PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632160}
4,3 668
ocen
4,3 10 1 668
I Bóg stworzył seks...
powrót do forum filmu I Bóg stworzył seks...

Ogladając ten film odniosłem wrażenie, że wystepujący w nim bohaterowie są strasznie niedojrzali psychicznie i emocjonalnie. Nie są w stanie sami zagospodarować swoich intymnych relacji, nawet nie podejmuja próby. Najlepiej gdyby dołączono im do łóżka instrukcje obsługi. I przerażajace w jakim żyją lęku, dopatrując się na każdym kroku grożacego im palca. Przecież są dorośli. Religijność naprawdę ogranicza.

Pollione

Dla mnie to jakieś totalne tortury ten dokument. Strasznie nie mam do czegoś takiego nerwów. Do takiego właśnie strasznego ograniczenia jak mówisz, jakiegoś zacofania..Nie wiem czy to oni są z innej planety czy ja.. lecz nie byłam w stanie oglądać dłużej niż kilkanaście minut. Podobnie zresztą jak ''Czekając na sobotę''. Może kiedyś do tego ''dojrzeję'' (?)

ocenił(a) film na 6
Pollione

Też odniosłem takie wrażenie - dorośli ludzie którzy mają problem, podnoszą palec w klasie pytając się - „psszeplaszam czy tak mozzna ?” ,smutny jest poziom edukacji jeżeli kapucyn musi tłumaczyć co można ,a co nie w łóżku.

hakaba

zastnawiam się czy ten dokument był bardziej żenujący czy przerażający... niby dorośli ludzie a sprawiają wrażenie kompletnie niedojrzałych, pytają z lękiem co im wolno a co nie, jakby oczekiwali jakiejś instrukcji, i to księdza który zresztą sam przyznaje "chcieli bym był dla nich ekspertem no to byłem". Nie pojmuję podejścia takich osób. Czy ten dokument miał pokazać życie seksualne katolików w ogóle czy osób z jakimiś ekstremalnymi problemami?

Pollione

Przedwczoraj to obejrzałem. To była katorga. Czasami miałem wrażenie ze ksiadz wiecej wie niz ci ludzie. Dewotyzm pelna geba. Zero pojecia o intymnosci i o seksie ale w kazdym domostwie po 3 dzieci co najmniej wiec zgrywanie pokutnic chyba bylo nie na miejscu. Wypowiedzi typu " jak doszlo do wytrysku po seksie oralnym maz od razu biegl do spowiedzi i oskarzal mnie o to ze nie moze przyjac komunii" rozwalilo mnie centralnie na lopatki. Jak mozna byc tak zacofanym w obecnych czasach:) Zreszta w tym dokumencie bylo duzo wiecej takich "wypowiedzi"...:)

ocenił(a) film na 6
Pollione

Świetnie to ująłeś. Wprawdzie jestem osobą skrajnie antyreligijną, ale nawet dla obiektywnych, osób oglądających ten dokument ze mną, poziom zabobonu i niedojrzałości bohaterów jeżył włos na głowie.
Mam wrażenie, że im większa religijność, tym większa degeneracja ludzkiej inteligencji.

ocenił(a) film na 7
JABOL666

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że ten film nie prezentuje podejścia do seksu w małżeństwie, jakie jest w Kościele uważane za zdrowe - sam jestem katolikiem i słuchałem ludzi z filmu z podobnym zdziwieniem jak wy. Ci ludzie wyraźnie nie rozumieją nauczania Kościoła w tej sferze - a jedna para jest już na pograniczu nerwicy na tle religijnym.

ocenił(a) film na 7
marek_misiak

zgodzę się. Dokument pokazuje jak w XXI wieku my ciągle nie potrafimy rozmawiać o seksualności i seksie, to jest przerażające - generalnie, nieważne czy to "katol" czy osoba świecka, czy innego wyznania. I bardzo szanuję ojca, który się tego podjął - w tych czasach to jak samemu się wystawić na stryczek, wobec tych wszystkich mądrali "świeckich" którzy tylko czekają by takiego zlinczować. Tak jestem katolikiem i doprawdy mi jest wstyd że mamy taki a nie inny poziom edukacji seksualnej w Polsce. I chwała za Niego, że się tego podejmuje, bo nie jeden rodzic, nawet uważany za mądralę i "ja się w te głupie zabobony kościelne nie bawię" nie potrafi dziecku wytłumaczyć co to jest seks, jakby sam miał z tym problem natury jak Ci ludzie w filmie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones