PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427379}

Jaśniejsza od gwiazd

Bright Star
6,7 16 455
ocen
6,7 10 1 16455
7,1 13
ocen krytyków
Jaśniejsza od gwiazd
powrót do forum filmu Jaśniejsza od gwiazd

co z Mickiewiczem, Słowackim, Szopenem, filmami historycznymi o królach i królowych, Inni jakoś potrafią nakręcić Elizabeth, Henryka V, Kochanice króla, Jane Eyre itp. itd. a my ciągle tylko jakieś gnioty w stylu ,,Dlaczego nie?" ,,Być może" ,,Powiesz tak?" ,,Nigdy nie mów nigdy" ,,Tylko mnie kochaj" ,,To nie tak jak myślisz"

panna_migotka87

Już z samych tytułów można pęknąć ze śmichu a co dopiero z tych filmów :) Co do melodramatów i historycznych to kiedyś w Polsce dużo się tego kręciło. I to na całkiem przyzwoitym poziomie.

panna_migotka87

Dokładnie to samo chodzi mi po glowie...Anglicy na przykład baaardzo często sięgają po twórczość Szekspira ktora wydaje się nieciekawa jak dla współczesnego widza i tworzą arcydzieła. Czemu tego samego nie zrobimy my. Zdaje się, że mamy z czego czerpać. Nasza muzyka, literatura, kultura w niczym nie ustepuje tej zachodniej :)

ocenił(a) film na 10
panna_migotka87

Ja bym chętnie obejrzała jakiś film kostiumowy, nawet nową ekranizację Potopu. Jestem tylko ciekawa czy można spotkać jakieś polskie romanse polskich autorów? Bo mi się wydaje, ze żaden pisarz nie pisał romansów pokroju dumy i uprzedzenia, tylko jak już to powieści historyczne. Może się mylę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones