PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261979}

Holiday

The Holiday
7,2 202 271
ocen
7,2 10 1 202271
6,3 28
ocen krytyków
Holiday
powrót do forum filmu Holiday

Komedia romantyczna, choc slowo komedia uzyte troche na wyrost bo nie zasmialem sie ani razu.
Amanda (Cameron Diaz) jest producentka zwiastunow filmowych i mieszka w L.A.
Wlasnie wyrzucila z mieszkania chlopaka bo ja zdradzal i jest zalamana.
Iris (Kate Winslet) zyje w malym domku pod Londynem i jest nieszczesliwie zakochana.
Obie panie potrzebuja zmiany otoczenia, a dzieki pewnemu ogloszeniu w internecie postanawiaja zamienic sie na Swieta mieszkaniami.
Angielka leci do L.A. zdumiona komformem zycia Amandy, poznaje tez kompozytora (Jack Black) z ktorym spedza coraz wiecej czasu jesli oczywiscie nie pomaga stanac na nogi (doslownie) 90letniemu scenarzyscie ktorego przypadkiem poznala.
Amerykanka dotarwszy na angielska prowincje zalamuje sie, czuje sie samotna az nie spotka przystojnego brata Iris (Jude Law) z ktorym od razu idzie do lozka.
Typowy kom-rom w najgorszym tego slowa znaczeniu.
I jeszcze te familijne wstawki juz zupelnie doprowadzajace widza do szalu.
Bohaterka grana przez Cameron Diaz to typowe uosobienie blondynki z najgorszych o niej dowcipow. Zachowuje sie jak typowa idiotka, co moze ma byc i smieszne, ale dla mnie zwyczajnie irytujace.
Film ratuje Jack Black, niestety z calej czworki najkrocej widoczny na ekranie. W dodatku pani rezyser Nancy Meyers (o dzwio splodzila kiedys dobry scenariusz - do "Szeregowca Benjamina", ale to bylo dawno bo w 1980 roku) nie dala mu poszarzowac wiec do kreacji jakie stworzyl w "Nacho Libre" czy "School of Rock" bardzo mu daleko.
Jest jeszcze pare interesujacych watkow okolofilmowych (np niezla scena w wypozyczalni DVD z malutkim cameo Dustina Hoffmana). I tyle plusow (w sam raz na ocene 2 :)
Calosc dluzy sie i ciagnie niczym guma arabska, nie wiem po grzyba trwa az 140 (straconych) minut.

ocenił(a) film na 3
-Grail-

Trudno się nie zgodzić.Ten film jest tak przesłodzony jak turecki napój chłodzący.Szkoda udziału Winslet,choć przecież za coś te domy z basenami trzeba utrzymać.Twórcy z Hollywoodu nadal bezmyślnie szarżują,produkując snuje dla tych co to filmy ściągają z netu a omijają sale kinowe.3/10.Ukłony,esforty

esforty

Ale to o to w nim chodzi - jest filmem świątecznym, więc wszystko jest wyolbrzymione i wręcz idealne :) Ładne aktorki, fantastyczni faceci - dość bzdurna komedyjka romantyczna na poprawę humoru zgodnie z zamierzeniem. Do tego wątek hollywoodzki ze starszym scenarzystą, który ubolewa nad tym, że filmy przestały być właśnie takie pasował tu dość dobrze, bo film nie musi być na siłę "realistyczny" jak niektóre telenowele - może być też bajkowym odzwierciedleniem rzeczywistości.
To tyle - bo tak silna krytyka mnie trochę zdziwiła :)

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Hmm, na pewno nie jest to oskarowa produkcja. Jestem dziewczyną, więc dla mnie takie filmy nie są beznadziejne. Aczkolwiek, napisałeś (lub aś), że nie zaśmiałaś się ani razu. Ja słucham Tenacious D i oglądałam parę filmów z Jack Blackiem i dla mnie na sam jego widok cieszy się japa. Uważam, że film jest przyjemny na jesienny wieczór i na pewno lepszy niż dzisiejsze produkcje

-Grail-

nie nazwałabym Holiday ani komedią, a tym bardziej komedią romantyczną... co jest akurat dla tego filmu komplementem. to po prostu taki ciepły, pozytywny film obyczajowy, przy którym można się uśmiechnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones