PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107206}
7,4 156
ocen
7,4 10 1 156

Hitokiri
powrót do forum filmu Hitokiri

Ten tutaj opowiada o klanie próbującym przejąć władzę nad regionem w obliczu nadchodzących w Japonii zmian ze względu na zagraniczne wpływy i o relacji postaci lidera 'buntu' granej przez Tatsuye Nakadaiego (jak zwykle świetny) oraz jego średnio rozgarniętym siepaczu granym przez Shintaro Katsu (świetny ponad normę, rewelacyjna kreacja). Trochę akcji, trochę polityki, trochę historii... i sporo komedii, Katsu gra przygłupiego choleryka z dzikim usposobieniem i wielką ambicją, chciałby się związać z księżniczką ale póki co tkwi w związku z tanią prostytutką. Jak się zakończy jego historia nie będę spoilerować, sami zobaczcie. Warto obejrzeć, dobre kino.

ocenił(a) film na 9
aliensavage

A ten drugi film o czym jest? I pod jakim tytułem można go znaleźć? Sprawdzałem tak na szybko, to zawsze mnie odsyła akurat do tego filmu tutaj, a Katsu niby jest w obsadzie, ale na samym końcu. Nie wiem, czy ma tak małą rolę, czy ktoś niekumaty go tak wpisał. Uwielbiam cykl o Zatoichim, cykl jego brata "Samotny wilk i szczenię" również, wg mnie obaj są wspaniali, choć Shintaro bardziej jajcarski od Tomisaburo. No, ale to też kwestia postaci w jakie się wcielali, choć jakby zrobić eksperyment i zamienić ich rolami to uważam, że Katsu lepiej by się zaprezentował. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Wakayamy jako jajcarza, jakim był Zatoichi, za to mogę łatwo sobie wyobrazić Katsu jako typowego mściciela. Zresztą zagrali chyba razem w pierwszym bądź nawet dwóch odcinkach Zatoichiego (tych B&W), ale oglądałem tak dawno ten cykl, że nie kojarzę jaki tam charakter miał Tomisaburo, a grali chyba braci... Ech ta skleroza - muszę sobie to kiedyś odświeżyć, pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones