PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 345
ocen
7,9 10 1 306345
7,9 31
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

*Gdy Szczerbatek pojawia się w wiosce wikingów ktoś krzyczy "Nocna Furia!". Ale skoro nie
wiedzieli jak wygląda Nocna Furia, to skąd wiedzieli, że to ona?
*Czemu smoki po prostu nie przylatywały do tej wielkiej jaskini?
*Skoro wikingowie mieli problem z wyżywieniem samych ludzi, to w jaki sposób mają zamiar karmić
jeszcze smoki?
*No i trzeba jeszcze wspomnieć o tych zmianach sali tego ogromnego smoka.
Jak coś jeszcze zauważycie, to napiszcie.

ocenił(a) film na 9
donmaslanoz14

Wszyscy widzieli jak wygląda Nocna Furia bo pojawiła się na arenie treningowej kiedy Czkawka miał zabić smoka i pod koniec bitwy na końcu filmu.

maladzonaga

Ale nie pod koniec filmu. Właśnie na arenie treningowej kiedy Czkawka miał zabić smoka też ktoś krzyknął "Nocna Furia!". A wtedy pierwszy raz ją widzieli.

ocenił(a) film na 9
donmaslanoz14

Pomyśl logicznie, oni znają wszystkie gatunki smoków i jak zobaczyli jakiś inny gatunek którego nigdy nie widzieli na oczy to pomyśleli że to nocna furia.

maladzonaga

No ale mogło być kilka takich gatunków. :P

donmaslanoz14

Nocną Furię znali tylko z niebieskich pocisków ognia (widocznych np w czasie nocnego ataku na wioskę) i sądzę, że po tym poznali na arenie.

Co do wyżywienia, smoki zapewne wykarmiono rybami.

użytkownik usunięty
donmaslanoz14

-Nocną Furię można rozpoznać po dźwięku jaki wydaje podczas ataku- a ten było doskonale znany, bo smok atakował wikingów nie raz i nie dwa.
- Nie miały gdzie się podziać, ponieważ inne wyspy były zamieszkane przez inne gatunki (w wulkanie mieszkały tylko 3) lub ludzie. To tak jakbyś zapytał/a dlaczego zebry mieszkają na sawannie gdzie są obiektem polowań drapieżników.
-Nie było z tym problemu, jak widać również w serialu. Smoki umieją same polować.
- Co masz na myśli pisząc "sali"? Nie rozumiem.

Sorry, literówka. Chodziło mi o zmianę skali. Raz oko było wielkości dwóch smoków, a raz mniejsze od człowieka.
No i mi nie chodzi o kwestie "czy umieją same polować". Chodzi mi oto, że ludzie mieli problem z ilością pożywienia. Było go mało. A to że umieli polować to nie zmienia ilości. Gdy z małej ilości pożywienia zaczynają jeść również smoki, część ludzi zacznie głodować.

użytkownik usunięty
donmaslanoz14

W których scenach tak było? Nie zauważyłam nic takiego, smok był tak samo duży w każdym momencie filmu... A oglądałam ten film naprawdę dużo razy. A zmiana wielkości poszczególnych smoków do Czerwonej Śmierci może być różna ze względu na gatunek, wiek i perspektywę.

Nie było powiedziane bezpośrednio, że ludzie mają problemy ze zdobyciem jedzenia. Był tylko cytat "Zima za pasem a ja mam całą osadę do wyżywienia" oraz "Niektórym nie zaszkodziłaby mała dieta"... Żeby wyżywić smoki wystarczy zwiększyć połowy i tyle. Nie wszystkie smoki z wyspy przeniosły się na Berk większość z nich była dzika i mieszkała w lasach, co było pokazane w serialu. Inne zostały na smoczej wyspie. Dopatrywanie się błędu w tej dziedzinie jest po prostu niepotrzebne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones