PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794864}

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?
6,6 22 808
ocen
6,6 10 1 22808
5,5 6
ocen krytyków
I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże
powrót do forum filmu I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Terapia śmiechem

ocenił(a) film na 8

I nie chodzi o to, że cały film przesiąknięty jest naprawdę dobrym humorem, ale też pokazuje, że można lekko, ale mądrze i z klasą pośmiać się z naszych codziennych demonów, traktowanych ze śmiertelną powagą - uprzedzenia rasowe, stereotypy kulturowe i religijne, orientację seksualną. Polecam też pierwszą część - rewelacyjna!!! To film, który w nieskomplikowany sposób porusza trudne tematy i uczy tolerancji.

Agatonik

Tak, pełna zgoda. Lekkość w podejściu do własnych śmiesznostek. Pierwsza część świetna, a niestety druga - wg mnie - słaba. Trzecia wraca prawie do poziomu pierwszej.

ocenił(a) film na 8
paszczak57

jest trzecia część?

Agatonik

Pomyliłam się, uznając za II część film z tym samym aktorem i o podobnej tematyce "Czym chata bogata" - słaby, prostacki. Ale to nie ta rodzina i bohater ma inne nazwisko! A to "Znowu zgrzeszyliśmy..." jest II częścią.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

A ja nie wiem, czy ten film uczy tolerancji, czy raczej pielęgnuje wewnętrznego ksenofoba, ale nie takiego w stylu ekstremy z jakichś zadym, tylko takiego codziennego, Januszowo-Grażynowego. Zastanawiając się nad popularnością tego akurat filmu w naszym kraju, mam podejrzenie co do słuszności tej drugiej hipotezy.

ocenił(a) film na 8
dokurobei

I myślę, że w dużej mierze masz rację. Ale jeżeli w taki sposób miałby przejawiać się lęk i obawa przed odmiennością w Polsce, to byłby to wielki postęp w porównaniu z tym, co jest teraz.

dokurobei

Komedia nie jest od kształtowania postaw. Jeśli ktoś zmienia swoje poglądy przez filmy to świadczy to raczej o jego słabym charakterze, gdyż nie da się zapoznać dobrze z tematem w ciągu 2 godzin trwania filmu... tym bardziej komediowego.

dokurobei

Trochę śmieszy, że odrobina szyderki z polityczej poprawności doprowadza do takich wniosków. To już jest chyba jakieś przewrażliwienie, coś jak social justice warriors w stanach, którzy tak gorliwie walczą ze wszystkim co choć może rzucić cień o brak politycznej poprawności, że same mniejszości etniczne muszą ich upominać, że przeszkadzają i że taka pretensjonalna protekcja jest bardziej rasistowska i homofobiczna i służy tylko zbiciu robieniu kariery jako aktywista.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Dwie osoby i dwa spojrzenia. Ja jestem rozczarowany. Zrobiono film silący się na komedię a komedii brak. Przegadany, wręcz nużący. Starałem się ze wszystkich sił by wyzwolić, chociażby, grymas uśmiechu no i nie wyszło -3/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones