PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494774}

Jak ukraść Księżyc

Despicable Me
7,4 133 336
ocen
7,4 10 1 133336
6,9 17
ocen krytyków
Jak ukraść Księżyc
powrót do forum filmu Jak ukraść Księżyc

Bo pada tam słowo "k...wa" lub bardzo do niego podobne. Czy to na prawdę konieczne w bajce dla
najmłodszych?
Chodzi o scenę kiedy czarny charakter zostaje sam na Księżycu.

mrowkapawel

To, oczywiście, jedna z ulubionych scen moich dzieci.... a postać mówi: "O kupa" :)

Olcia4

No, to trochę tłumaczy :-)
Dzięki.

ocenił(a) film na 8
mrowkapawel

W oryginale było "oh, poop". ;)

ocenił(a) film na 7
mrowkapawel

z perspektywy czasu zauważam, ile przekleństw czy wulgarnych scen było w bajkach, które oglądałam.
w sumie to jest fajne, że w produkcjach dla dzieci możemy znaleźć odniesienia, które zrozumieją tylko dorośli-polityczne, seksualne itd. Dzięki temu bajka zyskuje większą plastyczność, nie gorszy małych, a nas rozśmiesza :)

ocenił(a) film na 7
dzejkubjak

Mnie rozbawiło nawiązanie do "Ojca chrzestnego". Scena z głową lalki w łóżku Gru :D

ocenił(a) film na 7
adas_tcz_filmweb

Dokładnie, to było fantastyczne :-D

użytkownik usunięty
Mia_

Świetne też było, jak goły Gru zasłonił sobie genitalia klejnotem i powiedział "moje klejnoty".

Ta scena była o ile dobrze pamiętam w najnowszej części.

mrowkapawel

Kiedy byłem w kinach usłyszałem słowo "o kupa"

ocenił(a) film na 9
Sebcio14

Bo to była " o, kupa" ale miała się kojarzyć z popularnym "o, kur...a" . Oczywiście dzieciaki dobrze wiedzą o jakie zakazane słowo chodzi i w tym cała zabawa... Pewnego rodzaju "niepoprawność polityczna" wkrada się do bajek (patrz hasła z "Lego przygoda") i bardzo dobrze , w końcu nie oszukujmy się , dzieciaki znają ze słyszenia wszystkie słowa zaczynające się na "k", "p", "ch" itp. itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones