PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=66}
7,4 8 932
oceny
7,4 10 1 8932
6,9 10
ocen krytyków
Historia kina w Popielawach
powrót do forum filmu Historia kina w Popielawach

.... i - prócz kowalstwa - zdarzało mu się również projektować i wdrażać różne wynalazki - głównie takie, które usprawniały jego codzienne obowiązki. Pracował również w kopalni (jako specjalista od koni, bo kiedyś konie wykorzystywano jako siłę pociągową w kopalniach węgla) oraz brał udział w I Wojnie Światowej, również jako kowal i weterynarz, specjalista od koni. Generalnie historię dziadka znam tylko z opowieści, bo zmarł rok przed moimi urodzinami. Podobno był bardzo zdolny i pomysłowy, ale także - z tego co mi wiadomo - mocno jebnięty! Słyszałem opowieści, że chciał się rozwodzić z moją babcią w wieku 60-paru lat, poza tym pił dużo wódki i wiódł szalony żywot. Jego syn, a mój ojciec, też nie stroni od kieliszka i też ma smykałkę do różnych konstrukcji, przy czym jest także pojebany - a raczej był, bo już mu nie starcza siły na jakiekolwiek wybryki. Inwencji twórczej też już nie ma, choć parę rzeczy udało mu się w życiu skonstruować.
Zapytacie pewnie, co to ma wspólnego z "Historią kina w Popielawach". Odpowiem Wam - nie wiem: tak sobie pomyślałem, że podzielę się z Wami historią moich przodków, ale dlaczego - chyba jestem zbyt najebany, aby to jakoś sensownie wytłumaczyć. fajny film.

ocenił(a) film na 8
parura

To wniosek, że smykałkę do gorzałki odziedziczyłeś po przodkach. Czas teraz odnaleźć w sobie wynalazcę ;)

ocenił(a) film na 7
selene_

A jakże, ja też mam w sobie wynalazcę, choć mniej w technicznym, a bardzioej w humanistycznym sensie ;)
P.S.
To był browar:) Gorzałki nie trawię :P

parura

Każdy zdolny człowiek jest jebnięty.
Albo odwrotnie - każdy zdolny człowiek jest normalny, a każdy przeciętny jest jebnięty. Nieważne, "wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy".


Ale akurat podane przykłady o tym nie świadczą. Niedawno jakiś ponad 100-letni mieszkaniec Kaukazu przegnał pół wieku młodszą żonę-staruchę i ożenił się z 18-latką. Chyba nawet do Guinessa go wpisali, zupełnie zresztą nie rozumiem dlaczego.
Zaś zamiłowanie do trunków wszelakich na ziemi lechickiej w najmniejszym stopniu nie świadczy o jakichkolwiek problemach psychicznych. On the contrary. Chyba za to wypiję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones