PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6527}
7,9 11 830
ocen
7,9 10 1 11830
8,3 20
ocen krytyków
Jak być kochaną
powrót do forum filmu Jak być kochaną

Zupełnie nie rozumiem dlaczego rola Kraftowny spotyka się z takim zachwytem a film ten jest uważany za jeden z lepszych Hasa. Felicja to kobieta zakochana nie w człowieku, lecz w osobowości wielkiego aktora. Pomimo, że od początku jej nie szanuje ona go ubóstwia, a może nawet im mniej ją poważa, tym bardziej go pociąga. Tak jakby, rekompensowała w ten sposób swoje braki w aktorstwie. Jeśli Rawicz był bohaterem to lekkomyślnym, a poza tym później bohaterstwa jakoś nie wykazał. W komentarzach piszecie, że Kraftówna jest piękna, a dla mnie jej sposób myślenia i postępowania wzbudza we mnie wstręt do niej. Miłość wymaga wzajemnego szacunku, a sprzedawanie się, nawet jeśli okupione poświęceniem, to w tym przypadku wydaje się być poświęceniem nie dla człowieka, ale dla osobowości aktorskiej. Kiedy oglądałem Pętle byłem zachwycony głębią psychologiczną filmu. Oglądając Jak być kochaną, cały czas czuję odrazę do głównych bohaterów. Nie rozumiem zachwytu Felicją jako piękną kobietą. Dla mnie na tym filmie jest to najgorszy typ kobiety. Kraftówna dobrze zagrała, ale nie piękną kobietę, tylko głupią, ślepo zapatrzoną w człowieka słabego, aroganckiego choć może utalentowanego.

lukas12120

To zależy co rozumiesz przez słowo "miłość". W rzeczywistości miłość to nic innego jak szereg reakcji chemicznych zachodzących w organizmie. Cała reszta to tylko i wyłącznie filozofia, którą ludzie do tego dopisują. Dla naszego mózgu nie ma znaczenia, czy zakochasz się w osobowości danego człowieka, w jego wyglądzie, pozycji społecznej czy w nim samym. Uczucie jest dokładnie to samo. Wiem to, bo byłam dwa razy w życiu zakochana- raz przez 6 lat w piosenkarzu w czasach nastoletnich i drugi raz w przyjacielu. To pierwsze uczucie raczej przez większość ludzi nie będzie określane mianem miłości, bo nie znam tego człowieka, nigdy go na oczy nie widziałam, znam tylko jego medialną osobowość, on nie ma pojęcia o moim istnieniu blablabla. Drugie natomiast już bardziej, bo miałam z tym przyjacielem przecież kontakt. Ale powiem Ci, że oba uczucia były identyczne. Nie różniły się dosłownie niczym. Tak więc widzisz. Uważam, że cała ta otoczka wokół miłości to pic na wodę, bo ostatecznie to uczucie i tak jest tylko pewnym motywatorem ku rozmnażaniu się. Kiedy się zakochujemy w naszym mózgu wydziela się dopamina. Co ciekawe, dopamina jest również obecna podczas innych zachowań ważnych dla przeżycia jednostki i gatunku. Tak więc, moim zdaniem nie ma wielkiej różnicy między miłościami różnego rodzaju (mam tu rzecz jasna na myśli miłość partnerską), a głupie zachowywanie się, robienie z siebie debila i poniżanie się występuje w większości związków, nawet tych odwzajemnionych.

ocenił(a) film na 8
Schwarzii

To był Ricky Martin? :D

ocenił(a) film na 8
lukas12120

No i dobrze ,nikt nie mówi że film ma wzbudzać pozytywne emocje. Ważne że wzbudza. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones