PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491715}
7,4 245 037
ocen
7,4 10 1 245037
6,5 27
ocen krytyków
Iron Man 3
powrót do forum filmu Iron Man 3

Czesc! Witam Was. Od pewnego czasu a jeszcze bardziej od momentu kiedy zobaczylem 3
część trailera filmu nurtuje mnie pewne pytanie. Co daje dla Iron mena te serce? a dokladnie chodzi
mi o to. Zawsze myslalem i tak tez wyczytalem z fabuly, ze Iron men moze byc tylko jeden skoro
ma takie wyjatkowe serce naladowane energia dzieki czemu tylko on moze zasilac ten
kombinezon. Jednak w drugiej czesci koleszka Iron mena (ten czarnoskory) zaklada sobie stroj
w ktorym ma taka sama sile jak prawdziwy iron men:/ a w trailerze 3 czesci jest scena ze
bedzie tych iron menow kilkanascie. Totalna zalamka:/ Pomyslec tym tropem dalej to jeszcze
bardziej mnie zdenerwowala ta brak wyjadkowosci prawdziwego Iron Mena bo np. w takim
Avanger kiedy naprawde potrzebowali super wojownikow. Rownie dobrze Pan bogacz Iron
men mogl rozdac swoje kombinezony i bylo by ich duzo wiecej z taka sama sila. Czyz nie???
Czy dobrze odebralem to z filmu?? W czym on jest taki wyjadkowy jak unikaty (spider-man, x-
man, hulk itd.) I co w koncu daje mu te serce? bo myslalem ze energie do
kombinezonu....??????? Podzielcie sie wlasna opinia bo dla mnie jest to bardzo irytujace:(

ocenił(a) film na 7
adrian1600

dołączam się do pytania,bardzo dobre pytanie

adrian1600

To nie jest jego serce. To co ma na klacie spełnia 2 funkcje. Zasila kombinezon a 2 funkcja to magnez który utrzymuje odlamki jakiegoś zlomu od jego serca. Z tego co pamietam to to wszystko na początku Iron Mana 1 bylo pokazane.

ocenił(a) film na 7
dawitos121

Jak na razie opierajac sie na samych faktach z filmu to mysle, ze po za tymi odciagajacymi odlamkami to sluzy mu jedynie jako latarka... bo kazdy inny czlowiek jak zreszta widzieliscie moze w tym latac i strzelac bez zadnej obcej energii ;/

ocenił(a) film na 10
adrian1600

Każdy człowiek, który posiada te zbroje i ma reaktor zbudowany przez Tony'ego może sterować kombinezonem. Bez reaktora nie byłoby to możliwe, dlatego Rhodes (ten murzyn ;>) może sobie latać, strzelać itp. bo ma reaktor i zbroje ^^ Przecież wiadomo że coś musi zasilać to wszystko, tak samo z siebie by nie poleciało.

adrian1600

W 1 części była teoria że jedynie Stark może używać kombinezonów dzięki temu żelaznemu sercu( jakieś wielkie źródło energii za) oczywiście udało im się to obejść ale przy budownie 1 zbroji jego serce było niezbędne

ocenił(a) film na 7
adrian1600

To nie serce, to reaktor łukowy, który może być nawet mocniejszy od atomowego. Tony musi go nosić, bo kiedyś grupa zwana "dziesięcioma pierścieniami" zrobiła zamach na niego jego własną bronią (gdy rakieta wybucha, rozpryskują się malutkie elementy, które ranią) Tonemu wbiło się to cholerstwo, i chciało się wwiercić w serce, ale na szczęście znał projekt tegoż reaktora i go zrealizował. Połączył go z magnesem, i to trzyma odłamki zdala od serduszka.
Taka filozofia.
A ze zbroją to jest tak, że ten reaktor zasila i magnes i ją.

ocenił(a) film na 7
lifeiscool

po prostu reaktor jest każdy do innej zbroi no bo przeciez w pierwszej części Stein też miał zbroje bo zabrał mu reaktor no nie?

ocenił(a) film na 7
lifeiscool

Zgadza sie, ale jesli chodzi o uzywanie kombinezosu przez innych ludzi to juz inna bajka, ktorej nie pokazali w filmie jakim cudem ten czarny mogl uzywac kombinezon bez energii a moze to przeoczylem???

ocenił(a) film na 7
adrian1600

Może nowsze zbroje mają własne reaktory ?

Jinno

Jak się przyjrzeć, to w 2 części w garażu Starka widać te wszystkie pancerze i każdy ma swój reaktor łukowy, także Rhodes mógł po prostu włożyć ten pancerz bez większych problemów

adrian1600

Jak już słusznie, ktoś wyżej powiedział ten reaktor łukowy to nie jego serce. On serce ma na swoim miejscu, ale ten reaktor trzyma "na smyczy" te kawałki shrapnera(czy jakoś tak :P) z dala od serca (mowa o tym nawet w avengers). Czyli to mamy wyjaśnione :) Następnie ten reaktor łukowy, który zasila Iron Mana w 2 części jest już zmodyfikowany. Modyfikował go po to, żeby tej energii było więcej i żeby mógł dłużej latać. W pierwszej części Pepper pomaga mu wymienić reaktor na nowszy, on jej daje ten stary, a ona później przynosi mu ten reaktor oprawiony, ale działający. W drugiej części gdy Rhodes zabiera Starkowi zbroję, zabiera również reaktor, bez którego zbroja by nie działała. Nawet jest pokazane w drugiej części jak Rhodes uprowadza zbroję i w bazie wojskowej wkładają reaktor. Więc teraz już wiesz, że każdy kto posiada taki reaktor jest w stanie latać w zbroi Iron Mana :) Mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Werkar

heh poprawiłbym troszke jedno stwierdzenie; nie modyfikował go po to żeby energi było więcej tylko żeby przeżyć bo stary reaktor był zasilany palladem i zatruwał organizm starka gdyby nie wymyslił czegoś nowego to nie było by dalszych części( tak w skrócie bo tony po prostu by zszedł) polecam bardziej zagłębić się zarówno w filmy jak i komiksy :)

gavek

Tak zgodzę się, że wymyślił nowy pierwiastek po to, żeby zastąpić pallad. Wiem również, że go zabijał. Ale mi chodziło o modyfikowanie pokazane w pierwszej części, gdy Pepper wymienia mu reaktor, a on mówi, że ten co ma to już przeżytek, a przyszłość i moc tkwi w tym nowym. Dlatego napisałam o modyfikacji. Może troszkę zawile napisałam, ale właśnie o to mi chodziło. Wierz mi, ze zagłębiłam się odpowiednio :)

ocenił(a) film na 10
Werkar

Racja, racja i osiągnęliśmy pełny consensus ;) jak to mówią w kupie siła ( a jak ruszysz będzie śmierdzieć ;P )

gavek

Czasami może i tak :) Ja nie należę do tych osób co się kłócą na forum, a wręcz przeciwnie wolę normalną dyskusję, a gdy rzeczywiście coś nie ogarniam bądź źle zinterpretuję to przyznaję się bez bicia :P Cieszę się, że się zgadzamy :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Werkar

To wszystko juz wiem. Kamien spadl mi z serca jesli mozna tak powiedziec ;) bo juz myslalem ze to jakis banał a jednak wszystko fajnie jest wyjasnione w filmie jesli chodzi o te kwestie. Dzieki za komentarze.

Werkar

szrapnela :)

ocenił(a) film na 5
adrian1600

Jedynym dodatkowym zadaniem tego serca jest odciąganie odłamków nieustannie przemieszczających się w kierunku serca iron mana.

Dodatkowo tylko iron man ma ten rdzeń z nowego pierwiastka, tak mi się zdaje, reszta ma te starsze, bo im to nie szkodzi, a te starsze są chyba nieco słabsze.

Ale film jak film, zawsze można się czegoś przyczepić, np. czemu nie zamontują sobie z 10 tych reaktorów, zmieszczą się, a siła przebici nieporównywalna.

ocenił(a) film na 9
adrian1600

Film Iron man 3 podobno odpowiada na pytania czy Stark jest superbohaterem bez swojej zbroi. Dodatkowo wchodzi tutaj Extremis, które da Starkowi niezwykłe moce, odróżniające go od zwykłych ludzi.

ocenił(a) film na 6
adrian1600

Mnie bardziej interesuje czy te reaktory w tych wszystkich zbrojach są zasilane vibranium, które zsyntetyzował w II części i jeśli tak to jak bierze takie ilości tego pierwiastka i czy jest to pokazane w filmie?

katedra

zsyntetyzował vibranium? :D:D... herezje jakieś :P

ocenił(a) film na 6
yhagoro

pierwiastek w II pochodzi od jego ojca więc to może być tylko vibranium, które odkrył w kpt.Ameryce

katedra

nie sądzę. vibranium nie zostało "wynalezione" przez Howarda. Wydobywa je się przecież w Wakandzie. Poza tym po zsyntetyzowaniu materiału Jarvis poinformował Tonego, że odkryto NOWY pierwiastek. Vibranium istniało już długo, długo wczesniej. idąc dalej... myślę, że gdyby nowy rekator łukowy miał rdzeń z vibranium na pewno w którymś z komiksów lub nawet w filmie była by o tym informacja. Po co tworzyć zbędne legendy?

ocenił(a) film na 10
yhagoro

nie wydobywa tylko wydobywało się, w kapitanie ameryce jest powiedziane przez starka seniora że tarcza kapitana została zrobiona z całej ilości vibranium na ziemi i wiecej go nie ma

gavek

to nawet nie istotne. choć przyznam, że nie wydaje mi się żeby wiecej tego metalu na Ziemi nie było. Stwierdzam to nie tylko na podstawie tego co zostało powiedziane w filmie ale również w wielu komiksach. nieważne. ważne jest to, że dalej sądzę iż domysły i spekulacje na temat tego ze rdzeń nowego reaktora jest z vibraniumm są, delikatnie mówiąc, wyssane z palca.

ocenił(a) film na 6
yhagoro

W komiksach może było inaczej, w filmach:
Vibranium zostało odkryte w Cpt.Ameryce i odkrył je Howard, a następnie zrobił z niego tarczę Ameryki, już wtedy ilości tego pierwiastka były śladowe
Nie wiem jak dokładnie powiedział Jarvis w II i czy to nie pomyłka tłumaczenia albo inne niuanse, ale duże prawdopodobieństwo,że pierwiastek, który "przesyła" mu ojciec to właśnie vibranium

katedra

Howard w Ameryce powiedział: "to najrzadszy metal na Ziemii, tylko tyle mamy" (oglądałem ten fragment dosłownie przed chwilą) czy według Ciebie to jest równoznaczne z odkryciem? chyba nie... jeśli chodzi o zdanie jarvisa, nie może tu być mowy o błędzie w tłumaczeniu: "congratulation sir, you have created a NEW element" (przepisane dosłownie). wiec widzisz opierasz swoją teorię o rdzeniu na podstawie tego, ze Howard, hen hen kiedyś tam, DAŁ Rodgersowi tarcze z wibranium. nie sądzisz, że to trochę za mało aby wyciągać tak daleko idące wnioski odnośnie rdzenia reaktora? pozatym wibranium to wibranium, nie da go się ot tak.... zsyntetyzować ;P

ocenił(a) film na 6
yhagoro

aha nie da się zsyntezować bo się nie nie da
dzięki za odpowiedź

katedra

hmm wydaje mi się, że przeczytałeś tylko ostatnie zdanie z mojego posta :D do reszty się nie ustosunkujesz? w sumie nie musisz tego robić. jałowa dyskusja zawsze będzie jałowa. dobrej nocy. http://dc423.4shared.com/img/v0XPVRmU/s3/nothing-to-do-here-templatejpg.jpg

ocenił(a) film na 6
yhagoro

To po prostu twoja założenie, równie dobrze tym pierwiastkiem może być vibranium. Howard może go nie odkrył, ale odnalazł i nazwał tak,a nie inaczej przez co stał się jego twórcą. Teorię opieram na tym,że jeżeli Howard używał tego pierwiastka w produkcji m.in. tarczy Kapitana to dlaczego nie przekazał wiedzy na temat tego pierwiastka Tonemu? to,że on zastosował go w inny sposób nie zmienia faktu,że to mogło być vibranium
Bo jeśli nie to co to za pierwiastek?

katedra

czyli idąc Twoim tokiem rozumowania każdy niezidentyfikowany materiał w świecie marvela to musi być vibranium? :D dalej się nie zgadzam, nie wiem skąd czerpiesz informacje, że howard odnalazł ten metal i nazwał go tak jak się nazywa. On tylko DAŁ ameryce tarcze z tego metalu. nic więcej! tak wynika z filmu. Co to za pierwiastek? nie wiem ale czy to jest konieczne żeby wiedzieć jaki?

ocenił(a) film na 9
katedra

A przypadkiem Vibranium nie pochodziło z odłamków meteorytu?

katedra

Pierwiastek w nowym reaktorze jest tym samym pierwiastkiem z którego zbudowany jest Tesseract.

ocenił(a) film na 7
adrian1600

Jak już pisano wcześniej, nie jest to jego serce, tylko reaktor łukowy, który zasila elektromagnes, który zatrzymuje odłamki bomby, aby nie dostały się one do jego serca. Na początku elektromagnes był zasilany przez zwykły akumulator z samochodu, który wystarczyłby mu tylko na kilka tygodni, więc zbudował reaktor łukowy. Rhodes w swojej zbroi ma wbudowany reaktor co widać choćby po światełku. Stark wg. mnie także ma w swojej zbroi wbudowany osobny reaktor, bo skoro ma ich więcej, to po co obciążać ten, który utrzymuje go przy życiu. W pierwszej części Stark pod kombinezonem miał specjalny strój z wycięciem na reaktor, który umożliwiał podłączenie zbroi, w drugiej zakładał ją na garnitur gdzie nie byłoby jak jej podłączyć.

ocenił(a) film na 6
lc1

co nie zmienia faktu że straszny z niego egoista. Zwłaszcza w avengers. Muszą organizować jakaś zgraje cudaków, aby odeprzeć inwazję kosmitów, a wystarczyłoby żeby rozdał parę zbroi. Sam miał ich przecież koło 30, a znaleźliby się ludzie którzy byliby lepsi w walce i i bardziej odpowiedzialni od niego.

ocenił(a) film na 8
ulvar

Podczas ataku na Nowy Jork, Stark nie miał tyle zbroi. W ,,Stark Tower,, miał tylko jedną zbroję, i w swojej posiadłości w Malibu ma 6, czyli łącznie 7.Dopiero po wydarzeniach z Nowego Jorku, zbudował 40 innych zbroi. Dobrym pomysłem byłoby, aby Stark w Avengers 2 lub Avengers 3, miał swój nowy batalion zbroi i użył je np. do walki z Thanosem.

ulvar

No ale postaw się na jego miejscu, koleś wymyślił maszyny do zabijania, ale to nie znaczy że ma się nią dzielić z byle kim, tym bardziej że w przeszłości nieraz chcieli go "wydymać", no i to by mogło się rozprzestrzenić na ogromną skale, jakieś wojny, konflikty i maszyny pójdą w ruch, a jego sprzęt jest tak dobry że może na tym nie zapanować

ocenił(a) film na 7
michalBialystok

Nie zgłębiałem całego tematu, ale główny zarzut jest taki że inni mogą używać zbroi?, otóż akurat zbroi z Iron Legion może używać tylko sam Stark, bo kiedy w jednej ze scen Rhodey, (nie wiem czy dobrze to napisałem) prosi Tonego o "kostium" ten odpowiada, że nie może bo one są przypisane tylko do jego DNA czy coś w tym stylu, nie wiem czy ktoś o tym wspomniał.

ocenił(a) film na 7
sparda1804

btw Mark 42 to najlepsza z jego zbroi, zastanawia mnie jeszcze kwestia jego "traumy" skoro wydarzenia w Nowym Yorku tak na niego wpłynęły, miał te ataki paniki, uważał że bez zbroi nie jest w stanie stawić czoła zagrożeniu, co z głowy mu wybił ten dzieciak z tego co zrozumiałem bo oglądałem film bez napisów tak wiem, jakość, i tak dalej, ale jestem takim fanboyem marvela, choć nie dissuje DC, i nie moglem sobie przepościć, obejrzenia go wcześniej, a jeśli chodzi o oglądanie w kinie to no cóż, daleko do najbliższego ale wracając do tematu, dzieciak powiedział "jesteś wynalazcą, zbuduj coś, moje pytanie brzmi, co się stanie, kiedy w drugiej części Avengers, przyjdzie im się zmierzyc z kims potęzniejszym? jak on na to zareaguje, jak wróci do bycia Iron Manem? trzymam mocno kciuki, za zarobki Iron Mana i mam nadzieje że przekonają Roberta, żeby pozwolił nam jeszcze przez jakiś czas oglądać go jako Tonego Starka

ocenił(a) film na 9
sparda1804

Rhodes nie mógł sobie wziąć zbroi ot tak sobie. Zbroja, której używał została mu pośrednio "podarowana" przez Starka. Tony umożliwił Rhodesowi zabranie zbroi, przypisując ją do jego DNA. Patrząc po trailerach Pepper również otrzyma swoją własną zbroję.

ocenił(a) film na 8
aja9

<3

ocenił(a) film na 7
aja9

nie otrzyma to jest zbroja Starka ale przy ataku on wydal jej polecenie (tak jej) aby nalozyla sie na Peper pozniej zdjal ja (zakladal i zdejmowal magicznym ruchem rak pracowal nad taka mozliwoscia ubierania) moze was rozczaruje ale zniszczyl wszyskie kopie i.... dalej niz wiecej nie powiem :) bo za duzo zdradze

ocenił(a) film na 9
gfx1

Ja trójki nie oglądałem, więc swoją teorię oparłem na trailerze. Widocznie Extermis dało Starkowi możliwość oddawania zbroi.

ocenił(a) film na 6
aja9

Ale przecież on to zbroje programował. Jak się dało na Rhodesa zrobić, to by się dało dla innego też. Wypadki w Avengers potwierdziły wielkie zagrożenie dla ziemi a więc logiczne byłoby stworzenie oddziału/armii ze zbrojami. Przecież tak naprawdę ledwo im się udało. Jakby inwazje jakiś strateg o choćby przeciętnym ilorazie planował było by pozamiatane. ( w stylu portal gdzieś na syberii, cała armia wychodzi, stwarza przyczółek i przykrywa mścicieli czapkami). Nie czytam komiksów ale oglądam filmy i argumentacja w stylu ta zbroja nie może być dla kogoś innego bo ja ja zrobiłem i tylko dla mnie pasuje, bo moje dna dałem do mnie absolutnie nie przemawia.
Oczywiście ironizuje, ale jakbyście się poczuli gdyby udało się wielkim szczęściem odeprzeć wroga, a główny bohater tych wydarzęń, choć przygotowywania do następnej wojny są raczej pewne, powiedziałby że nie da bo to jego, a jak zachoruje lub umrze na zawał to wy też zginiecie, bo to jest jego zabawka.
Ad. "Widocznie Extermis dało Starkowi możliwość oddawania zbroi." nie extremis a Stark dał sobie mozliwośc.

ocenił(a) film na 9
ulvar

Dodam więc do mojego zdania: Oddawania zbroi komuś bez przypisywania jej do tej osoby na stałe. Oddałbyś potężne zbroje komuś kto wcześniej próbował Ci je siłą odebrać?

ocenił(a) film na 9
adrian1600

Witam wszystkich. Troszeczkę spóźnione pytanie ale właśnie zacząłem oglądać jeszcze raz wszystkie filmy z serii Avengers i zastanawiam się czemu stark stracił moc w zbroji skoro dosłownie ma źródło energii w klatce piersiowej(a przynajmniej miał). Mam jedną teorie że nie zużywał wszystkiego aby elektromagnes mógł działać ale nie wiem czy ta teoria ma jakikolwiek sens bytu. Jeżeli jest tu jakiś zapalony fan Marvel to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie jak to dokładnie działa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones