PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 345
ocen
7,9 10 1 306345
7,9 31
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

Jak myślicie będzie druga część czy nie ,jeśli uważacie że tak to napiszczie jak mogłaby wyglądać

Uniltirantokx

Jak wytresować smoka nie jest jakimś wymysłem. Film powstał na podstawie książki Cressidy Cowell pod tym samym tytułem - w Polsce książka nie została przetłumaczona Być może Dream Works zainwestuje w ekranizacje pozostałych tomów powieści kto wie ;) Smok ma dobre opinie,recenzje i ładnie trzyma się w box officach

http://en.wikipedia.org/wiki/How_to_Train_Your_Dragon

Raditz

@Raditz - ubiegłaś mnie ;)

ocenił(a) film na 10
Raditz

Akurat książka została u nas przetłumaczona (wydało ją Wydawnictwo Amber; Polski tytuł:"Jak wytresować sobie smoka" ), tylko że aktualnie nie jest dostępna w sprzedaży... (wydali ją jakieś 7 lat temu, nawet widziałem ją wtedy raz w empiku).

Uniltirantokx

Film jest na podstawie książki, pierwszej z ośmiu więc mają ma czym się opierać. Tu więcej:
http://howtotrainyourdragon.wikia.com/wiki/How_to_Train_Your_Dragon_%28series%29

Ja bym bardzo chciał żeby wyszła druga część ;)

ocenił(a) film na 10
Uniltirantokx

a wiadomo o jakiś planowaniach drugich części

Uniltirantokx

Jeśli Smok będzie miał dobre wyniki finansowe na pewno będzie kontynuować adaptację następnych tomów ;) Najpierw jednak DW musi skończyć Kung Fu Pandę 2....

ocenił(a) film na 10
Uniltirantokx

Wiadomo nawet że planują juz Jak wytresować smoka 3 ;3 ! A dwójka już 20 .06 2014 w kinach ! I to jeszcze w 2D i 3D :d

Uniltirantokx

Potwory kontra Obcy zawiódł finansowo Dreamworksa, więc nie kontynuują.
Smok zarabia trochę poniżej oczekiwań, bo miał mocną konkurencję (Starcie Tytanów), więc nie liczyłbym na kontynuację. Ludzie wolą jednak animowane komedie z nawiązaniami do polityki i innych filmów.
Ja nie potrafię sobie wyobrazić fabuły kontynuacji i mam wrażenie, że została ona dobrze zamknięta. Podobnie jednak było z Avatarem, a ma być trylogia, więc kto ich tam wie... ;p


Jak na razie Smok wystartował gorzej, ale spadki ma za to mniejsze niż Potwory kontra Obcy. Stawiam na brak kontynuacji.

ocenił(a) film na 10
Kazioo

Ale wiesz nie jest tak jak z Avatarem, są dalsze części już dawno napisane xD Wystarczy je jedynie przenieść na ekran.

Mimo to niestety zgadzam się z tobą, są dość marne szanse. Ludzie za bardzo zakochali się w komedyjkach. Ja osobiście stawiam, że wszyscy o tym filmie zapomną przez wyjście w tym roku Shreka czy Toy Story( Amerykanie Pixara już prawie za boga uważają ). Ech najwyżej będzie zapomniana perełka, której DVD na 100% kupię. Pieniądze natomiast sobie zaoszczędzę i kontynuację przez empik sprowadzę( no chyba, że je wydadzą ).

ocenił(a) film na 10
Ryuki

A ja uważam zupełnie innaczej. Gdyby DreamWorks miał zapomnieć już na zawsze o tym filmie, to by nie zrobił gry na PS3, Xbox 360, Nintendo DS. Zresztą zwiedziłem ich stronę. Jest niezwykle rozbudowana. Mało tego. Nawet są na youtube dodatkowe filmiki dla fanów. Wystarczy gadania. Jak ktoś chce zobaczyć, to proszę- http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+train+your+dragon+featurette& aq=f. Odnośnie fabuły, to w grze jest ona osadzona po wydarzeniach mających miejsce w filmie. Każdy ma swojego smoka, trenuje go, itp. Na pewno coś wymyślą, być może pojawi się jakiś nowy wróg, może inne smoki. Pomysłów jest naprawdę wiele. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Uniltirantokx

Niema co liczyć na kontynuacje a przynajmniej w najbliższym czasie. A dlaczego .
W tym roku dostaniemy jeszcze animacje ze studia DreamWorks :

- Shrek : Ostatni rozdział ( May 21, 2010 );
i
- MegaMind ( November 5, 2010 );

W następnym :

- Kung Fu Panda 2: The Kaboom of Doom ( June 3, 2011 );
i
- Puss in Boots: The Story of an Ogre Killer ( November 4, 2011 );
oraz
- Artur Chistmas

A w 2012 :

- Madagascar 3
- The Guardians of Childhood
- The Croods

Tak więc filmów co nie miara , tylko wszystko to komedie i nic więcej.

ocenił(a) film na 10
patryks83

A przepraszam bardzo, kim ty jesteś, że wyrokujesz? Skąd masz takie wiadomości. Faktem jest to, że DreamWorks nic nie wspominało o filmie "How to train your dragon", który stworzyli. Oni mają wiele tajemnic do których zwykli ludzie tacy jak ja, czy to ty nie mają dostępu. Pracowników obowiązuje ścisła cenzura. Ja myślę, że DreamWorks może nas zaskoczyć i kto wie, czy już nie trwają prace nad drugą częścią, zaś informacje na temat projektów są celowo wypuszczone dla informacji publicznej. Dotyczą głównie kontynuacji ich znanych dzieł(to powinno dać do zastanowienia). Na pewno to nie są wszystkie ich prace. Nie oszukujmy się, zrobienie 2-godzinnej komputerowej bajki w dzisiejszych czasach, przy takiej ilości wykwalifikowanej kadry, wysoce rozwiniętej technice nie stanowi większego problemu. Moim zdaniem DreamWorks z pewnością zrobi kontynuację tej bajki obok innych tytułów. Być może troszkę sobie poczekamy, ale nie sądzę, by aż tak długo. Dość już tych głupawych komedyjek. "How to train your dragon" to naprawde wartościowa bajka, jakich niewiele w dorobku tej wielkiej bajkowej korporacji.

ocenił(a) film na 10
Andziiilll

Kontynuacja powstanie na pewno tylko nie w najbliższym czasie.
Niezbyt dobry start w Box Office spowodował że twórcą zrobiło się gorąco ale jak na razie film sprzedaje się znakomicie.
Jak popatrzysz na stronach wytwórni widac że teraz mają inne plany.

A How to Train Your Dragon jest oparte na serii książek więc mają na czym się wzorować i nie będzi sytuacji jak w przypadku Potwory kontra ...

ocenił(a) film na 9
Uniltirantokx

Ja mam cichą nadzieję, że jednak HTTYD nie będzie posiadał kontynuacji. Pamiętacie Shreka? Drugą część przebolałam, trzecia już mi uszami wychodziła, a niedługo czwarta wyjdzie! Zero umiaru. Takich filmów nie powinno się przeciągać, bo po co? Jaki wątek poruszą? Smoki się zbuntują? Godzilla wyskoczy z wody?

ocenił(a) film na 10
kasia12324

A ja znowuż mam cichą nadzieję, iż powstanie druga część. Mam wielki niedosyt. Książka Cresidy Cowell jest o wiele obszerniejsza i ma sporo tomów. Mogli bardziej rozbudować fabułę, bo "nieco" ją spłycili!!!

ocenił(a) film na 10
Uniltirantokx

Tak jak przewidywałem. Pojawiła się oficjalna notatka.

How to Train Your Dragon 2 w 2013

http://www.movieweb.com/news/NEBLtHFJ0PGgFF

ocenił(a) film na 9
Uniltirantokx

Ja juz wiadomo napewno bedzie 2 czesci i rozpoczeto juz jakies dzialania w jej kierunku. Troche sie zdziwilem bo 1 czesc miala idealne zakonczenie. Ale mysle ze wymysla dobra kontynuacje. Jest prawie pewne ze 2 czesc nie bedzie dobra jak 1 co jest oczywiste. Zawsze cos nowego zachwyca bo jest to nowe. Druga czesc moze niewiele wniesc no i bedziemy znali schemat. Ale i tak czekam z niecierpliwoscia :)

Repcak0

Może oprą się częściowo na innych książkach Cressidy Cowell? Wtedy sequel ma naprawdę szansę być równie dobry.

Uniltirantokx

Z książki pod tym samym tytułem wzięto podobno tylko ideę i postacie,
fabuła jest podobno zupełnie inna.

Film zrobili jacyś pasjonaci, nie tylko biznesmeni i prawdopodobnie zrobią
drugą część. Jeśli nie dla pieniędzy, to dla prestiżu, żeby Dreamworks nie
wypadało blado przy Pixarze.

Fabuła? Bohaterowie powinni dojrzewać, więcej wątków romantycznych. W tle
zagrożenie z zewnątrz. W wiosce zdrajca. Brak jedności wioski, dwa
przeciwne obozy. Motyw Romea i Julii. Smoki jako element jednoczący wioskę
w ostatniej scenie... Przy dobrze nakreślonych postaciach, historie piszą
się same :)

ocenił(a) film na 10
Uniltirantokx

Spoiler - zakończenie


Jednak jeśli spojrzeć na kontynuację pod kątem zakończenia filmu to druga część będzie chyba pierwszą znaną mi bajką, której głównym bohaterem jest niepełnosprawny chłopiec. Z jednej strony to otwiera naprawdę wiele możliwości, z drugiej jednak możemy dostać jakąś niestrawną łopatologiczną papkę. Albo istnieje trzecia możliwość, że w ogóle ten fakt pominą, co nie byłoby dla mnie zbyt mądre. Zakończenie filmu jest dla mnie rewelacyjne i zamknięte więc poradziłabym sobie bez dwójki. No ale jeśli powstanie to chyba nie uda mi się oprzeć Nocnej Furii;)

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Nienna

Taka ciekawa notka dla was: http://nowepogloski.wordpress.com/2011/01/18/dean-deblois-wyrezyseruje-how-to-tr ain-your-dragon-2/
A co do fabuły to jest 11 tomów, więc o fabułę się nie martwcie. A poza tym jak przeczytaliście też tą stronę w linku to zauważyliście że ma być serial animowany dla Cartoon Network.

PS. http://en.wikipedia.org/wiki/How_to_Train_Your_Dragon#Books

ocenił(a) film na 10
Nienna

Nie martwcie sie kolejne czesci nie powinny byc klapa:). A wydane beda napewno bo czytalem na necie ze conajmniej dwie czesci wydadza. Dla mnie to najlepsza bajka jaka zostala wydana kiedykolwiek:). Tylko zastanawiam sie po co kontynuowac takie bajki jak kung fu panda... mnie osobiscie sie ona nie podobala a planuja ogolem az 6 czesci...

ocenił(a) film na 10
monia15_filmweb

Chyba nie spałeś Kung Fu Panda się świetna (w sensie film), a też się zastanawiam czy PO znajdzie sobie dziewczynę, może się dowiemy w każdym bądź razie KFP (kung fu panda) będzie zajebista a tej 2 latem nie mogę się doczekać.

ocenił(a) film na 10
M3Fis70

Sluchaj moze zle mnie zrozumialas... ja nie twierdze ze kfp jest beznadziejne. Mnie osobiscie tez sie ta bajka podobala ale duzo mniej niz na przyklad "jak wytresowac smoka". A pozatym chodzi mi o ilosc czesci kfp bo az 6 maja zamiar wydac... Juz shreka tym zniszczyli.. Pierwsze dwie super byly ale juz kolejne... srednie

ocenił(a) film na 10
monia15_filmweb

Według mne kfp to badziew i tyle a co do httyd 2 napewno będzie

Uniltirantokx

będzie 2 część jak wytresować smoka
ale dopiero w 2014 roku

wioleta323232

2013* Nawet gdzieś jest podana dokładna data, ale zapomniałam gdzie.

Uniltirantokx

Film na podstawie książki jest ona już po polsku jeśli jesteś ciekawy / ciekawa przeczytaj :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones