PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563042}
5,8 51 702
oceny
5,8 10 1 51702
5,4 7
ocen krytyków
Hercules
powrót do forum filmu Hercules

Ogromny zawód!

ocenił(a) film na 1

Witam wszystkich,

Moja opinia tworzona jest pod wpływam silnych emocji po obejrzeniu tego "dzieła". Jak zwykle w tym roku czuje się oszukany przez producentów - trailer nie oddaje w ogóle klimatu filmu - grupę docelową stanowią chyba 12-o latki. Kompletny brak ciągłości fabuły , bezczelne cięcia , kompletne dno w stosunku do mitologicznej postaci. Proszę Was , nie piszcie że film powstał na bazie komiksu (nie sprawdzałem), jednak wydaje mi się ,że twór obrazkowy nie stoi na tak niskim poziomie jak film. Ta bezsensowna sieczka w sam raz do popcornu i ogromnej ilości alkoholu stoi ex-aequo z drugą częścią "300" oraz "Noe" w moim rankingu Wielkich Zawodów. Mam wrażenie, że wszystkie filmy posiadające obiecujące trailery w roku 2014 to jedne wielkie naciąganie kasy - mam dość serwowania przez producentów papki dla pół-mózgów wraz z usprawiedliwieniem ,że film bazuje na komiksie lub innej błahej opowieści. Z wyczekiwanych filmów zostało mi jeszcze do obejrzenia "Noc Oczyszczenia: Anarchia" - nie jest na podstawie komiksu ,więc może będzie to jedyny film jaki nie zawiedzie mnie w tym roku.

Przepraszam z góry za doc nieskładny komentarz ,jednak jestem (swojsko mówiąc) wk*rwiony na tą parodię historii o Herkulesie - odpowiem na Wszystkie Wasze zarzuty i liczę na konstruktywne opinie odnośnie filmu.

ocenił(a) film na 5
zagato1987

Na wstępie - ocenianie filmu na 1 za to, że nie spełnił oczekiwań jest co najmniej żenujące, ale dobra mniejsza o to. Film jest po prostu bardzo średni, ale na 1 nie zasługuje, chociażby ze względu na charakteryzację postaci. Także spodziewałem się czegoś bardzo dobrego, w szczególności po trailerze. Noe także był słaby, natomiast 2 część 300 wg. mnie może i słabsza, ale pod kątem innych filmów wypadła bardzo dobrze. Jeśli chodzi o Anarchię, to nie chcę Cię martwić, ale raczej się zawiedziesz, bo daleko jej do napięcia pierwowzoru...

ocenił(a) film na 1
szklanakot

Dzięki za opinię - zgadzam się także z pierwszym zdaniem - zachowałem się emocjonalnie (tak jak napisałem),ale mogę sobie pozwolić na niedojrzałe zachowanie raz na jakiś czas, prawda :)? Film miał "pecha" , gdyż w ocenie wyładowałem wszystkie negatywne emocje związane z kinematografią roku 2014 - to rok kłamliwych trailerów i niespełnionych oczekiwań. Mam wrażenie ,że tegoroczne filmy nie trzymają poziomu roku ubiegłego lub po prostu mam pecha - spróbuję obejrzeć jakiś dramat - może w tym gatunku się nie zawiodę :).

ocenił(a) film na 5
zagato1987

To jest własnie to... trailer całkiem o czym innym. Też spodziewałem się czegoś bardziej przystępnego związanego właśnie z 12 zadaniami czy jakimiś przygodami związanymi z mitologią. A tu film praktycznie rozgrywa się po wszystkim co najciekawsze i przedstawia historie bardziej pasującą do zwykłego filmu wojnnego z bardzo przeciętnym i wyssanym z palca wątkiem fabularnym. No przykro... twoje porównanie z 300 (2) i Noe jest bardzo trafne, bo tworzą ludzie takie kicze zamiast zrobić dobry film historyczny. Miejmy nadzieje, że Exodus będzie czymś takim :)
Noc oczyszczenia nawet nie dałem rady ukończyć... nudne nie charakterystyczne, nie przyciągające uwagi kino, które nuży a nie budzi niepokój.
Jeśli chcesz dobre kino to w tym roku jedyne filmy jakie mogę polecić to Zaginiona Dziewczyna, Grandbudapest Hotel i Na Skraju Jutra (jeśli chodzi o kino typowo rozrywkowe)... może jeszcze Babadook (ale nie rozpatrując go w kategorii horroru).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones