PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 650
ocen
6,6 10 1 116650
7,3 41
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Kiedy?

ocenił(a) film na 1

Kiedy "nasi" scenarzyści i reżyserzy, zaczną brać przykład z USA i zamiast kręcić filmy upodlające Polaków.Zrobią film o bohaterskich patriotach?Już od dłuższego czasu, ktoś sieję zakrojoną na szerszą skalę propagandę o "polskich obozach".
Chętnie zobaczę amerykański,izraelski film o rzezi na Palestyńczykach.

ocenił(a) film na 5
kacperpogorzelskipl

Coś nowego - jasne, ok. Ale filmie o bohaterstwie czy tym pomaganiu nie ma ani jednego. Pisząc ten post chyba nie rozumiesz 7 stron tej gadki :)

ocenił(a) film na 8
Hardkorze_

Nie ma w tym żadnego spiskowo-politycznego powodu. Po prostu, nie potrafimy takich filmów kręcić; najczęściej powstają artystyczne gnioty z papierowymi bohaterami. Warto by się zapytać o powody socjologów i antropologów kultury - ja przypuszczam, że to wina polskiego, dość prymitywnego, modelu patriotyzmu, o martyrologicznym i "bogohonoroojczyźnianym" zadęciu. Przypomina mi się anegdota o Siemiradzkim, malującym Chrystusa, z atencji, na kolanach. Podobno Chrystus mu się w trakcie tego malowania objawił i powiedział: "Ty mnie, Siemiradzki, nie maluj na kolanach - ty mnie maluj dobrze...".

jak45

Robokopo nas nie dręczy. Czyżby dostał bana ?

ocenił(a) film na 8
gobo33

On jest niezniszczalny jak katar a działa jak zawał - z nagła ale przewidywalnie.

jak45

A mnie uczyli na kursach wieczorowych, że to był Styka (ten od nieznajomości anatomii ludzkiej).

ocenił(a) film na 8
bazant57

Fakt - to Styka. Mój błąd. Niemniej Siemiradzki też "wielkim malarzem nie był".

jak45

Za to Grottger, chłopina niewielka, machał pędzlem jak sięgał i dlatego jego obrazy są z łukiem u góry.

ocenił(a) film na 8
bazant57

Dlaczego rysunek zalicza się do malarstwa? Nigdy mi to nie pasowało. Rzeźbiarze na ogół lepiej od malarzy rysują a z kolei efekt bardziej pasuje do grafiki.
Jeszcze Andriollego bym wymienił w tym znamienitym gronie. Matejkę zresztą też...

jak45

W kwestii klasyfikacji dziedzin sztuki wiedzę mam zbyt małą, aby podjąć temat.

Co do rzeźbiarzy, to sądzę że konieczność kreowania formy przestrzennej wyrabia podobne umiejętności jak w inżynierii. Tu też językiem jest dosłowny rysunek, a nie symbolika, czy maniera (no chyba, że oglądamy abakany).

Nie miałem talentu do rysunku odręcznego i zapewne dlatego nie jestem architektem. Jednak nawet rysunki techniczne mają kompozycję i mogą być traktowane jak grafika. Zrobiłem kiedyś projekt domu dla małżeństwa polsko-amerykańskiego (skądinąd kolekcjonerów sztuki). Ku mojemu zaskoczeniu postanowili jeden z rysunków oprawić, bo był zrobiony ręcznie, a nie komputerowo. Sztuka chodzi różnymi drogami...

ocenił(a) film na 8
bazant57

Po minionych czasach został mi culman, dwie podnoszone deski kreślarskie, kilka pudełek rapidografów, dwie ryzy kalki, liniały, kilka kompletów grafionów kreślarskich i cyrkiel kupiony w Pewexie za 8 $ (przecena z 15!; to wtedy była spora forsa); butelek tuszu, ekierek, szablonów, giętek, skalówek, ostrzałek, pęku ołówków od H4 do H7, itd. już nie liczę. Z sentymentu mam nawet grafosy z czasu studiów.
W Autokadzie 4 ledwo zacząłem się orientować i trochę popracowałem w CorelDraw 9, zanim odszedłem od zawodu...

jak45

To co właściwie studiowałeś? Zdawało mi się że jesteś absolwentem ASP, a im raczej culman jest zbędny, lepsze sztalugi.

ocenił(a) film na 8
bazant57

Dizajn, czyli, jak mam napisane w dyplomie, wzornictwo przemysłowe.

ocenił(a) film na 5
jak45

Prawdziwe do bólu. Naród wybrany, drudzy Izraelici :)

ocenił(a) film na 8
Hardkorze_

Nie jedyny taki "wybrany": Niemcy, Amerykanie, Rosjanie, Anglicy... dlugo można by wymieniać. Większość się tym zadufaniem w sobie (lub leczeniem kompleksu niższości...) już sparzyła. Teraz w kolejce czekają Arabowie i chyba Amerykanie.

pokemon227

Filmy o wojnie Palestyńsko-Izraelskiej już powstają. Np. polecam obejrzeć film "Omar".

ocenił(a) film na 1
pokemon227

odpowiedź jest bardzo prosta - będziemy szczycić się własnymi osiągnięciami, gdy filmy zaczną kręcić POLACY , którzy są POLAKAMI

karson_z

Kto ma wystawić ten certyfikat "POLAKA"?

Oczyśćmy historię, naukę i sztukę!
Jan Henryk Dąbrowski - won z hymnu - w końcu to w połowie Niemiec.
Kopernik, którego pierwszym językiem był niemiecki, niech nie zatruwa umysłów młodzieży.
Matejko - w połowie Czech - obrazy przecz z Sukiennic!

ocenił(a) film na 1
bazant57

Nie chodzi o pochodzenie -zastanow sie kim sa amerykanie - to zlepek różnych narodow i grup etnicznych Potrafią. Byc jednak dumni z kraju w ktorym mieszkaja i nawet porażkę pokazyja jako dowód dumy i bochaterstwa. My pokazujemy jacy jestsmy zalosni i kazdy sukces potrafimy zniszczyc poprzez pryzmat jednostki

ocenił(a) film na 8
karson_z

No właśnie: kto robi z Polski kraj ruin i zgliszczy? Odpowiedź: "prawdziwi Polacy" z certyfikatem PIS-u. Niedajboże, żeby się dorwali do kręcenia filmów!

ocenił(a) film na 1
jak45

wchodzimy na grząski grunt – trzeba zdać sobie sprawę z jednego – większość społeczeństwa przystępując do wyborów głosuje nie za kimś tylko przeciwko komuś. Po 8 latach rządków naród dał PO czerwoną kartkę i powiedział dosyć. Prawdopodobnie – gdy wygra najbliższe wybory PIS – za 4 lata sytuacja ulegnie zmianie i to PIS zostanie odsunięty od władzy, prawdopodobnie przez PO chyba, że pojawi się jakaś kolejna siła polityczna. Natomiast mówienie, że PIS niszczy kraj jest tak samo prawdziwe jak teza, że PO niszczy kraj. Oba ugrupowania mają wspólne korzenie, myślą przeważnie tylko o sobie i są silnie przyklejone do koryta. Myślę jednak, że to nie miejsce na polityczne komentarze.

karson_z

Fajnie. Zaczynamy od dyskusji na temat polskich reżyserów , a kończymy na wyborach za cztery lata. Dyskusja przypomina lennyego.

ocenił(a) film na 8
gobo33

Jeszcze wcześniej miało być o "Idzie" a potem poooszło o Żydzie...

jak45

Czy ludzie muszą wypisywać takie rzeczy : "Hyy film o czarnych , więc 1" "Hyy film o pedałach , więc 1" "Hyy film o żydach , więc 1". Większość osób tutaj tego filmu nie oglądała , ale oceniła na 1 , za "żydopropagandę".

ocenił(a) film na 8
gobo33

Najciekawsze, że nic takiego w "Idzie" nie ma. Ale skoro tak twierdzą Braun, Rydzyk, Michalkiewicz i inni "guru" katoprawicy, to obowiązkowo trzeba film hejtować...

ocenił(a) film na 8
karson_z

Teraz piszesz rozsądnie, więc co miało znaczyć to "gdy filmy zaczną kręcić POLACY , którzy są POLAKAMI" ?

jak45

Czyż nie ? Chyba "Prawdziwymi Polakami , a nie zdrajcami". Jak on nawet zdania nie umie sformułować , to ja nie wiem , z kim dyskutuję.

ocenił(a) film na 1
jak45

Polacy, którzy są Polakami oznacza, że są to osoby, które cenią swój kraj i chcą dla niego jak najlepiej a nie skupiają się na tym by mu dokopać i pokazać jaki jest (razem z mieszkańcami) żałosny i godny politowania.

karson_z

Ten film pokazuje jak Polska pomagała żydom. Ponadto wychwalano go na ceremonii rozdania Oscarów. Zgłosiłem ten temat do moderacji i być może część z was za to poleci.

ocenił(a) film na 8
karson_z

No to w porządku, bo już myślałem, że nie uznajesz Pawlikowskiego za takiego "właściwego" Polaka.

ocenił(a) film na 8
jak45

Jeszcze jedno: czy dopuszczasz słuszną krytykę Polski i Polaków, np. za antysemityzm, klerykalizm, szowinizm, kołtuństwo czy homofobię? Czy za to nie grozi sromotne wydalenie z polskości?

użytkownik usunięty
karson_z

Weź już nie karm tych donosicielskich trolli, wypasionych na do porzygu poprawnych politycznie hasełkach Wybiórczej, którzy nie znoszą krytyki Idy, a tych, co ośmielają się mieć inne zdanie wyzywają, bo przecież na tym wg nich polega wolność słowa i tylko oni mogą z niej korzystać, którzy w każdym wierzącym widzą oszołoma i kołtuna, a sami należą do pożytecznych idiotów, którzy nie wiedzą co znaczą takie pojęcia jak Ojczyzna, honor, godność i szacunek do tradycji. Za takich może być jedynie przykro, żal i wstyd.

Dokładnie ! Wasze anty - żydowskie kółko wzajemnej adoracji zostało zgłoszone. Baj Baj.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

Używanymi epitetami sam się dyskredytujesz, lokujesz właśnie w motłochu. Nic innego, poza pluciem jadem, nie potrafisz?

użytkownik usunięty
jak45

Zabawne, 7ydoubeku. Kiedy ja używam epitetów adekwatnych do sytuacji, to się dyskredytuję i lokuję w motłochu. Kiedy ty używasz wyssanych z palca odwróconych eufemizmów, określasz to "nazywaniem rzeczy po imieniu". Faktycznie, znakomicie kontynuujesz rodzinne, 7ydoubeckie tradycje. Pewnie żałujesz, że już nikogo nie możecie zesłać na Sybir, towarzyszu?

ocenił(a) film na 8

Cały ubaw z tym, że kiedy usiłujesz mnie obrazić, to trafiasz kulą w płot. Komuna jest mi podobnie nienawistna, jak tobie. Natomiast ty w oczywisty sposób prezentujesz najgorszą odmianę prawicy, czyli faszyzm.

użytkownik usunięty
jak45

Biedny, skrzywdzony, obrażony Jak45, który nie obraża, tylko nazywa rzeczy po imieniu.
http://fotozrzut.pl/zdjecia/f54f8e5193.png
A jednak 7ydoubeckie metody nie są mu obce ;)

Magicznie wysłałem report za obrażanie i ataki na innych użytkowników.

użytkownik usunięty
gobo33

Różnica między tobą a mną polega między innymi na tym, że ja nie kwestionuję twojego prawa do wypowiedzi na forum dyskusyjnym, nie stosuję cenzury i nie zgłaszam, nawet obelg twoich czy Jaka45.

Jedyne obelgi na tym forum stosujesz ty , a prawo do wypowiedzi na forum jest (niestety) dla wszystkich , ale Ty musisz przestrzegać regulaminu i nie obrażać żydów. Ja tego nie robię.

użytkownik usunięty
gobo33

Wskaż mój komentarz, gdzie kogoś obrażam. A może od razu mnie wybuczysz?

Obrażasz żydów i jaka45 patrz post napisany godzinę temu.

użytkownik usunięty
gobo33

Jedynie 7ydoubeków i nie obrażam, tylko nazywam rzeczy po imieniu. Oczywiście dla was lepiej byłoby, gdybym zamknęła buzię i pozwoliła się nazywać faszystką, ciemnogrodem, antysemitką i co wam tam jeszcze przyjdzie do waszych wybiórczych główek.

Tak i tak

ocenił(a) film na 8
gobo33

Rozumiem, że żydoubecy są be a polscy ubecy są OK; czy tak? Zwracam też uwagę, że ubecy to już leciwi emeryci.
Radzę rozszerzyć repertuar: np. ubole, esbecyle, katokaty, ch-uopy, Młodzież Wsza Polska... o, przepraszam, nie w tę stronę.
Na nazywanie cię wedle twojego profilu nic, bidulo, nie poradzisz; sama na to zapracowałaś...

ocenił(a) film na 8

Hahaha! Że też ci się chciało... Nadal kulą w płot, do tego poniżej jakiegokolwiek gustu; obie panienki są zniesmaczające. Jak widać, wyobraźni ci wystarcza tylko na twój, prymitywny poziom - każdy sądzi wedle siebie...

Czyli przyznałeś się do antysemityzmu. Mendy to chyba takie wszy , czyż nie ? Informuję , że wulgaryzmy i ataki na innych użytkowników nie są mile widziane na filmwebie. Działamy powoli , ale spamujemy wam blogi i po kilku tygodniach odchodzicie z dyskusji (Robokopo , karson_z). Primo : Żydzi to normalni ludzie
Secondo : To cholerny filmweb ! Masz tu opisywać wrażenia z filmu , recenzować go , a Ty zamieniasz dyskusję o filmie w swoiste pitu pitu o rzydach , ktuży som śli

gobo33

Do strasznego antysemityzmu się przyznała, miłośniku żydoubecji.

Łał, spamowanie blogów z pewnością jest zgodne z regulaminem?

A może po prostu Robokopo, Karsonowi_z i innym znudziło się karmienie takich beznadziejnych trolli jak wy?

Po wróre wasi też już się wykruszyli bez takich metod, na posterunku został tylko Jak i ty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Atak_Ktulu

Nie odmówiłeś sobie plucia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones