PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871821}
6,4 28 184
oceny
6,4 10 1 28184
6,4 43
oceny krytyków
Hiacynt
powrót do forum filmu Hiacynt

Film był bardzo dobry, niesamowity klimat nadawany przez kolor oraz fajna gra aktorów, tylko czemu akcja nie przyśpiesza w punkcie kulminacyjnym? Nie wiem czy był to celowy zabieg, jeśli tak to nie doceniam tego. Scena przesłuchania złamała mi serce, ciekawie ujęte przeciwstawienie się ojcu i przyznanie się sobie do własnej natury. Nie pokazywane wcześniej przez polskie kino tematy, wielki plus za orginalność a nie powtarzanie filmów z utartym schematem i podobną fabułą. Ciekawy zabieg odkrywania akcji wraz z głównym bohaterem, dobrze że wydarzenia nie skaczą między różnymi postaciami tylko kręcą się wokół jednej. Ogólnie rzecz biorąc film jest niesamowity, każdemu polecam się z nim zapoznać bo na prawdę warto. Moim zdaniem jest to coś nowego co było potrzebne, i dodatkowo jest dobrze zrobione, co zdarzało się u nas rzadko. Choć ostatno coraz więcej filmów jest na prawdę dobrych, oby tak dalej. A no i zapomniałabym, w pierwszej połowie filmu dźwięk jest tragiczny, niestety...

ocenił(a) film na 9
zuzanna_turyk

Mnie także scena przesłuchania całkowicie rozbiła emocjonalnie . Wielkie brawa i wyrazy podziwu dla Tomasza Ziętka (szczególnie dla niego) i Huberta Miłkowskiego za wspięcie się na wyżyny swoich umiejętności aktorskich. To dzięki nim ta scena jest tak wstrząsająca i zapada w pamięć.
Ogólnie film jest znakomity i zasługuje na większe uznanie, ale no cóż...
Tak, koszmarny dźwięk to zmora polskiej kinematografii. Na szczęście, tak jak wspomniałaś, w "Hiacyncie" ten problem występuje tylko w pierwszej połowie, więc nie jest źle :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones