PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=283711}
5,4 70 441
ocen
5,4 10 1 70441
3,5 6
ocen krytyków
High School Musical
powrót do forum filmu High School Musical

Czy każdy film musi być pełen nurtujących pytań, niedomówień i rzeczy abstrakcyjnych by mógł zostać w dzisiejszych czasach doceniony? Uwielbiam HSM i fakt, nie niesie on ze sobą może tylu mądrości ile niosą ze sobą filmy, które dzisiaj nazywane są arcydziełami, ale jest to film mojego cudownego dzieciństwa. Żal ściska moje serce gdy widzę tyle niemiłych komentarzy na ten temat, ale pewnie nie mnie jednej jest tak przykro. Gdy byłam dzieckiem ten musical pokazał mi siłę prawdziwej przyjaźni, a także szkolne życie, które kiedyś - ironio - było przeze mnie tak pożądane i co najważniejsze ukazał mi czystą, nieskazitelną miłość między dwojgiem ludzi. Nie oceniajmy tego filmu na poziomie naszego wieku (dwadzieścia, trzydzieści lat itp.), ponieważ nie jest on przeznaczony do tego grona odbiorców, a właśnie dla nastolatków, którzy dopiero uczą się świata i życia. HSM to film radosny, kolorowy, odprężający, wręcz idealny dla młodych osób. Nie powoduje on smutku, a jedynie uśmiech na twarzy, ponieważ nie opowiada o rzeczach przygnębiający, a radosnych. Nie rozumiem takiej fali "hejtu" na ten film i nie ukrywam, że połowa z tych negatywnych opinii jest dla mnie nieuzasadniona i w pełni się z nimi nie zgadzam. Film prosty i opowiadający o codziennym życiu. Piosenki również niczym specjalnym się nie wyróżniają, ale jednak moc wspomnień i ogromny sentyment do całej serii robią swoje.

ocenił(a) film na 10
Ssybillaa

Dokładnie! W stu procentach się z Tobą zgadzam. Też mam ogromny sentyment do całej serii i dla mnie jako dziecka był ten film arcydziełem i niech tak zostanie- chociażby za te wszystkie piosenki jakie stworzyli i choreografie jakie zatańczyli - wielki szacunek!

Ssybillaa

Zgadzam się. Ten film wiąże się z cudownymi wspomnieniami z dziecinstwa! :) Dodatkowo jak na film dla dzieci/młodzieży ma dobrą fabułę (patrząc na filmy w tej kategorii wyprodukowane przez ostatnie 10 lat... nie widzę specjalnie lepszych pozycji).

Ssybillaa

Nic dodać nic ująć! Zawsze będę kochać ten film i do niego wracać :D ♥

ocenił(a) film na 6
Ssybillaa

Właśnie mądrości...Do dzisiaj pamiętam jaki byłem dumny kiedy usłyszałem jak Taylor wspomina ś.p.Marie Skłodowską-Curie:-)Nasza Noblistka;-(

Ssybillaa

Polecam zatem filmy:
"SŁAWA" Alana Parkera ,
"FLASHDANCE" z Jennifer Beals ,
"FOOTLOOSE" z Kevinem Baconem ,
"Clueless" z Alicią Silverstone ,
"MAŁE KOCHANIĄTKA" z Kristy McNichol, Tatum O'Neal , Mattem Dillonem ,
"BANDYCI KONTRA BMX" z Nicole Kidman ,
"RANDKA NA PRZERWIE" z Thandie Newton i Nicole Kidman i Naomi Watts ,
"SZESNAŚCIE ŚWIECZEK" z Molly Ringwald i Johnem Cusackiem ,
"DZIEWCZYNA W RÓŻOWEJ SUKIENCE" z Molly Ringwald i Jamesem Spaderem ,
"WOLNY DZIEŃ FERRISA BUELLERA" z Matthew Broderickiem ,
"KLUB WINOWAJCÓW" z Juddem Nelsonem, Emilio Estevezem, Ally Sheedy i Molly Ringwald ,
"TA JEDYNA" Edwarda Burnsa z Maxine Bahns, Jennifer Aniston, Cameron Diaz, Amandą Peet ,
"PIĘKNE DZIEWCZYNY" Teda Demme z Timothy Huttonem, Natalie Portman, Mirą Sorvino, Mattem Dillonem, Noahem Emmerichem, Michaelem Rapaportem...
"TRZY SERCA" z Sherilynn Fenn i Williamem Baldwinem ,
"ORBITOWANIE BEZ CUKRU" z Winoną Ryder i Ethanem Hawkiem ,
"PRZED WSCHODEM SŁOŃCA" z Ethanem Hawkiem i Julie Deply ,
i
"CO DALEJ" Petera Yatesa z Dennisem Quiadem ,
"DINER" z Mickey Rourkiem, Kevinem Baconem, Ellen Barkin, Stevem Gutenbergiem, Danielem Sternem ,
"OGNIE ŚW ELMA" Joela Schumachera z Emilio Estevezem, Demi Moore, Ally Sheedy i Robem Lowe ,
"WYRZUTKI" Francisa Forda Coppoli z C. Thomasem Howellem, Tomem Cruisem, Emilio Estevezem, Patrickiem Swayze, Mattem Dillonem, Diane Lane i Robem Lowe ,
"RUMBLE FISH" Francisa Forda Coppoli z Mickey Rourkiem, Mattem Dillonem, Diane Lane i Nicolasem Cage'em ,
"RYZYKOWNY INTERES" z Tomem Cruisem i Rebeką DeMornay,
"STAŃ PRZY MNIE" z Riverem Phoenixem,
"STRACONE LATA" Sidneya Lumeta z Riverem Phoenixem ,
"YOUNGBLOOD" z Robem Lowe i Patrickiem Swayze ,
"GRY WOJENNE" z Matthew Broderickiem ,
"TYLKO PRAWIDŁOWE ZAGRANIA" z Tomem Cruisem ,
"STRACENI CHŁOPCY" z Jasonem Patrickiem i Kieferem Sutherlandem ,
"SOKÓŁ I KOKA" Johna Schlesingera z Timothy Huttonem i Seanem Pennem ,
"PRAWDZIWY GENIUSZ" z Valem Kilmerem ,

"STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW" z Ethanem Hawkiem i Robertem Seanem Leonardem ,
"RÓB, CO NALEŻY" Spike'a Lee ,
"ZAPACH KOBIETY" z Chrisem O'Donnellem i Gabrielle Anwar ,
"Z HONORAMI" z Brendanem Fraserem ,
"ZAPISKI KOSZYKARZA" z Leonardo DiCaprio ,
"CO GRYZIE GILBERTA GRAPE'A" z Johnny Depperm, Juliette Lewis i Leonardo DiCaprio ,
"DZIECIAKI" Larry Clarka ,
"TRAINSPOTTING" Danny Boyle'a ,
"Slumsy Beverly Hills" Tamary Jenkins ,
"Happiness" Todda Solondza ,
"Wybory" z Reese Whiterspoon i Matthew Broderickiem ,
"CUDOWNI CHŁOPCY" Curtisa Hansona z Katie Holmes i Tobey Maguirem ,
"BURZA LODOWA" Anga Lee z Katie Holmes i Tobey Maguirem ,
"GO" z Tobey Maguirem ,
"SWINGERS" z Vincem Vaughnem i Jonem Favreau ,
"WSZYSCY TWOI ŚWIĘCI" z Szają Labefem, Czajnikiem Tatumem, Melonie Diaz, Rosario Dawson, Robertem Downeyem Jr. Erikiem Robertsem ,
"Spring Breakers" z Seleną Gomez i Vanessą Hudgens ,
"STRAIGHT OUTTA COMPTON" F. Gary Graya ,
"DOPE".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones