach armia składała się z rolników, rzemieślników, rybaków itp (wyjątkiem była Sparta, Rzymianie gdzie wprowadzono regularną armie) więc buntownicy również składali się z farmerów i to mogło równoważyć siłę bo żadni nie byli wyszkoleni.
3. Nie zawsze powiększanie imperium jest czymś dobrym nie muszę chyba dawać przykładów bo w historii jest ich mnóstwo a bunt/powstanie nie zawsze jest tym złym.
4. Tu trochę poprę ciebie bo również do objęcia tronu pierwszy w kolejności powinien być młody Ariusz i wcale wtedy nie musiał mieć pełnoletności ;) ale może fakt że Kotys miał poparcie armii dało mu władzę.
5.Tutaj już wizja reżysera mógł dać z kimkolwiek sojusz i nie musi to zbiegać się z historią.
6.W trakcie opowiadania przez Jolaosa jaka ta zbroja, hełm Herkulesa itp jest majestatyczna powiedział że została wykuta w kuźniach ich miasta czy tam twierdzy. Można przypuszczać więc że patent na taki rodzaj zbroi hełmów i tarcz przekazała ekipa Herkulesa kowalom Tracji a oni już zrobili resztę dla wojska.
Myślę że chociaż trochę pomogłem :) aczkolwiek można się z tym nie zgadzać. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones