PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104780}
5,3 511
ocen
5,3 10 1 511
Jak uratować mamę
powrót do forum filmu Jak uratować mamę

gdzie mozna zobaczyc zlote krople, jezeli wogule powstaly? jestem zdeorientowany.

m_k_preis

Premiera filmu zaplanowana jest na 2012 rok...

domino

A zapowiedź (reklamę) widziałem w Kaczorze Donaldzie grubo ponad 10 lat temu xD jeszcze z napisem że to pierwsza polska animacja całkowicie zrealizowana za pomocą komputerów. To co widzę na trailerze jest jednak koszmarne, jak miało wyjść kiedyś to jeszcze jakoś by się przebolało, ale po co to wydawać w 2012 roku? To może być jedynie dodane do jakiegoś kobiecego magazynu typu Pani Domu, Przyjaciółka etc, bo lubią dodawać na DVD jakieś produkcje dla najmłodszych. Po fabule też się wiele nie spodziewam : P A znając nasz kraj to pewnie to rozreklamują... szkoły wyślą do kin etc ; d

KinoManiack

Dokładnie :) w 2001 roku może ten film by był dobrze przyjęty, a może nawet doczekałby się kontynuacji. Teraz niestety wróżę niewypał. Niestety, filmy 2D już nie przyciągają widzów (co pokazuje chociażby przykład "Gwiazdy Kopernika", która robiona była bardzo podobna metodą). Gdyby ten (który robią prawie od początku, bo wtedy nie zrobili wiele) stworzyli jako animację trójwymiarową i w 3D, to może miałby jakąś szansę, ale w 2012 roku premiera tak staromodnego filmu jest skazana na porażkę ;)

ocenił(a) film na 1
domino

wiem,że odpowiadam na dawny komentarz, ale jeżeli chodzi o animację 2D, to nie generalizowałbym tak,że ludzie teraz lubią tylko animację 3D,a 2D nie przyciąga widzów. Widziałem trochę filmów, które były animacjami 2D, ale były tak szczegółowe, widowiskowe lub tak zaanimowane, że w pewnym momencie zapominało się, że to jest animacja i się wsiąkało. Ale z resztą się zgadzam.

m_k_preis

Pojawiło się trochę więcej informacji na temat "Złotych kropli". Film jest już na finiszu, więc raczej będzie miał premierę w tym roku. Twórcy robią film właściwie od podstaw, nie będzie prawie niczego z animacji, które powstały w 2001 roku. W artykule można znaleźć porównanie kadrów z wersji filmu z 2001 i obecnie i widać, że całkiem się różnią. Jednak patrząc na film można zauważyć, że właściwie wszystko oprócz postaci jest tworzone w CGI, więc zastanawiam się, czemu nie zrobili całego filmu w CGI, skoro i tak robią go praktycznie od podstaw? Gdyby film mogli reklamować jako pierwszą polską pełnometrażową animację CGI, a na przykład do tego film przekonwertowali by do trójwymiaru, to film mógłby odnieść sukces. A tak będziemy mieli pewnie kolejną produkcję typu "Gwiazda Kopernika" która przejdzie bez większego szumu, a my jako prawie jedyni w Europie nie mamy w dorobku filmowym żadnego pełnometrażowego filmu animowanego CGI...

domino

link do artykułu: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=85333

m_k_preis

Pamiętam, że w podstawówce (około 10 lat temu) miałam już zeszyt w okładce promującej tę animację, a tu się okazuje, że film do tej pory jeszcze nie powstał ;D

alavelka

ja już nawet bym zapomniał o tym gdyby nie twoja wypowiedź - I ta moja pisownia z przed lat ;P ( niewiele się poprawiła ale zawsze.. XD )

m_k_preis

Fakt, niewiele, ale na pocieszenie dodam, że ten mój post sprzed roku też mnie z lekka zawstydza w kontekście językowym. <trollface>

Co do wyżej wymienionego artykułu zlinkowanego przez domino - animacja sprzed 10 lat okazuje się na mój gust lepsza, szczególnie na pierwszym porównaniu, gdzie siedzą z tą babką.

ps: Tej uwagi dot. pisowni nie traktuj zbyt poważnie. ;]

użytkownik usunięty
m_k_preis

Pewnie skończył się twórcom budżet i projekt wstrzymano albo chcą stworzyć możliwie najlepszy film i dlatego tak długo wstrzymują się od wydania dzieła na światło dzienne;)

BTW pamiętam że w czasach podstawówki Danmark wydawał serię zeszytów z okładkami promującymi film-jak widać trochę się pospieszyli z wypuszczeniem jej na rynek.

Nowy zwiastun (podobno kinowy): http://youtu.be/4UjrFNH4Vt8

ocenił(a) film na 6
m_k_preis

Okazuje się, że film jednak powstaje, na profilu filmu na facebooku Złote krople- golden drops dodano niedawno np. zdjęcia z nagrywania dubbingu Cezarego Pazury, pada też info: "2015 rokiem premiery filmu" Więc moze w koncu coś z tego będzie.

Pechowiec

A ja powtórzę to, co już napisałem kilka lat temu - trzeba było trochę jeszcze popracować i stworzyć film w całości w CGI, bez używania archaicznej, tradycyjnej animacji 2D. W takiej formie, jak ta planowana film sukcesu raczej nie odniesie.
A szkoda, bo może po sukcesie 'Złotych kropli' coś by się ruszyło na rynku pełnometrażowych animacji.

m_k_preis

TABB i Soun'n&Grace nagrali piosenkę do tego filmu, a w teledysku są jego fragmenty tak więc myślę że od premiery dzieli nas już nie wielka ilość czasu.

m_k_preis

Jakoś się jeszcze nie pojawiła



m_k_preis

No właśnie. Ją dziwię się, czemu ten film nigdy nie ukazał się w polskich kinach. Coś mi się zdaje, że to może być najdłuższa produkcja od czasów "Duke Nukem Forever"! ;)

davis3

Z wpisów na facebooku wynika, że film jest pokazywany wszędzie, tylko nie w Polsce.

renietta

Ujawniona została właśnie oficjalna (i ostateczna) data premiery tej animacji. Ukaże się 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka.

davis3

Pod nowym tytułem "Jak uratować mamę"... No to twórcy chyba niepocieszeni, że im dystrybutor wcisnął taki tytuł, a przez 15 lat pracowali nad filmem "Złote krople". Może ten drugi tytuł mniej chwytliwy, ale "Jak uratować mamę" brzmi fatalnie.

Udało się. Po ponad 15 latach film ujrzy światło dzienne. Ale czy dziś osiągnie sukces? Niestety, raczej nie.

domino

No zgadzam się. Ten odmieniony tytuł jest rzeczywiście kiepski. Nie pasuje do tego. Niech to z powrotem zmienią! I to już!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones