PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104780}
5,3 511
ocen
5,3 10 1 511
Jak uratować mamę
powrót do forum filmu Jak uratować mamę

Polecam, w końcu bajka DLA DZIECI, która nie ma na celu zabawiania wszystkich grup wiekowych. Nie ma więc niezrozumiałych dla dzieciaków odniesień (no może jakaś Seksmisja się trafia:), zabójczego tempa dialogów, jest klasyczna bajka ze współczesnymi bohaterami, którzy przenoszą się sprzed komputera do zamkowego lochu, z pokoju nastolatki na turniej rycerski i przed pieczarę smoka :). Są też piraci, czarownica, nieporadny król i kanclerz będący wcieleniem zła :).Dzieci się bały, śmiały i wzruszały, a rodzice wcale nie wynudzili. Polecam.

ocenił(a) film na 10
cangaceira

W 100% popieram, również polecam! Efekty, grafika świetna, fabuła ciekawa, bardzo przyjemnie się oglądało :)

cangaceira

A nie kumam coś, bo piszesz, że to film DLA DZIECI, który nie zabawia wszystkich grup wiekowych, a potem, że rodzice jednak się przy tym nie wynudzili. To co z tymi rodzicami? Tacy są infantylni, że bajka da dzieci im się podoba? Ło matko!

al_jarid

No widzisz, matki tak już mają, ło matki tym bardziej. Jak dzieci się mega fajnie bawią, to i nam się udziela impreza :). Myślę, że osoby, które powinny, pomimo domniemanego infantylizmu, skumają o co chodzi. Poza tym to bajka w klimacie tych z naszego dzieciństwa, więc dochodzą kwestie sentymentalne. A na koniec już, to potrzeba trochę luzu i dystansu, nie twierdzę więc, że każdy temu podoła ;). Ło al_jaridzie!

cangaceira

Tylko że ja nawet w dzieciństwie wolałem te "bajki", które były pomyślane raczej dla wszystkich grup wiekowych niż tylko dla dzieci. Dlatego od najmłodszych lat wolałem np. Disneya (choćby "Gumisie" czy "Kacze opowieści" - tak samo dobre dla dzieci jak i dorosłych) niż "Krecika" czy "Misia Uszatka".

al_jarid

Krecik czy Uszatek to po prostu bajki dla ok 3-latków. A jak uratować mamę jest z pewnością bardziej dowcipne i z punktu widzenia dziecka "straszne", niż choćby Gumisie, które też raczej nie zabawią nastolatków, czy zupełnych starszaków. Bajka ma momenty. Z Grabowskiego jako króla można się pośmiać, a jednocześnie dzieciaki cały czas wiedzą o co chodzi.

ocenił(a) film na 1
al_jarid

@al_jarid nie odpowiadaj im, to zwykli klakierzy, opłaceni lub powiązani z reżyserem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
cangaceira

Popieram w wielu aspektach z tym, że własnych dzieci nie mam, a bajkę oglądałem z siostrą w wieku 6 lat.
Jak dla mnie to całość nawet spoko, nie rozumiem tutejszej krytyki. O ile wygląd postaci słaby, o tyle wszystko po za tym wygląda po prostu prześlicznie i bardziej naturalnie niż w wielu innych animacjach :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones